Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri most vidékről Budapestr...

Megéri most vidékről Budapestre költözni? Anyagiakat és a lehetőségeket figyelembe véve élhetőbb ?

Figyelt kérdés

Olyanok válaszát várnám elsősorban, akik esetleg nemrég költöztek fel, és van személyes tapasztalatuk.

Rólam egyébként annyit kell tudni, hogy jelenleg nincs még konkrét végzettségem, de rendelkezem kereskedelmi munkatapasztalattal. Szóval ebben az irányban tudnék elindulni.



2021. ápr. 9. 23:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, kereskedelemben helyezkednél el, akkor nem. 4 üzletből 3 nem csak hogy zárva, de ki van ürítve, vissza van mondva a bérlés, mert nem tudják fizetni.
2021. ápr. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Boltok nem drágábbak, sőt. Albérlet - ha találsz 1-2 lakótársat, akkor nem vészes, 50-80e között ki tudsz jönni. Egyedül drágább, különösen központi helyen. Nem kell házat, autót fenntartanod. Ha meg a világvégén kívánsz lakni, akkor elég egy bicikli, egyébként a havi bkk bérletet + hazautazás költsége.


Lehetőségek passz. Időben biztosan spórolsz, ha jó helyen laksz. Minden közel van, akár munkából haza menet is be tudsz vásárolni, be tudsz menni a patikába ésatöbbi.


Nemsokára vége a tanításnak, korona van, úgyhogy az albi árak mérséklődnek.

2021. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Különben még évekkel ezelőtt diplomásként nem tudtam elhelyezkedni eladóként, stb., mert kereskedelmi végzettséget és tapasztalatot kértek és közülük is kiválogatják azokat, akik a legkevesebb pénzért vállalják el, ami akkoriban 70-80 000 Ft nettót és feketén foglalkoztatást jelentett.
2021. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

kieg. Eddig minden hely túlélte a környékemen. Nem is a boltok túlélése a kérdés, hanem a bisztrók, kocsmák fennmaradása. Sok étterem eddig is a munkahelyekből, diákokból, helyiekből élt, náluk van esély. Jövőre nagy átrendeződés lesz, de az biztos, hogy a bezártak helyett lesz másik.


Jelenleg biztos nincs munkaerőhiány ezeken a helyeken, de nyáron már lesz forgalom.

2021. ápr. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
4: Én a belvárosban vagyok, Nagykörút látképét írtam le. Még a DM is elhúzott, önkormányzatunk bérlőt keres az üres üzlethelyiségeibe, illetve elárverezi őket. VIII. kerület.
2021. ápr. 9. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Korona óta nem nagyon jártam arra, de elképzelhető, ott kicsit más a helyzet.
2021. ápr. 10. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Budapesten a MINIMUM albérlet rezsivel együtt nagyjából 100ezer.

Ha csak szobát bérelsz, az rezsivel együtt alaphangon 60-80ezer.


Innentől kezdve eldöntöd, hogy találsz e Budapesten, képzetlen emberként, de nagy szerencsével bolti dolgozóként olyan munkahelyet, ahol minimum 100ezerrel, de hogy "meg is érje" 150ezerrel többet fizetnek neked, mint ahol jelenleg laksz.

2021. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én vidéki nagyvárosban élek, itt is 100-120ezer körül kezdődik a legtöbb albérlet, szerencse kell hozzá, ha valaki olcsóbban talál.

Csak reménykedek benne, hogy a fővárosban jobb a fizetés, mint Kelet-Magyarországon..

2021. ápr. 10. 13:28
 9/14 anonim ***** válasza:

#8

És ott albérlőként laksz?


Egyébként egy képzetlen bolti eladó szerinted mennyit keres Pesten?

Ha baromira meg van fizetve, akkor keressen nettó 140-et, ami durván bruttó 220-nak felel meg és ez már jó fizetés!...ebből hogy fizetsz budapesti albérletet?

2021. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Gondolom cégfüggő, én vidéken kerestem prémiummal 160at..

De mindenképp csak szobát bérelnék, úgy anyagilag jobban megérné,egyébként mellette még tanulok.

2021. ápr. 10. 15:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!