Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Emiatt tényleg elveheti a...

Emiatt tényleg elveheti a kauciót?

Figyelt kérdés

3,5 évig az egyetem alatt végig egy egyszobás albérletben laktam egyedül.

Most diplomáztam le és összeköltözünk a barátommal (neki van saját lakása)

Szóval ugye felmondtam az albérletet.

Enyhén rend és tisztaságmániás vagyok,szóval nagyon vigyáztam mindenre. Viszont a leggagyibb ikeás bútorokkal volt berendezve a lakás és így 3,5 év után már nem teljesen olyan az állapota mint amikor beköltöztem (akkor újították).

Emiatt pedig nem akarják visszaadni a kauciót.

Igazából semmit nem rontottam vagy karcoltam el,egyezerűen gagyik a bútorok és az idő "megette" őket.

Emiatt tényleg jogos,hogy nem akarja visszaadni a kauciót?

23L



2021. aug. 1. 08:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

3,5 év alatt normális használat mellett kizárt dolognak tartom,hogy olyan mértékű amortizáció lenne, amiért az egész kauciót valaki visszatarthatná.

Vagy a főbérlő egy görény vagy te vágtad haza a berendezést.

Ezt így nem lehet megállapítani.

Az viszont biztos,hogy a főbérlőnek illett volna felmenni néha szétnézni,hogy minden rendben van e, illetve neked is jelezni,ha bármi megsérült.

Az az igazság,hogy a bérlők is katasztrofális állapotokat tudnak előidézni, tisztelet a kivételnek.De a főbérlőket sem kell félteni,mert némelyik még a bőrt is lehúzná a lakóról.

A történetedben az a legfurcsább,hogy ez a tulaj bérlő viszony hosszú évekig mégis működött köztetek.

Nálam biztos nem maradhatna olyan lakó,aki olyan módon lakja a lakásom,ahol szükség van a kaució visszatartására,mert a 2. problémánál kiraknám.

Egyébként a kaució visszatartás se úgy működik,hogy helló nézd már karcos az asztallap meg lejött az élvédő a fürdőszoba polcáról akkor ugrott a két kiló depozit...

Egyrészt létezik javítás, másrészt ha tönkre tettem valamit,de pl tudok venni helyette használt jó állapotút,akkor megoldom.

Vagy vesz ő másikat és számla alapján elszámoltok...de biztos nem úgy ,hogy na pakolj ,szevasz,nem adom vissza!

2021. aug. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Az 1-es válasza tökéletes.
2021. aug. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igazából semmit nem tettem, ilyen enyhébb kopás van pl az éjjeliszekrényen,és az egyik komód tetején, de az már akkor is kezdett kopni,amikor beköltöztem.

Még soha nem jöttek be a lakásba mióta beköltöztem.

Még a vírus ideje alatt is szinte havonta emelte a lakbért,szóval megy itt a lehúzás,szerintem nagyon sokat fizetek ahhoz képest,hogy 25nm a lakás. Más ekkora lakást majdnem fele ennyiért adnak ki.

2021. aug. 1. 10:16
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Röviden válaszolva: nem, nem jogos.

Hosszabban: A normális használat során keletkezett amortizáció nem a te költséged. Sok lakástulaj azt se tudja, hogy ha a lakó kéri, akkor x évente jár neki a tisztasági festés is (ha a szerződés erre nem tér ki). Teljesen egyértelmű, hogy amit használnak, az kopik / tönkremegy, de ennek benne kell lennie a bérleti díjban. A tulajod bepróbálkozott, állj ki magadért, mondd meg neki, hogy nem rongáltál, rendeltetésszerűen használtad az eszközöket. Egy olcsó bútortól meg nem is várhatja, hogy örökké új maradjon, te meg arra nem szerződtél, hogy költözéskor kicseréled neki őket.

2021. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%

Akkor ez így simán lehúzásra megy ki.

Gondolom a szerződés is egy sajtpapír.

Ez az emelés téma is abszurd.

Annyiban hibáztál,hogy rég le kellett volna lépned.

Gondolom fiatal vagy, ezért méginkább hülyének próbál nézni.Talán egy karakán határozott apa/anya vagy ismerős sokat javíthatna a helyzeten.

Kíváncsi lennék adót fizetett e a jövedelem után..

2021. aug. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen,rendeltetésszerűen használtam mindent,de tényleg az ikeában létező legolcsóbb bútorokkal van berendezve,nyilván hamar tönkremennek ezek.
2021. aug. 1. 10:59
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

"ilyen enyhébb kopás van pl az éjjeliszekrényen,és az egyik komód tetején, de az már akkor is kezdett kopni,amikor beköltöztem."


Tehát beköltöztél és akkortól csak úgy maguktól elkezdtek kopni a bútorok.

Akkor fizess!

2021. aug. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%

"Az 1-es válasza tökéletes."

Kivéve ezt a részt:

"Egyrészt létezik javítás, másrészt ha tönkre tettem valamit,de pl tudok venni helyette használt jó állapotút,akkor megoldom."

Azért ennek a mondatnak a második fele nagyon nem így van. Ha tönkreteszem a vadiúj polcot, de veszek helyette egy a lakásba totálisan nem illő, de jó állapotú használtat, az csak akkor elfogadható, ha a tulaj ebbe belemegy. Ha viszont a tulaj azt mondja, hogy a tönkretett új polc helyet ő bizony egy pontosan ugyanolyan új polcot akar, akkor nyugodtan visszatarthatja erre a kauciót.

2021. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

"Igazából semmit nem tettem, ilyen enyhébb kopás van pl az éjjeliszekrényen,és az egyik komód tetején, de az már akkor is kezdett kopni,amikor beköltöztem.


Még soha nem jöttek be a lakásba mióta beköltöztem."


Ne haragudj kérdező, de ez a te sarad is. Egyrészt ha látom bérlőként, hogy elkezdett kopni a bútorok teteje, akkor minél hamarabb jelzem a bérbeadónak, hogy "Figyelj mán Pista, elkezdett kopni a bútorok teteje, pedig nem csináltam vele semmi különöset, mit csináljunk?" Ha ez megtörtént volna, akkor időben kiderül a bérbeadó számára is a probléma, és lehet, hogy azt mondja, hogy nem érdekli, majd vesz újat, használd csak így. Vagy azt mondja, hogy tegyél valamit a bútorok tetejére a dolgaid alá, esetleg ad is ehhez valami terítőt, alátétet, könyöklőt stb. Másrészt meg amúgy ezt magad is megtehetted volna, mikor észleled a kopást.

2021. aug. 1. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti díjat nem csak azért fizeted, hogy beléphetsz az ajtón és belül is maradhatsz egy ideig, hanem hogy használd azt, ami bent van. Tehát te kifizetted az amortizációt is (nyilván rendeltetésszerű használatot feltételezve), csak néhány kapzsi tulaj ezt nem hajlandó tudomásul venni. Ha például elromlik a mosógép, mert öreg, azt se neked kell fizetned, hiába te használod!

A kauciód visszajár.

2021. aug. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!