Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyen helyekre igény van?...

Ilyen helyekre igény van? nagy kihasználtsága lesz szerintetek?

Figyelt kérdés

az egyik ingatlanos youtuber mutatott be egy albérlet "lakást", ami egy garázsból lett kialakítva, gyakorlatilag nincs belmagassága, és 15m2 videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=QgwswgEoPNo


nem vagyok pesti nem tudom ilyen jó helynek számít ez a Lövölde tér, vagy csak ki lehet olcsón adni és nagy forgalomra számít a gazdája, jövedelmező egy ilyen hely?


2021. máj. 15. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

A Lövölde tér jó hely, a Liget és a Belváros között, tehát ezzel nincs baj.

A lakás is elég 1 személynek, annak függvényében, hogy mennyiért adják.

Mivel szobákat lehet kivenni társbérletben másik 3-4 emberrel 70+rezsiért, ezért úgy gondolom, ha ezt is csak egy szoba árán adják, akkor lesz rá kereslet, mert sokat számít, hogy nem kell idegeneket kerülgetni és a rezsije minimális.

Drágábban nem, mert 85-ért már emberméretű lakást lehet kivenni.

2021. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az Amerikában most egyre divatosabbá váló tinyhouse-okhoz képest még nagy is.:D

[link]

2021. máj. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Lakásnak nem lakás, tehát nem ér 5000/nm/hó bérleti díjat, a vételár 5-6%-áért lehet ezt is kiadni évente, mint minden mást idén Budapesten.

A hőszigetelése meg kétséges, lehet télen 70 000 Ft/hó is a fűtése, vagy több, ha villany.

2021. máj. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megbolondulnék ilyen pici "lakásban", de pl egyetemistának, vagy pályakezdő, egyedülálló fiatalnak jó lehet, ha nem akar lakó/szobatársakat kerülgetni, és kvázi csak aludni jár haza. Bár pl jelen helyzetben a home office, vagy az otthoni tanulás annyira nem lehet jó buli ebben a pecóban. :D

Amúgy az USA-ban tényleg egyre divatosabbak ezek a mini házak. Discovery-n szokott menni egy műsor, amikor párok, vagy akár komplett családok keresnek ilyen 10-20m2-es házakat 2 felnőttel, 3 gyerekkel meg 1 kutyával. :D Kész vagyok tőle :D

2021. máj. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

"Amúgy az USA-ban tényleg egyre divatosabbak ezek a mini házak."


Nem divatosak, nem azért költöznek ilyenekbe sokan, mert ezt akarják, hanem mert erre van pénzük.


Egyébként a videóban lévő lakásról az a véleményem, hogy ezeknek az elmúlt pár évben rövid ideig volt "létjogosultságuk", de szerintem nem komplett aki ilyenbe költözik. Gyakorlatilag ha ennek a bérleti díjára rádob 10-20 ezer forintot, akkor már élhető garzont lehet kapni, ez meg egy szó szerinti lyuk.

2021. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

A koliban sem jut rá nagyobb tér, sőt kevesebb és még alkalmazkodnia is kell. Annál százszor jobb. Vagy egy egyedülálló embernek, aki nem tervez családot.


De abban is igazad van, hogy nem vagyunk egyformák, én is a nagy tereket szeretem.

2021. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Értem én, hogy mini házak, meg Tiny house forradalom, de azért na. Ez egy garázs...


Őrület ami az ingatlanoknál megy.


Értem én, hogy belváros, Budapest, de amikor azt látom, hogy ilyen lyukakat árulnak 20+ milliókért meg ugyanannyiért próbálják kiadni mint egy élhető, valódi lakást, az azért durva.


Aztán persze kereslet-kínálat.


Ha kellően olcsó és valaki tényleg csak aludni jár haza annak jó lehet. Illetve tény, hogy legalább "igényesen" van megcsinálva, nem egy felújítatlan nagymama bútoraival telelomolt panel.


Vagy tényleg ha azt nézem, hogy koliban 15 nm-en 2-3-an voltunk akkor itt több a hely és saját gépeid, fürdőd, konyhád van.

2021. máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xswerdy ***** válasza:
51%
a garázsok döntő többségénél nem merülhet fel ilyen átalakítás, mert nincs bennük víz, csatorna, úgyhogy ezt az üzleti tervet én elengedném.
2021. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi tavaly voltunk a párommal megnézni egy családi háznak hirdetett valamit a 11. kerületben, 150 ezer+rezsiért. Mikor odaértünk kiderült, hogy valójában egy öreganyó hátsókertjében álló, egykori garázsból átalakított házról van szó. Alul volt egy nappali+konyha+ fürdő, a tetőtérben pedig egylégterű szoba, így volt összesen kb 60 nm. Mi nem vettük ki, mert hiába volt téglából, hiába volt cirkófűtés, villany, azért mégis csak látszott rajta, hogy egykor egy garázs volt. Viszont pár nap alatt lekerült a hirdetés, azaz biztos van rá igény. Persze szerintem ár érték arányban túlzás, de egy panelnál gondolom nyugodtabb (nem laktam még panelban).
2021. máj. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!