Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek kell intézkedni/fizetni?

Kinek kell intézkedni/fizetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok, fél éve lakom egy albérletbe. Már az elején rosszalkodot a bojler. Szóltam a tulajnak hogy nem működik megfelelően a bojler nehéz bekapcsolni/lekapcsol. Már ott tartunk h előző este felkapcsolom reggelre nincs melegvíz mert leold. Szerinte nekem kell szerelőt hivnom saját költségekre. Azt mondta intezem el.

2021. ápr. 1. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonos feladata és költsége.
2021. ápr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És mi van akkor ha nem hajlandó? Nyugodtan felbondhatom a szerződést mivel a ház nem alkalmas a lakhatasra?
2021. ápr. 1. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, felbonthatod.

De indokként írd bele a felmondásba.

2021. ápr. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
35%
Azért ez nagyban függ attól, hogy mi baja van a bojlernek. Ha tényleg elromlott, a tulajna kell fizetnie. Ha "csak" elvízkövesedett, akkor jogosan követeli tőled, mert a vízkő olyan dolog, hogy az használat során folyamatosan rakódik le, így annak eltávolítása gyakorlatilag egy takarítást jelent. Az, hogy már a beköltözéskor is rossz volt semmit nem jelent, ha erről nincs papír. Én egyébként kihívnék egy szerelőt megnézni, azt a pár ezer forintot rászánnám egy kiszállásra, aztán meglátod. Ha mindennel együtt modjuk 12 ezer a javítás, én kifizetném, még ha nem is jogos. Ennyiért nem költöznék el, ha más okom nincs rá.
2021. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos dolga lenne intézni a javítását vagy cserét.


Bojler esetében nincs nem rendeltetés szerű használat.


Ha nem akarja intézni/ kifizetni akkor esetleg beszéld meg vele, hogy a javítás/csere díját levonjátok a következő havi lakbérből. De mivel nincs melegvíz, ezért fel is mondhatod a szerződést.

2021. ápr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!