Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem tudom, mit csináljak...

Nem tudom, mit csináljak ebben a helyzetben. Tudnátok segíteni ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Harmad éves egyetemista vagyok, most kezdenem a negyedik (utolsó) évet szeptemberben.

A probléma azonban az, hogy otthon borzasztó sokat vitázunk édesanyámmal, összeférhetetlenek vagyunk, és emiatt pánikbetegség is kialakult. Nem tudnék úgy utolsó évben normálisan készülni a szakdolgozatra, ezért muszáj elkoltoznom. Van megtakarított pénzem ( par millió),de nem szeretném felelni az egészet.

Arra gondoltam, hogy egy évig passzivalok,dolgozom,hogy tudjam fizetni az albérletet és magamat fenntartani, viszont utána ugyanúgy a megtakarításhoz kell nyúlnom abban az egy évben, amikor befejezem az egyetemet.

Nem tudom, hogy inkább maradjak otthon, csináljam meg az egyetemet, vagy halasszak, egy évig dolgozzak,aztán fejezzem be az egyetemet, az albérletet meg oldjam meg valahogy ? Teljesen tanácstalan vagyok, már nagyon stresszelek amiatt is, hogy nem tudok dűlőre jutni. Kérlek szépen, segítsetek ! :(


22/n



2021. júl. 31. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
98%
Az nem opció, hogy összeköltözz valakivel?
2021. júl. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Hat van barátom, de vele meg csak fel éve ismerjük egymást, hivatalosan pár hónapja vagyunk együtt, korai lenne neki is meg nekem is.
2021. júl. 31. 12:58
 3/16 anonim válasza:
97%
Ha nincsenek olyan barátok/barátnők sem, akivel összeköltözhetsz, kérdezz körbe a szakodon/karodon, sokan kereshetnek lakótársat. Illetve kereshetsz kollégiumot is, hátha felvesznek.
2021. júl. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj saját albérlet, mert van cicám és nem hagyhatom otthon, ha elkoltozom otthonról.
2021. júl. 31. 14:01
 5/16 anonim válasza:
100%
De saját albérletbe is kereshetsz lakótársat (nyilván akit nem zavar a cica, illetve magát a lakást is kevesebben adják ki kisállattal), és akkor feleződnek a költségek.
2021. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
99%

Ha van pár milliód, akkor az minimum kettő, simán bérelsz belőle egy évig normális szobát még Pesten is. A suli mellett vállalsz hétvégi melókat, amiből összeszeded a kajapénzed is. A cica megnehezíti a helyzetet, de nem lehetetleníti el: az egyik barátnőm 10 éve bérel csak szobát (kb 3-4 helye volt eddig) cicával.

Hajrá, kitartást!

2021. júl. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
97%

Melyik városról van szó?

Keress egy önálló minigarzont, vagy egy lakásban egy intimebb lakrészt, az nem olyan nagyon drága.

2021. júl. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Budapesti vagyok, az a gond, hogy olyan kiadó lakást is nehezen találok, ahova lehet állatot vinni, nem hogy meg jó áron…egy évig biztosan fenn tudnám tartani magam a pénzből, de ennyi induló tőkém van, nem is lesz több, úgyhogy szeretném azt a pénzt nagyon beosztani :(
2021. júl. 31. 19:16
 9/16 anonim ***** válasza:
97%
Én a passziváltatós megoldást elfelejteném, nagyon nehéz utána visszarázódni az egyetemi közegbe, a tanulásba. Én előbb befejezném az egyetemet, még akkor is, ha a megtakarításaimból kell fenntartanom magam (+ lehet egyetem mellett is valami kisebb munkát vállalni), rendes dolgozni ráérsz egyetem után is.
2021. júl. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
95%

Maradj otthon és fejezd be a sulit. Ha eddig kibírtad akkor az az egy év már semmi.

Aki passziváltatott, az sosem fejezte be nálunk.

(Míg otthon laktam nekem is nagyon rossz volt a kapcsolatom anyámmal, hasonlóan éreztem mint te. Kedvem se volt hazamenni, de albérletre nem telt. Miután elvégeztem az egyetemet összeköltöztem a barátommal 2 hónapon belül. Azóta, hogy csak havi 1-2 alkalommal találkozom a szüleimmel, anyámmal is sokat javult a kapcsolatunk, igazából már nincs is semmi bajom vele és napi szinten beszélünk.)

2021. aug. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!