Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Új albérletben vasárnap déli...

Új albérletben vasárnap déli ebédnél létráról szembenéztek. Csak szerintem túlzás vagy érdemes miatta szólni a tulajnak?

Figyelt kérdés

Nemrég új albérletbe költöztünk, egy kertes házba. Lényegében a tulaj telkén van ez a ház és a hozzánk tartozó kertrész is az ő telkéből van leválasztva. Szerződés aláírása előtt érdeklődtünk, hogy a kertrész az külön hasznalatú- e vagy közös (merthogy kutya miatt kerestünk kerteset, hogy nyugodtan kint lehessen). A válasz: külön, azért is van elkerítve, mert az ide tartozik.

Hétvégén a család átjött, épp az ebédnek álltunk neki, amikor is a padlásra mászott fel a tulajnak egy ismerőse. A padlásfeljáró épp a konyhaablaknál van, így lényegében fel és lemászásnál szembenézett velünk, asztalnál étkezőkkel. Eléggé meglepődtünk. Gondolom a padlásra csak az az egy feljáró van, ám erről nem szólt hogy akár ők, akár idegenek ott fognak flangalni. Érdemes ezt szóvá tenni? A kutya kistestű, nem is attól félek hogy megkapja őket, hanem hogyha esetleg nyitva hagyják a kaput kiszalad. Ezt már egyszer mondtam neki, de csak annyi volt a reakció: szólunk ha nyitva a kapu...


2021. márc. 31. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Persze, tiltsd be a padlásra járást
2021. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

Ha ez MINDEN NAP megtörténik, akkor lehet reklamálni, ha egyszer-kétszer, akkor minek???

Másrészt mit számít, hogy valaki esetleg benéz az ablakion, amikor esztek? Nem szexeltetek!

2021. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezért is kérdeztem másnak mi a véleménye 😊 Eddig még nem laktam hasonló közös telken, így nincs tapasztalatom. Csak mondjuk ha szólt volna előre, hogy nincs más feljáró, nem megyünk oda.
2021. márc. 31. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Ne csinálj a bolhából elefántot...
2021. márc. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

"Másrészt mit számít, hogy valaki esetleg benéz az ablakion, amikor esztek? Nem szexeltetek!"


Pont azért számít, mert nem számít rá az ember. Hiszen akár szexelhettek is volna, vagy bármi annak tudatában, hogy az otthonukban vannak. Egyszerűen normális embert zavar, ha "belátnak" vadidegenek az otthonába, megsértik a személyes, privát terét.


"Ha ez MINDEN NAP megtörténik, akkor lehet reklamálni, ha egyszer-kétszer, akkor minek???"


Pontosan azért, hogy az egyszer-kétszer alkalmakból ne legyen mindennapos átjáróház, időben le legyenek tisztázva a viszonyok.

2021. márc. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%

Ez nem bolhabol elefant, sulyos penzeket fizetnek azert a hazert, nehogymar egy vagy tobb idegen jarkaljon arra, amikor kedve tartja, nem errol volt szo.

Beszelj a tulajjal kerdezo, ez igy nem oke.

2021. márc. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Igen, sajnos ezt felejtik el sokan, hogy az albérlet kiadás egy üzlet, ami mindkét fél részéről kötelezettségekkel, jogokkal, lemondással járnak.


Sajnos néha azt látom, hogy "fizess és fogd be a pofád" gondolkodásmóddal adnak ki lakásokat, meg úgy, hogy "kiadom de attól még az én lakásom" és ugyanúgy jönnek mennek benne mintha a bérlő ott sem lenne.


Holott pont ez lenne az egész albérletezés lényege, hogy fizetsz egy vagon pénzt az "otthonért", cserébe jogosan elvárhatod, hogy senki ne mászkáljon ott a tudtod, hozzájárulásod nélkül.

2021. márc. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!