Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha határozott idejű szerződésb...

Ha határozott idejű szerződésben van olyan rész hogy bérlet megszűnése felmondással harminc nap akkor felmondható?

Figyelt kérdés

Én úgy értelmezem, hogy igen, de nem vagyok benne biztos.

Van benne egy rész, hogy Bérlet megszűnése: Felmondással: és itt hogy a felek harminc napot határoznak meg. Tehát technikailag benne van, hogy fel lehet mondani, de nem tudom, a jogszabály érvényes-e ilyen esetben, hogy pl csak akkor élhetek ezzel, ha lakhatatlan az albérlet, vagy egyébként is.


2021. aug. 20. 09:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lejár a határozott idő, automatikusan átalakul határozatlanná, és akkor felmondhatod. a határozott időn belül elmehetsz, de az egész határozott időre fizetni kell.

Ha ez nincs kifejtve benne, akkor is így van, mert a jogszabályok hierarchikusak, és 2 törvény hatálya alá tartozik egy szerződés, amik így rendelkeznek erről.

2021. aug. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"pl csak akkor élhetek ezzel, ha lakhatatlan az albérlet, vagy egyébként is."

Igen, ha a másik fél szerződést szeg, akkor élhetsz vele a határozott időn belül is.

2021. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* rendkívüli felmondásnak hívják.
2021. aug. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

És abban az esetben szimplán megszűnik a szerződés, nem kell kifizetni a hátramaradt időt, ha pl nem megfelelően viselkedünk és a tulaj bont szerződést? Vagy akkor is kötelesek vagyunk a maradék hónapokkal is elszámolni?

2021. aug. 20. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!