Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözés utáni próblémák....

Kiköltözés utáni próblémák. Jogosan követelőzik?

Figyelt kérdés
Március közepén költöztem ki az albérletemből mert sikerült saját lakást vásárolni, de azóta nem találkoztam a főbérlőmmel, még a lakása kulcsai is nálam vannak. Előszőr vártam egy hónapot mert mondta felújítja a lakást úgy adja ki, gondoltam elfoglalt de mivel pár utcával arrébb költöztem amit ő is tud, majd csak keres a kulcsokért meg a kaucióból hogy mennyi maradt de tévedtem. Többször kerestem de csak ennyit válaszolt hogy a napokban keres de semmi. Mivel eltelt 4 hónap és biztos vagyok benne hogy kiadta az albérletet arra jutottam hogy inkább kicserélte a zárat és behúzott pénzzel ezért elég mérges üzenetben elküldtem a fenébe hogy tartsa csak meg a pénzem. A lényeg hogy erre reagálva elkezdett sorolni pár dolgot mekkora károkat hagytam az albérletben és a kauciót ezt nem fedezi úgyhogy még nekem kell fizetnem. Tehát ha nem írtunk a kiköltözésről semmi papírt és azóta felújította a lakást rám tud verni bármit? Amúgy be sem jelentett oda. Arról hogy a saját pénzéből bármit is látok már letettem.

2021. júl. 31. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Direkt így csinálja, hogy megfejhessen. Késő bánat, de jól jöhet másoknak, hogy ilyenkor el írásban kell felszólítani, hogy vegye át a lakást és jó erről jegyzőkönyvet is írni.

Hivatkozz arra, hogy feljelented, mert nem jelentett be albérlőjének és erről csak "utólag" szereztél tudomást, ezért nem jelentetted ezt annak idején. Fenyegesd meg, hogy ha nem adja vissza a kauciót, - bíróságra adod az esetet.

2021. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Régi vicc.

Két uzsorás beszélget:

Te hogy szoktad rávenni az adósaidat hogy fizessenek?

Úgy hogy ha tartoznak 100 forinttal akkor írok nekik mikor adják meg a 10 ezer forintomat.

Mire megválaszolják hogy ők csak 100 forinttal tartoznak.


Szóval az elv ugyanez.

Kitalálta hogy még te tartozol.

2021. júl. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem. Én ha kikoltozom, utolsó percben lefotozom a lakást (hogy hogy hagytam ott) es aznap odaadom a kulcsot. Ha nem ér rá, én viszem el neki. 4 hónap.. Mégis miért?
2021. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Sokan tanácsolják a lefotózást elköltözéskor, amikor nincs ott a tulajdonos. Ennek az a hátránya, hogy ő azt mondhatja, hogy ez a beköltözési állapot, azóta pedig lelaktad. Hiába van ott a fényképen a dátum, hiszen azt minden percben át lehet állítani.

Ugyanez a helyzet a mérőórák lefotózásával is. Mondhatja, hogy ez az állás két héttel ezelőtt volt és nem a kiköltözéskor, tehát 2 heti fogyasztás nincs lefotózva.

(Lehet, hogy most valaki tippet adtam a csalásra...)

2021. aug. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Feltehetően semmiről nincs írásos bizonyíték, akkor meg annyi.
2021. aug. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Én egyszer csináltam képeket kiköltözéskor, mert problémás volt a tulaj. Akkor úgy fotóztam, hogy egy friss akciós újságot minden képre betettem jól láthatóan, így bizonyítottam, hogy nem korábbi a kép. Próbálkozott volna nálam is, de mikor meglátta a képeket, megváltozott a hangnem.

A te esetedre meg: azt hiszem, erre mondják, hogy késő bánat. Butaság volt azt írni, hogy tartsa meg, tulajdonképpen dacból ajándékot adtál neki. Talán még megpróbálhatod azt, hogy megjelensz nála a szerződéseddel és megmondod, hogy ha nem adja vissza a pénzed, akkor ezzel besétálsz a NAV-hoz. Ha nem adózott, akkor ez megijesztheti. Egy próbát megér.

2021. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Naggggyon jó a #6os ötlete! Gratulálok. Nem lehet esetleg a kész régi képre ráretusálni a mai dátumot? Úgy hiszem szakember megoldja ezt is. Csak van egy ilyen sejtésem.
2021. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt jól megszívtad, de legalább követelőzni nem tud.
2021. aug. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp érdemes mindent lepapírozni, ahogy a te példád is mutatja.
2021. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!