Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mekkora fizetés mellett...

Mekkora fizetés mellett vágnátok bele a lakásbérlésbe?

Figyelt kérdés

Most magamból indulok ki és tegyük fel, ki szeretnétek bérelni Budapesten egy jó elhelyezkedésű, bútorozott, jól felszerelt, kb. 30 nm-es lakást. Én nem rég néztem hasonlókat, rezsiköltséggel, közös költséggel együtt nagyjából 160 ezer forinttal kell számolni. Erre nyilván rájön az a pénz, amit havi szinten magára, ételre stb.-re rákölt az ember.


Mi nálatok az a nettó fizetési szint, aminél azt mondanátok, hogy nyugodt szívvel kibérelnétek ennyiért egy lakást?


Én a mostani fizetésemmel kb. lenulláznám magam, mégis nagyon mennék már a szülői házból, függetlenednék és jelenleg ez tűnik az egyetlen megoldásnak.



2021. júl. 22. 11:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
160 ezer már van elég sok ahhoz hogy a törlesztőt fizesd inkább a saját lakásod után.
2021. júl. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Ez igaz, csak még nincs annyi önerőm, hogy szóba álljon velem egy bank. Ahhoz még évekig kellene gyűjtögetnem. Most vagyok 25, jelenlegi fizetésemmel, ha nem költenék egy forintot sem, nagyjából 30 éves koromra jönne össsze 20 millió.

Csak az a baj, hogy szükségem lenne valami környezetváltozásra, mert rengeteg idő elmegy a napi utazással, 10 éve ugyanazon az útvonalon közlekedem, kezdem már nagyon unni.

2021. júl. 22. 11:59
 3/30 anonim ***** válasza:
38%

"Most vagyok 25, jelenlegi fizetésemmel, ha nem költenék egy forintot sem, nagyjából 30 éves koromra jönne össsze 20 millió."


Önerőnek 6-8 millió is elég lehet egy kis lakáshoz nem kell 20. Vagy egyből egy kastélyt akarsz venni?

2021. júl. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Az önerő fiatalon tényleg húzós, ha mamahotel opció akkor pár év alatt össze lehet szedni ha félrerakod azt amit albérletre költenél. Ha muszáj az albérlet, akkor kezdőfizuból nehezen lehet az albérlet mellett még félre is rakni, de hosszú távon akkor is ebben kell gondolkodni. Pl. fizetésemeléskor az extra összeget mindig takarékszámlára rakod stb. Ha pl 40 éves korodra lesz csak saját lakás, amire a hitelt 50-55 éves korodra fizeted vissza még mindig jobb mintha 70 éves korodban is az albérletre dobnád ki a pénzt, aztán a gyerekeid megöröklik a nagy semmit.
2021. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
70%

Jelenleg Magyarországon az ingatlanvásárlást a kormány "családbarát" programjai lehetetlenítik el, ugyanis hiába rendelkezel megfelelő önerővel és fizetéssel a bankok akkor se hajlandóak megadni a hitelt lakásvásárláshoz mert rád akarják tukmálni a babavárótól kezdve az összes létező gyerekgyártó kedvezményt.

Marha okosak vagytok hogy ebből már kijön egy törlesztő csak akkor is elküldenek a fenébe ha amúgy minden feltételnek megfelelesz, vagy olyan rossz konstrukciót javasolnak hogy hülye lennél belemenni.

A kérdésre válaszolva én a fizetésem 1/3-át lövöm be albérletnek, tény és való hogy nem a legszebb környék legszebb lakásiból tudok választani de legalább marad hónap végére is.

2021. júl. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
77%

Mai árakkal nézve 400-500 ezer forintos fizetéssel vágnék bele.


Nekem most így jön ki 500 ezres fizetésből:


Albérlet: 110 ezer

Rezsi: Átlag 30-40

Közlekedés: Cég állja, céges kocsi.

Bevásárlás, szórakozás, egyebek: 70-80 ezer

Egyéb nagy kiadások havi szintre bontva: 30 ezer

Átlagosan havi 200-250 ami megmarad.


Viszont érzem, hogy mennek fel az árak szóval szerintem ha valaki normálisan akar élni és nem csak "létezni" akkor az 500+ ezer a reális.

2021. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
5/6-os válaszolót nem nagyon értem miről beszél. Tavaly egyedül vettem lakást 4 millió Ft önerővel úgy, hogy én eleve tudtam hogy nem lesz gyerekem és kifejezetten jeleztem a banknak, hogy semmiféle támogatást nem veszek igénybe. Nem tukmáltak semmit se nem mondtak semmit se és mivel határozatlan idejú szerződésem van megkaptam a 10 millió hitelt, mert 14 millió volt a lakás és 60 ezer a törlesztőm. Persze nem Budapesten vettem lakást hiszen a munkahelyem Szabolcsban van és ezt a lakást a fővárosban vettem teljesen egyedül. A bank nem tukmál semmit se és a konstrukció se rossz hiszen most a legalacsonyabb a kamat és fix a törlesztő és még azt se mondhatom hogy a fizetésem havi 300 mert van hogy csak 200 ezer és még is meg adták. A fizetésem meg már csak nőni fog a hitel viszont fix szóval.
2021. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
17%

#5-ös vagyok:

Nem a fővárosban akartam lakást venni hanem a közelében, korábban nem volt semmilyen hitelem ami már alapból rossz pont a bankoknak és így egyetlen banknál ajánlottak 8 milliós személyi kölcsönt 160 ezres törlesztővel 7 évre...

2021. júl. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
97%
Kedves 5-ös válaszoló, de miért személyi kölcsönt néztél vagy ajánlottak hiszen lakásvásárlásnál benne van a nevében is, hogy lakáshitelt kell nézni. Az én hitelem Minősített Fogyasztóbarát Lakáshitel a Pénzügyi tanácsadó ajánlotta hogy ezt válasszam és biztos nem fogom megbánni mert csak fél év alatt 2 milliót ugrottak az árak itt a környéken szóval nagyon jól jártam, hogy megvettem.
2021. júl. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
21%
9# Nyilván lakáshitelt néztem én is
2021. júl. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!