Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges a kilakoltatás?

Lehetséges a kilakoltatás?

Figyelt kérdés

Van egy családi házunk, ami az én nevemen van és a testveremén.

Albérletként adtuk ki a házat, laknak benne, de nem akarnak fizetni, mindig halogatják… Szóbeli szerződest kötött Édesapam. Testvérem volt a tanú.. De a másik személynek nem volt tanúja, csak egymaga… Ebben az esetben kitudjuk őket lakoltatni?

Hozzá teszem, hogy pár hónapot kifizettek már, de mindig hazudoznak, halogatják a fizetést. (átutalással szokták küldeni az összeget)



2021. aug. 1. 18:12
1 2 3 4 5
 1/46 Noren1989 ***** válasza:
100%
Azért egy hivatalos felszólítàs nem àrtana előtte.
2021. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
94%
Létezik hivatalos eljárás ha ezt követitek nézz utána mi az milyen időtartam . Meg aztán van nem hivatalos is 5en odamentek leveszitek az ajtókat ablakot és közlitek itt a buli vége cső pakoljanak . Zárakat lecserelitek ....
2021. aug. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, ami biztos, leadóznék a kapott pénz után (ugyanis az utalásnak nyoma van, nehogy később felnyomjanak a NAV-nál), majd jöhet a tértivevényes felmondás + fizetési meghagyás indítása a közjegyzőnél.

A szóbeli egyezség is egyezség, és mivel bizonyíthatóan utaltak bérleti díjat korábban, az eddigi felmondás hiányában kötelesek fizetni.

2021. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a hármas írja!

Utólag is le lehet adózni minden hónap után amióta nyoma van az utalásoknak, különben nagy baj lehet belőle. Ha a szóbeli szerződés mellé kp-ban fizettek volna akkor nem lenne semmi bizonyíték, de én azért számítanék olyanokra, hogy a kiköltözés előtt 1 héttel megnyitják a csapokat pl…

2021. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindekinek és elnézést kérek!! Rosszul írtam. Édesapám részlet fizetésként adja el a házat, nem albérletként. Bocsánat!
2021. aug. 1. 21:49
 6/46 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ingatlant nem lehet eladni szóbeli szerződés alapján. A Földhivatalnál ki intézi az átíratást stb.? Hogy bizonyítanátok a Földhivatal felé az eladást. Ráadásul 1 tanú van, ez még írásban is semmis. Miért nem mentetek el ügyvédhez?
2021. aug. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:
Édesapám nem tett semmi ilyesmit... csak szóban megállapodtak.
2021. aug. 1. 22:16
 8/46 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli megállapodás ingatlan adásvétel esetén nem létezik. Ami van az az ügyvéd előtti adásvétel (akár megállapodás részletfizetésről, bár erre van a hitel..)


Így ez, ebben a formában a legnagyobb jóindulattal is csak albérleti díj megfizetéseként fogható fel.


Szóval 3 lehetőség van:

-marad minden így, aztán "há majd lesz valami"

-írtok egy adásvételit ügyvéd előtt

-szépen kiteszitek őket

2021. aug. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
81%

Fú, vannak itt problémák. Adásvételi szerződés nem köthető szóban, sem egyszerű írásbeli szerződésben, csak ügyvéd vagy közjegyző által ellenjegyzett írásbeli szerződésben. A szóbeli szerződés érvénytelen.


Ha a ház a te neveden van és a testvéredén, akkor apukátok nem köthet rá szerződést (sem adásvételt, sem bérletit).


Bár a szóbeli szerződés mindenképp érvénytelen, a tesód amúgy sem lehetne tanú, hiszen tulajdonosként ő szerződő fél.


Mit akartok? Eladni? Akkor irány az ügyvéd, és írjatok szerződést?


Vissza az egészet? Hivatkozzatok arra, hogy nincs érvényes szerződés, az eddigi összeggel számoljatok el (számítsátoj fel bérleti/használati díjként, ha több annál, adjátok vissza), és szólítsátok fel őket (a tulajdonosok) az ingatlan elhagyására.

2021. aug. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a nyolcas írja. Ingatlan adásvételnél írásbeli szerződés ügyvédi ellenjegyzéssel KÖTELEZŐ! Anélkül ez nem ingatlan adásvétel. Igen, ki lehet őket lakoltatni, aminek megvan a maga hivatalos útja és költsége. Ha már ilyenbe belementetek, egyet tudok tanácsolni: ÜGYVÉD, ÜGYVÉD, ÜGYVÉD.
2021. aug. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!