Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ideiglenes lakcim bejelentėse...

Lovelyne kérdése:

Ideiglenes lakcim bejelentėse albėrlet esetėn hogyan lehetsėges?

Figyelt kérdés
A kislányomat ės magamat szeretnėm bejelenteni ideiglenes lakcímre az albėrletbe ahol jelenleg ėlünk.Ezt megtehetem a tulajdonos jelenlėte nėlkül is? Van egy albėrleti szerződėsem amit a tulaj írt kėzzel. ő is ės mi is aláírtuk az adatainkal.Nem közjegyző által hitelesített a szerződės. Nem tudom ez számít-e valamit.2 tanuval plusszban alá írattam az albėrleti szerzodėst.Ezt így elfogadják?Vagy kelleni fog a tulajdonostól valamilyen papír?

2021. aug. 28. 02:06
 1/5 anonim ***** válasza:
7%

Minden hivatalos ügy egy formanyomtatvány kitöltésével kezdődik.

Google: Ideiglenes lakcím bejelentése formanyomtatvány -> első találatot letölteni és kinyomtatni. Ezt oda kell adni a tulajnak és az ÖSSZES tulajdonosnak alá kell írni. Illetve ha van haszonélvező még neki is.

A bérleti szerződéssel kiröhögnek.

Elintézheted egyedül is, nem kell a tulajnak ott lennie veled.


Bemész, elmondod mit szeretnél és leadod a kitöltött nyomtatványt. Az ügyintéző lekéri a lakás vagy ház nem hiteles tulajdoni lapját és ellenőrzi az adatok megegyezését (ez akár 10-15 perc is lehet). Ha minden stimmel kapod is a lakcímkártyát. Ha nem stimmel vagy valami hiányzik mehetsz haza pótolni.

Régi lakcímkártya, személyi legyen nálad.

2021. aug. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beirtam a keresobe es ez a letoltheto nyilatkozat jott ki. Hozzájárulo nyilatkozat lako es tartozkodasi hely bejelentese eseten. Erre gondolsz? Ez elėg ha kitolti a tulaj es a berleti szerzodes nem is kell?
2021. aug. 28. 06:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vagy-vagy.

Ha aláírja a papírt, nem kell bérleti szerződés. Ellenben neten csak minták vannak, azt nem fogadják el, menj be az okmányirodába és kér ott lakcímbejelentőt, az a hivatalos.



Ha van szerződésed, akkor annak is elégnek kell lennie, ebben az esetben nem kell a tulaj aláírása - feltéve, hogy minden adat benne van. Néha kekeckednek az ügyintézők, ezért szokták inkább az aláíratós verziót javasolni, az tisztább.


Egyébként ha van ügyfélkapud, online is elindíthatod, és akkor nem kell utánamászkálni.

2021. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
60%
2021. aug. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A szállásadónál kell a tulajnak alairni a tulajnak?
2021. aug. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!