Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy lakás bérletiszerződésben...

Dawegame kérdése:

Egy lakás bérletiszerződésben megállapodott három bérlő és a bérbe adó. Kit jelenthet fel az az ember aki nem lett kiírva a szerződésből de elhagyta a bérleményt 6-7hónap után?

Figyelt kérdés
Egy lakás bérletiszerződésben megállapodott három bérlő és a bérbe adó. Az egyik bérlő hat-hét hónap után felmondta ezt a szerződést de nem történt közjegyzőnél bejelentés. Szóbeli megállapodás alapján a három bérlőből az a két fél aki ott maradtak felajánlották, hogy annak aki otthagyta őket vissza adják a kaúciójának a felét. Tehát, hogy az az ember aki lelépett megkapja a részének a felét. De ezt nem tudja tartani a két ott maradt fél mivel nincs ennyi pénzük és el kell költözniük. Az a fél aki lelépett így hogy benne van a szerződésben a neve és az aláírása úgy hogy ezt a bérbe adó tudta, elment. (az aki elment és nem kapta meg ezt az összeget) Kit okolhat ezért? És ha esetleg okolhat valakit akkor milyen eljárásban tudna ezért tenni bármit? Egyáltalán a bérbeadó okolása vezetne-e bárhova úgy hogy tanúk és bizonyítékok szolgálnak arra hogy elhagyta a bérleményt? A két ott maradt fél milyen úton lehet támadható? (az egyik ott maradt fél vagyok.)

2021. szept. 14. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindhárman azonos feltételekkel szerződtek,akkor a főbérlő és a lelépett lakó ügye ez.

A másik két lakónak semmi köze hozzá,ha teljesítik a szerződésben foglaltakat.

Eszembe nem jutna odaadni a kauciót lakóként a főbérlő helyett.

Pont az ilyen esetekre (is)van ez az összeg fenntartva.

2021. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked ehhez semmi közöd, nehogy fizess!

Miért lennél támadható?

Ha határozott időre kötöttetek szerződést és a lakótárs korábban lelépett, akkor egyébként sem jár neki semmi, sőt, ha a szerződés úgy fogalmaz, még tőle lehetne követelni az elmaradó lakbért. Ha határozatlan időre kötöttétek és a szerződésben leírtaknak megfelelően távozott, akkor a bérbeadó kell, hogy fizessen neki.

De tőletek nem jár semmi.

2021. szept. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy eves hatarozott idotartamu a lelepett szerzodese es elobb elment,azzal szerzodest szegett es egy filler se jar vissza a kauciobol.


A fennmarado honapok berleti dijat fizetnie kell. Fizetesi meghagyast kuldhet a tulaj. Ha nem fizet,perre alakul es egyertelmuen elveszti a pert.

2021. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A bérbe adónak kellett volna elszámolni az idő előtt lelépővel, de ez nem történt meg, mert Ti ketten (az ott maradók), vállaltátok a lelépőre eső kauciója felének a fizetését. A szóbeli szerződés is szerződés, főleg, ha utána eszerint cselekednek is. Ti pedig cselekedtetek. Fizethettek.
2021. szept. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont a lényeges részeket nem tudjuk.

A bérlés min. egy év határozott időre szól? Akkor ki kell fizetnie az egész évet és a kaució visszajár.

Ha nem akarja kifizetni, akkor a bérbeadónak az a legegyszerűbb, ha legalább a kauciót megtartja és hagyja futni a szerződésszegőt.


Ha viszont nincs kikötve 1 év határozott idő, akkor ha betartotta a felmondási előírásokat, a kaució visszajár neki.



A többi dolgot sem értem, amit írtál, mert irreleváns körülmények jogilag.

2021. szept. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen mert valójában az a helyzet, hogy ez morális kérdés is de ebbe nem mennék bele túl mélyen mert az az én dolgom. Engem csak az érdekelt, hogy ha úgy van lehetek-e én hibáztatva vagy elő állítva. De valójában én megkaptam a választ, mert egy évre szólt a szerződés, (és az hogy "szóbeli szerződés" az komoly kijelentés mert csak baráti ígéret volt de ez a személy kihasznált és "elárult?" nem tudom, hogy ez a helyes szó-e erre tehát már nem igazán a barátom és én ezzel a barátomnak akartam segíteni de ez elmúlt) és most követelőzött. De köszönom a válaszokat!
2021. szept. 14. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!