Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A két tanúval aláírt szerződés...

A két tanúval aláírt szerződéssel történő bejelentkezés működik állandó lakcímre is? (Parkolás miatt érdekelne)

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben ugye többször is fel lett hívva a bébeadók figyelme, rengeteg cikk volt arról, hogy a bejelentkezés semmilyen plusz jogot nem biztosít a bérlőnek, ami miatt nem lehetne kirakni őt, és én úgy látom, mintha valamelyest tisztult volna a piac, sok hirdetésben már eleve bele van írva, hogy lehetséges a bejelentkezés.

Itt viszont mindig csak az ideiglenes lakcímről volt szó, ami jó pl. háziorvoshoz, de nem jó a parkoláshoz, a kerületek csak állandó lakcímeseknek adnak kedvezményes matricát.


Ha egy kormányablakban (vagy online) egy sima, két tanú által aláírt szerződéssel megpróbálok állandóra bejelentkezni, akkor az is simán megy, vagy bele fog kötni az ügyintézős Mancika, hogy szükséges a bérbeadó nyilatkozata?


Kíváncsi lennék, hogy van-e tapasztalata valakinek ezzel, de nem szeretném a szokásos bérlő/bérbeadó vitát itt, ha az a válasz, hogy nem lehetséges, akkor nem. Ebben az esetben inkább új építésű, mélygarázsos lakást bérlek, viszont legalább tudom, hogy vidékiként Budapesten mennyiféle hátrányom és plusz költségem van, így én is úgy fogok hozzáállni a dolgokhoz (pl. munkahelyemet úgy fogom lecserélni a magasabb fizetés miatt mint a zoknit, szerencsére piacképes végzettségem van, illetve úgy általában sehol nem fogom tekintetbe venni, hogy mi a budapesti lakosok érdeke).



2021. júl. 8. 21:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%
kell a tulaj engedélye. formanyomtatványt kell kitölteni, amit aláír
2021. júl. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Állandóra senki nem fogja engedni, főleg hogy egy címre sok helyen már csak egy autóra adnak parkolási engedélyt.
2021. júl. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen állandóra is be lehet jelentkezni a két tanús szerződéssel.
2021. júl. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
87%
Bérbeadóként osztom meg itt a saját tapasztalataimat. Összefoglalva: a gyakorlatban az van, amit Mancika mond a hivatalban. Én 2 véglettel is találkoztam. Egyik véglet: a kedves bérlő olyanokat is bejelentett a lakásba, akiknek közük nem volt a bérleti szerződéshez, közük nem volt a bérleri szerződéshez. Egy fél falut kellett kijelentenem, amikor a bérlő elköltözött. Sztem még az unokatestvér szomszédjának a nagynénje is az én lakásomba volt bejelentkezve. De legalább kojelentéskor Mancika nem kötözködött, símán ki tudtam őket jelenti. Másik véglet: úgy alakult, hogy elkísértem a bérlőimet a lakcímbejelentésre, hogy tuti ne legyen gond. De ott volt a bérleti szerződés is. Na, ekkor nemcsak az aláírásomat kérték, hanem Mancika még a személyimet is elkérte, és lecsekkolta a földhivatali rendszerben, hogy tényleg én vagyok-e a tulaj. Ha választani lehetne, akkor a 2 közül legyen inkább az utóbbi. Ez a 2 véglet van, amit én megéltem. E 2 véglet között én bármit el tudok képzelni ezek után. De tény: lakcímbejelentésnél Mancika az úr.
2021. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"...a lakcímbejelentést szabályozó jogszabály egyértelműen fogalmaz: a bérlő az általa bérelt lakásra nézve a lakcímbejelentési eljárásban „szállásadónak” minősül.


Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a bérlő (vagy a lakás használatára feljogosított személy) részéről a bejelentkezéshez – a lakcímbejelentő lapon és személyes okmányain kívül – csupán a lakáshasználatot igazoló okirat bemutatása szükséges. Vagyis a bérbeadó külön hozzájáruló nyilatkozata nélkül is eleget tud tenni a bejelentkezésre vonatkozó törvényi kötelezettségének.


Az ingatlantulajdonosok a lakás kiadásával együtt ugyanis annak használatáról, egyben a lakcímbejelentési eljárásban biztosított jogukról is „lemondanak”."


Ha Mancika kötekedik, hívni kell a felettesét, végső esetben írásba kell kérni az elutasítást. Akkor általában utánanéznek.

2021. júl. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
akkor tkp. egy egész falut is bejelentkeztethet egy albérlő, mert joga van hozzá?
2021. júl. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
81%

#6 nem, aki nem lakik ott, annak nincs joga bejelentkezni.


(Mint ahogy a tulajdonosnak sincs joga megtiltani, hogy bejelentkezzen az, aki ott lakik.)


"bejelentkezTETés" nincs, minden polgár a saját lakcímét jelenti be.

2021. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
jó, és ezt ki ellenőrzi?
2021. júl. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 ugyanaz, aki a tulajdonos lakcímbejelentését is: a jegyző (szükség esetén).
2021. júl. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
köszi
2021. júl. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!