Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A klíma tisztítását nekem...

A klíma tisztítását nekem albérlőként kell fizetnem?

Figyelt kérdés

Szólt a tulaj, hogy jönnek klímát tisztítani, majd engedjem be a szerelőket, ami meg is történt. Majd az esedékes fizetéskor (ami mostanság lenne) pedig szólt, hogy ennek a költsége is hozzáadódik az e havi bérleti díjamhoz. Ez jogos?


Tényleg fogalmam sincs, hogy hogy szokás, csak meglepődtem ezen.


2021. júl. 15. 20:05
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem az ő dolga. Te akartad használni nem? Neki teljesen jó úgy is, ahogy van.


Szerintem ne menjünk bele az értéknövelő dolgokba, mert abszolút nem tartozik ide. Egy 100ezres klíma a 15milliós garzon lakásba aprópénz és kb. alap. Mint ahogy az is, hogy magának takarítattja ki az ember.

2021. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
75%

De most mi a fenét kell ezen ennyit szájtépni? Megbeszélés kérdése. Pont.


Mindkét verzióra van példa - én pl bérlő vagyok, az éves karbantartást mi fizetjük, ha valamit szerelni is kell, azt már a tulaj fizeti. Cirkónál dettó.

Anno, mikor beköltöztünk, rákérdeztünk, hogy ő mit gondol, mit vállal. Az első évit mindenből átvállalta, hogy mondhatni tisztán-rendben kapjunk meg mindent. Azóta mi fizetjük. Nekünk ez így megfelelt, rábólintottunk. Cserébe nem érdekli a tulajt, hogy a Szélvész Szerviz Kft vagy a szomszéd Pisti tartja karban, amíg nem kóklerkedésről van szó.

Villanykörte cseréért sem nyaggatom a tulajt, holott papíron ugye azt is megtehetné az ember, annak se kell a bérlő felelősségének lennie.


Miért olyan nehéz rákérdezni a lakás kivételénél, hogy mit akar a másik fél, és megállapodni egy olyan kompromisszumban, ami mindenkinek elfogadható?

2021. júl. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
32%
Kedves 42.-es A probléma akkor van, amikor valamelyik fél (most mindegy ki) kitalálja, hogy mégsem úgy gondolja, mint ahogy az eredeti megállapodás szólt. És nyilván pár 10 ezres kérdésnél nem rohangál senki bíróságra, hanem az "erősebb kutya b.szik" elven dől el a dolog. Ha tulaj vagyok és fontos nekem az amúgy megbízhatóan fizető bérlő, lenyelem a békát, ha bérlő vagyok és valamiért pont az a lakás kell nekem szintén (aztán ha sokadjára fordul elő akkor kirakom az albérlőt/ faképnél hagyom a tulajt attól függ melyik oldalon állok. Ennek marhára nem így kéne működni de ez a valóság. Mindig az első problémánál vitás kérdésnél derül ki minden mindkét oldalon, mert amíg nagyon kell a pénz/lakhatás mindenki mézesemázos...
2021. júl. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
94%
Hol van ma már 15 millás garzon (legalábbis Budapesten), meg 100 ezres klíma (telepítéssel együtt)? Marha hiteles amit mondasz, ha kb 6-7 évvel ezelőtti árakról balblálsz... A környéken ahol lakom (III-ik. ker) egy lelakottabb 27 nm -es panelgarzon (!) 24 milla (felújítva 27-28),klímát 2 évvel ezelőtt 350 ezerért csináltattam...
2021. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

Aki esetleg nem hinné:


[link]

2021. júl. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
65%
43, Szerencsére erre már feltaláltak egy csodálatos módszert bérlemény esetén: szerződésnek hívják. Sok mindent bele lehet ám írni.
2021. júl. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
73%
46, tök jó, ha van szerződés és? Szerinted bárki pereskedik egy klímatisztítás miatt? Az ügyvéd többe kerül...És attól még ugyanúgy az az albérlő fejem fő meg/ kap legionella fertőzést esetleg, mert a tulajjal leírták, hogy ez mondjuk az ő (tulaj) dolga, ha az a megállapodás, hogy a bérlőnek kéne, nem csinálja, és kiöltözik, az új bérlő számára akkor is a tulajnak kell kitisztítatni (vagy feladhat hirdetést, hogy légkondicionált, de tisztításra szoruló légkondis lakás kiadó, mert olyan spúr vagyok, hogy ezen összevesztem az előző albérlővel)...Szóval a gond továbbra is az, hogy ha nem olyan mértékű a dolog, hogy megérje pereskedni senki nem védi az érdeked kitörölheted a ... a szerződéssel.
2021. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
17%
44-es, ki beszélt itt Budapestről? te tényleg ennyore értelmi fogyatékos vagy? Idén is és 2 éve is vettem garzont enyiért,klímát is 100ezerert vettem. Kit érdekel, hogy mennyobe kerül beszerelni? Nem a bérlő fizeti.
2021. júl. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
93%
Na persze... Ki beszél itt Budapestről...Mondjuk a bérlők/kiadók kb 70%-a. Mivelhogy ide költöznek a legtöbben munka/tanulás okán. És a többi nagyváros, ahol van egyetem sem sokkal olcsóbb.
2021. júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
93%

"Kit érdekel, hogy mennyobe kerül beszerelni? Nem a bérlő fizeti."

Gondolom a legnagyobb bánatodra XD. Pedig igazán fizethetné ezt is a bérlő, sőt miért is nem veszi meg mindjárt az egész kérót helyetted és utána fizessen is, neked persze. Igy igazságos, természetesen. Capito.

2021. júl. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!