Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » El kellett volna fogadnom a...

El kellett volna fogadnom a pénzt?

Figyelt kérdés

Tegnap nagy vihar volt, este arra lettem figyelmes beázik a plafon több helyen is. Rögtön kerestem vödröket meg felmosót és kb. 2-3 óráig takarítottam a vízet. Majdnem ráesett a számítógépemre, ágyamra a víz de szerencsére nem történt baj, de a kamra rendesen beázott, ki kellett pakolnom onnan mindent.

Tulaj a szomszédom is, mondta akkor van ilyen ha teljesen eldugul az eresz csatorna és felgyűlik a víz ami most is történt, eddig egyszer volt ilyen gond az előző bérlővel is, tehát nem először fordult elő de próbálja korrigálni a hibát, hogy takarítja az ereszcsatornát.

Azt mondta ad 100 000 ft-ot a kellemetlenségekért, de ugyanakkor félig csak az ő hibája mert a vihartól dugult el a csatorna, de mégis tudott már erről a problémáról amit már rég meg kellett volna csinálni, hogy ez ne forduljon elő többet


Megboldogult édesapám jutott eszembe, ő azt mondta volna mivel óriási szerencsére nem keletkezett anyagi károm csak bosszankodtam ezért ne fogadjam el a pénzt. Mondtam a tulajnak, hogy nem a pénzről van szó csak csinálja meg rendesen több ilyen ne legyen



2021. jún. 19. 13:43
A kérdező szavazást indított:
persze, talált pénz mindig jól jön
nem, mert a viharról nem tehet a tulaj és a bosszankodáson kívül nem lett anyagi kár
15 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Kifogtál egy igen normális, nagyvonalú tulajt.

Tartsd meg!

2021. jún. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Idős, becsületesnek tűnő emberek, szerintem pénzzel is teli vannak. Én is meghökkentem mikor ezt felajánlotta, de szerintem nekik is ugyanolyan fontos, hogy egy csendes, nyugodt ember a bérlőjük akivel 1 év alatt semmi gondjuk nem volt
2021. jún. 19. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
1-es vagyok. Teljesen egyetértek veled.
2021. jún. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Bérlő vagy?

A tulaj kötelessége a házban keletkezett elemi károk elhárítása.

2021. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Bérlő, persze. Azért írtam, hogy van tulaj is :)

A csatornát még ma kitakarította, hozta is az orrom alá mennyi gané volt benne.. meg előtte hozott létrát amivel meg is mutatta mi a gond. Van egy másik probléma azt mondta a lehető leghamarabb megoldja


De nem keletkezett kár, azon kívül, hogy hajnali 1-kor még felmostam a becsöpögő vízet meg hangosan anyáztam

2021. jún. 19. 14:03
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Ő korrekten felajánlotta és te korrekten visszautasítottad, én így látom.
2021. jún. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%

Az esőcsatorna bármikor eldugulhat, hiszen hiába pucolgatja rendszeresen valaki, ha jön egy szélfuvallat és teli hordja falevelekkel akár a 3. szomszéd fáiról is.

Erről a tulaj nem tehet, mégis felajánlott neked egy igen komoly összegű "bánatpénzt".

2021. jún. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Reménykedtem, hogy meggyőztök fogadjam el mert eszem szerint elfogadnám szívem szerint nem, de úgy tűnik ma csak korrekt hozzászólókat fogtam ki hát legyen így
2021. jún. 19. 16:15
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

#8

Hosszútávon jobban jársz, hogy nem fogadtad el!

Soha nem tudhatod, hogy mikor lesz szükséged az ő toleranciájára és akkor eszébe fog jutni, hogy te nem nyúltad le. És ez lehet, hogy akkor és ott többet fog érni, mint 100ezer.

2021. jún. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!