Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klíma tisztítását nekem...

A klíma tisztítását nekem albérlőként kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szólt a tulaj, hogy jönnek klímát tisztítani, majd engedjem be a szerelőket, ami meg is történt. Majd az esedékes fizetéskor (ami mostanság lenne) pedig szólt, hogy ennek a költsége is hozzáadódik az e havi bérleti díjamhoz. Ez jogos?


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogy szokás, csak meglepődtem ezen.


2021. júl. 15. 20:05
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor egy tahó bérbeadó vagyok. Nálam nem a bérlő fizeti a klíma tisztitását, hanem én. A lakás amortizáciojával járó költségek a tulajt terhelik, sztem. A bérlő bérleti díjat fizet a használatukért. Ha bérelsz egy autót, és használod, akkor te fizeted a jármű kötelező szervizét vagy a tulaj?
2021. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
24%

"Ha bérelsz egy autót, és használod, akkor te fizeted a jármű kötelező szervizét vagy a tulaj?"


A kötelező szervíz az a tulajdonos érdeke és hosszú távú hatása van. A klíma tisztításának meg annyi a célja, hogy az, aki használja, vagyis nem a tulajdonos ne kapjon legionellózist. Ha nincs kitisztitva 1 évig, mert nem használja,akkor a tulakdonosnak semmi kára nem keletkezik, majd kitisztítják akkor, amikor másik albérlő lakik ott és használni akarja. Ezt nem lehet egy szervizzel összehasonlítani, mert azzal a klíma szervize az egyenértékű.


Ez pont olyan, mint hogy a bérlő kitakarítva a konyhát egy takarítónővel és ezért a tulaj fizessen neki pénzt, mert há' amortizáció bla bla

2021. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
0%

31, Inkább a tankoláshoz hasonlítsd, az reálisabb példa. A bérelt autót is saját pénzeden tankolod meg, hogy eljuss vele a célodhoz. A klíma megfelelő működése is a bérlő saját érdeke.

Tök szuper, hogy te jó fej vagy, de nem lennél rá köteles, ez a lényeg. :)


Nyilván, ha elromlik, az a tulaj kötelessége, vagy ha cserélni kell. De az éves karbantartás ugyanúgy a használat része, az megegyezés kérdése, hogy kinek a terhe.

2021. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ez úgy fair, hogy átadja kitakarított, karbantartott állapotban és ha használod akkor te dolgod a többi. Na de hogy fizetek egy klímás lakásért és takarítsam ki saját költségemen az előző lakó vagy a tulaj beleszarása miatt... Tankolás meg pont nem jó példa mert a karbantartás nem egyenlő az üzemanyaggal. Bérelt autót én tankolom de nem feladatom a karbantartás, klímánál fizetem a villanyszámlát de mivel azt is csak bérlem ezért szintén nem az én dolgom a karbantartás. De pl. ha gépesített lakást veszel ki akkor is a tulaj dolga a szerelést fizetni vagy cserélni a háztartási gépeket mivel benne van az árban a gépek használata is.
2021. júl. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
13%

Akkor ebből az a tanulság, hogy klíma nélküli lakást kell kiadni, és nincs vita.

Főjön meg az albérlő, de nem kell kiadnia felesleges 10 ezer forintot.

2021. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
92%

27-es "Eleg durva,hogy elvezed a klimat es a tisztitast mar nem akarod fizetni."


Elég valószínű, hogy egy klímás lakást drágábban adnak ki, szóval nem ingyen élvezi. Amúgy meg a (jól és biztonságosan) a működő klíma a szolgáltatás része, amit a bérleti díjjal a bérlő kifizet...

2021. júl. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
93%
36-os tökéletesen, tömören leírta a dolog lényegét.
2021. júl. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
0%
Dehogy írta le jól. Mégis hol adnak ki drágábban lakást, ha van klíma? Megsúgom, sehol. A klíma takarítása nem alap dolog, mivel azt csak akkor kell megtenni, ha valaki használni is akarja. A sütő takarítását is a tulaj fizesse talán? Mikor fizetsz ezért havonta fix díjat? mert hogy a rezsibe és a közös költségbe ez nincs benne
2021. júl. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
93%
Na hát erről van egy érdekes szotrim...Télen vettem ki a lakást érintőlegesen volt csak téma konkrétan a klíma (de számomra szempont volt, hogy legyen). Amikor használatba kellett volna vennem szóltam a tulajnak. El kezdett magyarázni, hogy ők eddig házilag tisztították és benne van a használati utasításban, hogy kell... Amikor mondtam én nem szeretnék belepiszkálni (egyrészt, mert tényleg műszaki antitalentum vagyok, másrészt ne lehessen rámfogni, ha gáz van, hogy én csesztem el) szóval hívjon már klímást még ő volt megsértődve (ja előtte még magyarázott, hogy hát a kültéri egységet csak ipari alpinista tudja megközelíteni ami sokba kerül szóval kb 7 éve rá se nézett senki...). Aztán nagynehezen felfogta, hogy ez az ő dolga (legalábbis első körben mindenképp).
2021. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
94%
38-as. De, jól írta le, mindenhol drágább a klimatizált laksás, és ki is szokták emelni a hirdetésben. Ha ez pl nem, akkor szerinted mik az értéknövelő tényezők?
2021. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!