Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha ez rendszeres lesz, ok a...

Ha ez rendszeres lesz, ok a szerződésbontásra?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem új albiba, a tulajokkal egy telken levő különálló kis "garzonba", a szerződés egy évre szól. A fotelben olvasgattam, amikor láttam az ablakból, hogy a tulaj férje arra jön. Ő meg simán megállt az ablakom előtt, és belesett. Nyilván nem látott semmi érdekeset, de azért na. Ha akar valamit, az ajtón kopogjon, ne az ablakon leskelődjon. Egyébként nem akart semmit, nem kopogott be.

Ha még egyszer, vagy többször előfordul, és esetleg készítek felvételt róla, ez elegendő ok szerződésbontáshoz, azaz visszakapom a kauciót, ha idő előtt elköltözöm?

Mondjuk nem sok kedvem van költözni,csak ha nagyon besokallok. Mondjuk öltözni ezentúl csak lehúzott redőny mellett fogok.


2021. aug. 8. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

"a tulajokkal egy telken levő különálló"


Magyarul ő a saját udvarán állt meg nézelődni, ha jól értelmezem. Hacsak nincs a "garzon" mellé kijelölve neked, saját ahsználatú, bérelt telekrészed, akkor semmit nem tehetsz.

2021. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ja oké, akkor ezzel az erővel kamerákat is szerelhet fel, hiszen az ingatlan az övé.
2021. aug. 8. 19:52
 3/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
39%

"akkor ezzel az erővel kamerákat is szerelhet fel"


Tulajdonképpen igen. Na jó, azért bonyolultabb ennél, de meglépheti.

Mondjuk az is biztos, hogy ha én adnám ki ezt a garzont, akkor nem mennék oda leskelődni. Függöny nincs? Azon úgysem lát át nagyon.

2021. aug. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
1-es: azért nagyon nem ugyanaz, ha valaki elsétál a kisház mellett, vagy megáll és belesekedik az ablakon!
2021. aug. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Egyébként nem tudom, mit láthatott, mert kb. egy órája kint voltam, benéztem, ahol ő, és én nem láttam be, bár amikor ő kukucskált, mások voltak a fényviszonyok. Redőny is van, végül is élhetek úgy, mint egy bunkerban.

De: ha látott valamit, ha nem, ha az övé a telek, ha nem, nem leskelődhet. Nő vagyok, öltözhettem is volna.

2021. aug. 8. 20:23
 6/16 A kérdező kommentje:
Azt meg végképp nem hiszem, hogy joga van kamerával megfigyelni a bérlőjét.
2021. aug. 8. 20:25
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Kamerával nem figyelhet meg, az elözö valamelyik válaszoló hülyeséget írt.

Azzal, hogy kiadta neked, a használati jog a tiéd, az ö tulajdoni joga addig szünetel.

Az ablakhoz meg: tegyél fel egy függönyt, ha meg ég a lámpa, engedd le a redönyt.

Igazán nem tudod bizonyítani, hogy belesekedik, felvételt nem készíthetsz róla.

Ha többször elöfordul, akkor esetleg szólsz neki, vagy a másik tulajdonosnak (a feleségnek), vagy keresel más lakást idövel!

2021. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem bonthatsz emiatt szerzodest.


Erdemes lenne inkabb megbeszelni,h ez zavar teged. Inkabb jojjon be akkor korul nezni,amelyik nap fizeted a havi dijat,mint ahogy mindenhol szokas.


Fuggonyt viszont szerelj fel. A berbeado beleegyezesevel,ha karnis nincs. Vagy csak csiptesd az ablakba .

2021. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Jó, a kamera a részemről is csak példa volt, azt azért nem gondolom róla. Ha fény van, eddig is lehúztam a redőnyt, de ezután még inkább figyelek rá.

Ha fogja még csinálni, és begurulok, biztos kiszólok valamit. Nem nagyon szoktam vele találkozni, meg még nem vettem észre, hogy ezt csinálná. Még az fordult meg a fejemben, hogy azt nézte, itthon vagyok-e, mert akkor bejött volna? Na mindegy, ez már lehet, csak az én agymenésem.

2021. aug. 8. 20:39
 10/16 A kérdező kommentje:
... mert ha nem, akkor bejött volna
2021. aug. 8. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!