Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megéri ez a lakás ilyen közös...

Megéri ez a lakás ilyen közös költség mellett ?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 1920-as tegla építésű házban berelnek egy másfél szobás albérletet, 40nm, új nyílászárók,jól szigetelt és tényleg igényes kis lakás. A bérleti díj is megfelelő, azonban sokallom a 18000 Ft/os közös költséget, amiben sem a víz sem a fűtés nincs benne, csupán a takarítás, a lift és a szemet szállitás. Rengeteg helyen feleennyi, nem tudom, hogy így megéri-e kivenni a lakást. Köszönöm a segítségeteket!
2021. szept. 2. 01:24
A kérdező szavazást indított:
Igen, megéri kivenni!
Nem, nem éri meg kivenni.
16 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%

Kérdés, van-e a közös költségben felújítási alap befizetés? Ha igen, akkor az a része a tulajé hivatalosan, nem a tied.


Egyébként nézd így. Megérné a lakást kivenni, ha egy tizessel több lenne a bérleti díj (de normális közösköltség)? Ha erre igent válaszolsz, akkor persze, simán. Ha viszont drágábban már nem vennéd ki a lakást, akkor nem éri meg ezzel a közös költséggel.

2021. szept. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Így van.
2021. szept. 2. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Valószínűleg azért annyira "megfelelő" a bérleti díj, mert a tulaj is belekalkulálta. Próbálhatsz vele egyezkedni, hogy ha a felújítási alap is benne van, akkor azt a részét ő fizesse. (Egyébként önmagában nem szokatlan, sok házban ennél magasabb is, ha gyűjtenek valamire, mert már muszáj. Ahol alacsony, mert nem szavazzák meg, ott meg az a baj, hogy nem lesz kijavítva, csak amikor már sokkal többe kerül vagy összedől.)
2021. szept. 2. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
140 körül van a bérleti díj, találnék ennél olcsóbban is, de ár értek arányban ezt jó árnak gondolom. Csak a közös költséget sokallom. Mondjuk olyan 10-12 okes lenne, de 17 ezer egy utólag beszerelt liftert és a lépcsőházban a villanyért szerintem elég sok.
2021. szept. 2. 18:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Sok a 140 is, mi most ekkorát az Astoriánál 100-ért adtunk ki, felújított, utcai, magasemeleti, liftes, kktg 9000.:)


Ha egyedül mész lakni, alkudni próbáljál, nem tudom, mióta keresel lakást, hogy mennyire éri meg még tovább keresni, és mennyire stimmel pont ez az igényeidhez, mert ha pont passzol, akkor sem biztos, hogy találsz olcsóbban legalább ilyen jót, de magunk miatt tudom, hogy nagy kínálat van még 100 alatt is.

2021. szept. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mindenképpen fontos lenne a környék, illetve hogy tudjak cicat vinni, ez utóbbiból pedig elég kevés van…
2021. szept. 2. 23:23
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Ja cicaval….. akkor ez a berleti dij meg keves is……

Gyorsan bereld ki.

2021. szept. 3. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igazából nem értem, miért nem engednek sok helyre macskát, amikor bútorozatlan lakásról van szó pláne, hogy szobatisztak, ivartalanitottak (tehát nem jelölnek) és nem járnak ki sem.
2021. szept. 3. 08:21
 9/12 anonim ***** válasza:
6 valamit valamiért, az ingatlan mindig kompromisszum. Bérlőként és leendő vásárlóként is azt mondom.
2021. szept. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

Bútorozatlan lakásra sztem k. sok a 140. Még macskával is.

Mi 37 nm-en vagyunk két macskával 110-ért, jó környéken... igaz, ennek rosszabb a felosztása, csak egy szoba, de ez nem indokol ekkora eltérést. 120 max.

2021. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!