Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ki hogyan költözött el otthonrol?

Ki hogyan költözött el otthonrol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok, érettségi után kihagyok egy évet a továbbtanulás előtt és a következő hónaptól erősen tervezek költözni.


Segítségem nem lenne, egyedül de akár lakótárssal is összeköltöznék.

Dolgozom természetesen és továbbra is fogok. 250 000 a bevételem, ha jól tájékozódtam 60-120 000 között itt Pesten már lehet így vagy úgy élni.

Tapasztalatok érdekelnek hogy mennyire érdemes ebbe belevágni leginkább anyagi téren. Maximálisan ez a célom hogy elköltözzek, de pont annyira az is hogy félre tudjak rakni.


Ha nem él nagy lábon az ember nyílván a fennmaradó összegből is el lehet tenni, csak egy év alatt szeretnék minél többet összeszedni.


Úúgyhogy szívesen olvasgatnék történeteket, hátha meginspirálódom valakitől.:)



2021. aug. 6. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nyilvan nem mindegy, hogy szobat berelsz vagy az egesz lakast. Tegyuk fel, 120ert talalsz albit, akkor lesz rezsi, kozos koltseg, stb, legyen mondjuk 30 ezer, tehat csak lakhatasra elmegy 150, marad 100 ezer minden masra es ebbol meg felre is szeretnel rakni...az necces, vagy talan mondhatjuk ugy is, hogy szinte lehetetlen :D

Inkabb berelj szobat szerintem, az valamivel olcsobb.


Ha egyetemre mesz, hogy lesz? Levelezore mesz? Csak mert akkor lesz igazan erdekes a dolog, hogy tanulas mellett majd hogyan tudod eltartani magad. Muszaj egyebkent koltoznod most? Sporolni legjobban otthon lehet, meg ha esetleg bele is kene adni a koltsegekbe, nem mindegy, hogy az havi 30-50 ezer, vagy csak lakhatasra elmegy tobb, mint a fele fizud.

2021. aug. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Ekkora fizetésből én is maximum szobában gondolkoznék.

Úgy már talán havi 50-70 ezer félretehető lenne.

2021. aug. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
41%

#1

Már hogyne tudna 100 ezerből 1 hónapig kajázni, meg ruhát venni? Úgy, hogy a lakhatása már ki van fizetve. Persze nem tud menni minden második nap bulizni, de ahogy kivettem a kérdező nem is akarna. Szóval ha olyan költségekkel számolsz kérdező, amit az #1-es leírt vígan megélsz és még félre is tudsz rakni. (Az egyetem az már neccesebb lesz, főleg ha nappalis leszel, de ha levelezős szerintem megoldható)

2021. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

3-as, 100 ezer eleg kajara es egyebre, szukosen, de arra nem, hogy felre lehessen rakni meg belole normalis osszeget. A kerdezo sporolni akar.


De lehet bennem van a hiba, de amikor nekem ennyi maradt egy honapban, nem nagyon tudtam sporolni. Bulizni vegkepp nem, max hazibuli vagy a legolcsobb kocsma legolcsobb undorito piaval johetett szoba, az is max havi 2-3x.

Na meg hozza kell tenni azt is, hogy amig 3 eve 30 ezerbol siman kijott ugyanaz a havi kajam, amiket most is eszem, ez most nekem mar 50 ezer, mert ennyit emelkedtek az arak. Es nem kaviart eszem lazaccal, nagyon nem.

2021. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
82%

#4 Tudom, én leszek a bunkó, de ha spórolni, meg gyűjteni akarok, akkor nem megyek el, max nagyon ritkán bulizni, mert az már annak a jele, hogy van pénzem.

Annyi meg persze igaz, hogy nagyon emelkedtek az árak az utóbbi időben, sajnos, szóval mindenképpen nehezebb, mint mondjuk 5 éve, de nem lehetetlen megoldani.

2021. aug. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%
Én egy Skoda 105S-el és a barátnőmmel. Az összes cuccunk befért a csomagtartójába, bérelt kecóba költöztünk.
2021. aug. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
95%
Szia. Szerintem mindenkepp keress lakotarsat, mert egyedul nem fog menni... Ugy meg mar nyilvan fele annyi a rezsi es az albi ha lakotarssal vagy:)
2021. aug. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!