Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Létezik, hogy egy társasházban...

Létezik, hogy egy társasházban egy garázs jusson két lakásra?

Figyelt kérdés

Felhívtam egy albérlethirdetést. Kérdezték mekkora az autóm, mert állítólag (60-as években épült 9 lakásos társasházban) egy garázs jut két lakóra. Ezt hogy kell elképzelni és miért fontos az autó mérete? Akkoriban olyan kis garázsokat építettek? Vagy ezek nem "kéthelyes" parkolók, hanem van egy egyhelyes garázs és megbeszélés kérdése, ki használja?

Még nem néztük meg, azért érdekelne mire számítsam.


2021. júl. 18. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Odamész és megkérdezed. Én ijenről még nem hallottam. Persze darabszámra lehet, így jön ki. A felállás meg helyi
2021. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Pl. az én környékemen annak olyan 4 emeletes házak, amiknek a földszintjén vannak a garázsok, egyesével külön ajtóval az utcafronton, na oda az én autóm pl tuti nem férne be, pedig nem óriási.

De tényleg el kell menni megnézni, vagy rákérdezni telefonon, hogyan kell ezt értelmezni.

Lehet, hogy a tulaj is ott lakik és lomosnak használja azt a garázshelyet, ami a kiadandó lakáshoz tartozik, és csak egy kis autóval férsz be a helyre a sok szeméttől

2021. júl. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Beszéltem vele telefonon, onnan tudom ezeket :) Hirdetésben csak annyi volt, hogy garázs: van. Ő nem lakik ott. Időpontot is fixáltunk és el is mondta, hogy egy garázs két lakásra jut, a másik "felhasználó" csak papírok tárolására használja, de egyelőre ennyit sikerült megtudnom. Amiatt is érdekel ez az egy garázs-két lakás felállás hogy megy, egyáltalán létezik-e, mert én ilyenről én még nem hallottam. Mármint a koncepciót sem tudom elképzelni, hogy annó 9 lakásra kiadtak 4,5-öt (?) azzal, hogy a két-két lakás tulajdonosai közösen egyezzenek meg azon ki használja.
2021. júl. 18. 13:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Általánosan egy társasházban sohasem volt annyi garázs, mint lakás. Nem is volt mindenkinek csak utója, mert akár 10 évet is várni kellett rá.

A lényeg, hogy mai felállásba ezt ezerféleképp variálják, hogy ki, kik, hogyan meddig használják, vagy bérlik.

2021. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2021. júl. 18. 14:54
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Simán lehet, vannak lakások amihez több, mint egy van, van, amihez egy sem. De lehet van két lakása, az egyikhez van, a másikhoz nincs.

Ezzel addig nincs gond, amíg csak egy valaki akarja használni. Élből kellene beszélni a másik lakásban lakóval is, hogy mi a terve a garázzsal

2021. júl. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak pakolosnak alkalmas igy. Egy garazsba ket auto nem hiszem,hogy befer. Mi a taroloval jartunk igy. Amit vettunk lakas sokaig ures volt ,igy a szomszed oreg a tarolot beepitette muhelynek,asztallal gepekkel stb. Igy mikor mi jottunk,nekunk mar nem jutott benne hely.
2021. júl. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Megnéztük. Eredetileg egy 9 lakásos társasház alján 3 nagyobb, valójában tárolásra kialakított "raktár" található. A leghátulja közös, minden lakó használhatja. A fele tele volt dobozokkal, azt a másik felhasználó raktárnak használja. Emiatt az ajtó negyede is torlasz alatt volt. A másik felére nagyon precíz beállással befért volna talán a kocsi, viszon a másik felhasználó hogy idézzem "bármikor kitalálhatja, hogy más tervei vannak vele".
2021. júl. 20. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!