Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A nettó keresetnek hány %-át...

A nettó keresetnek hány %-át javasolt/ideális albérletre(bérlés+rezsi) fordítani? (Pl ha valaki nettó 300-at keres)

Figyelt kérdés

Mit gondoltok érdemes A) a legolcsóbb lyukban (Föld alatt, zajos helyen, ablak nélkül) mondjuk 60K-ért élni.


B) Vagy inkább egy közepes megoldás egy szoba bérlése csak ami rezsivel együtt kb 100-110K. Viszont legyen ablak, ne legyen zajos stb


C) Vagy esetleg a ,,luxus'' előnyben részesítese, ez alatt a privát lakás bérlését értem (ami akár 160-170K is lehet rezsivel együtt)


Ti melyik opciót választjátok/választanátok?

(Nincs páron, így csak egyedül keresgetek)



köszi előre is a válaszokat :)



2021. jún. 5. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyedül laktam egy szobás albérletben, nekem bőven elegendő volt. Saját fürdő, saját konyha. 80+rezsiért, bp 16. kerület - majdnem falu hangulat van - kertváros- 26 nm. Belvárosba 60+rezsiért csak szobát kaptam volna. Én a közösködést nem szeretem.

Amúgy maximum 50%-nál semmi képpen ne költ többet a jövedelmednél lakhatásra, mert máskülönben éhen halsz.

Nekem 250 nettóból 100 volt a lakhatás.

2021. jún. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
#1 Igen! 50%-ot is macerás költeni, mert bármikor jöhetnek nem várt kiadások :( Arról nem is beszélve, hogy 0-t félretenni felelőtlenség, nem? Már fiatalkorban is érdemes arra fókuszálni, hogy ne csak 0-ra jöjj ki a hónap végén
2021. jún. 5. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Egy globális ökölszabály, amit nemzetközi helyeken is lehet olvasni/hallani, hogy a fizetésed maximum 30%-át költsd lakhatásra. Ide értendő a lakbér/lakáshitel, illetve rezsi. Ez az, ami még kényelmes szint és jut másra is.
2021. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi! a 30%-os szabályt még nem hallottam, de akkor megpróbálom 100K vagy alatta tartani magam, ami persze csak egy 3 szobásban lesz elengedő max.
2021. jún. 5. 22:19
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Ezt te se gondolod komolyan, hogy nettó 300-ból 170 lakásra.

Én 300 ezerből szállóra mennék, ahol van egy saját szoba, de közös konyha meg zuhanyzó, aztán helló.

2021. jún. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%

5. le van pontozva, de van benne igazság.


300-ból 170-et elköltesz lakhatásra, akkor minden másra alig marad pénzed és nullára fogsz kijönni éves szinten.


Én 300 ezres fizetéssel szobát béreltem ami átlag 60-70 volt rezsivel. És olyan 100-150 körül tettem félre havonta.

2021. jún. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Én is mindig a 30%-ot tartottam. Nyomorogni, egészségtelen helyzetbe hozni magad nem szabad. Nekem a szobabérlés mindig jó kompromisszum volt, volt kihez szólni, nagyszerű embereket (is) megismertem így, meg persze néhány felejthetőt is.

Nem mindegy az sem, hogy van-e célod. Nyilván ha később szeretnél párt, lakást, ilyenek, akkor igyekezz spórolni. Ha nem, akkor is spórolj inkább, mert ha pár év múlva meggondolod magad, és egy szál gatyával állsz bele egy komoly kapcsolatba az gáz. Ha nem gondolod meg magad akkor meg lesz egy csomó elbulizni való pénzed.

2021. jún. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A 30% reálisnak hangzik.

Nem kell a túristanegyedbe, meg a legfelkapottabb városrészekbe költözni.

Találj egy kicsi, de világos, csendes lakást, ahonnan még könnyen eljutsz oda, ahova gyakran jársz (munkahely, iskola, bolt stb...)

2021. jún. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha olyan az életed, hogy csak aludni jársz haza, akkor a barlang se rossz.

Lakótársakat nem bírom, szóval én részemről ez kizárt lenne.


Luxusra költeni albérletet meg hülyeségnek tartom... akkor már inkább egy olcsóbb lakás, de az a sajátod legyen. Szóval inkább hitelt törleszd, mint az albérlet.

2021. jún. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Alberloim ketten keresnek kb 500-600 kozott. 130 ezer plusz rezsi.

Szerintem ez vallalhato. Mivel kivettek ezert szerintuk is.

Ha 300 lenne a bevetel akkor nyilvan ez sok. De a 100 sincs ettol tulsagosan messze... szoval aki 300at keres vagy szobat bereljen vagy lakast lakotarssal vagy ciganyok kozott fog elni mert csak ott van ennel ertelmezhetoen olcsobban kiado...

2021. jún. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!