Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyit fizetnétek albérletre?

Mennyit fizetnétek albérletre?

Figyelt kérdés
Azon gondolkoztam, hogy egy fiatal felnőtt mennyit fizetne ki az első albérletére. Egyértelműen keveset, hogy megtakarítson, de szerintetek mennyi az annyi?

2021. ápr. 6. 14:15
A kérdező szavazást indított:
50k-100k
100k-150k
150k-200k
200k-300k
400k->
29 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem ilyen egyszerű, több paramétere is van ennek. Sokaknak nem mindegy, hogy hol van az az albérlet, mekkora, jár-e arra éjszakai járat, stb.
2021. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Sok mindentől függ.

Teljes albérlet vagy csak szoba? Egyedül vagy a párommal? Hol? Mekkora? Mennyire elégíti ki az igényeimet? Milyen a közbiztonság, tömegközlekedés, parkolás?

2021. ápr. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Ott értelmetlen a kérdés, hogy már a 110 és 150 között is nagy eltérés van, mégis egy kategóriába sorolja a kérdező.


Amúgy szerintem hasznos lenne valami egységesített, szabályozott rendszer. Ami figyelembe veszi a fekvést, lakás adottságait, bútorozottságot, lakás minőségét.


Mert sokszor azt látom, hogy egy felújítandó panel nagymama bútoraival tele rakva ugyanannyi mint egy új építésű, modern, bútorozott lakás.

2021. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%
Albérletbe akkor mennék, ha tudom hogy csak max 2-3 évig leszek ott (ez leginkább egyetem miatt szokott lenni a mai világban) akkor elég lenne a legolcsóbb is, még az is jobb mint a kollégium vagy a munkásszálló. Ha hoszabb távra tervezek akkor inkább vennék hitelre, azt ugyanúgy kell fizetni csak a végén lesz egy lakásom.
2021. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
98%

Első az, hogy hol.

Salgótarjábban ami 20 000, az a Belgrád rakparton 600 000.

2021. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%

A bevetelek maximum 1/3 reszet fizetnem alberletre de volt idoszak mikor keveset kerestunk es ennel tobb ment el alberletre.

Szerencsre mar nem berlunk de a lakashitel az csak az en fizetesem 1/3 resze es ott van meg a felesegem jovedelme.


Ezt akkor lehet szamszerusiteni hogy ha megvan hogy mennyi a kereset.

2021. ápr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Nem a legjobbak a sávok..

Én jelenleg 35 ezret fizetek, azt hiszem az első albiért is ennyit fizettünk párommal 4 éve. Max 60-at fizetnék amúgy, mert annyi támogatást kapok a cégtől.

2021. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hoszabb távra tervezek akkor inkább vennék hitelre"


Azt tegyük hozzá, hitelre sem egyszerű venni.


Kell az önerő ami minimum 20-30% és mellette alacsony bérre nem fog az ember túl sokat kapni, 20-30 évekre 10-12 milliót.


Egy élhető lakás Pesten 25 milliótól indul. Szóval egy kis lyukhoz is össze kell kaparni az ár felét legalább. És ott van a pénzromlás, árak növekedése, hogy hiába spórolsz nem jutsz előre.


Nyilván nem muszáj Pesten lakni, de vidéken sem rózsás a helyzet.

2021. ápr. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
96%
20 E ft
2021. ápr. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
"Amúgy szerintem hasznos lenne valami egységesített, szabályozott rendszer. Ami figyelembe veszi a fekvést, lakás adottságait, bútorozottságot, lakás minőségét." Úgy hívják, piac. Kereslet-kínálat. Ezen felül semmilyen szabályozás nem kell ezen a téren.
2021. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!