Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A kaució teljes összegét...

A kaució teljes összegét elkérheti saját indokok alapján a főbérlő?

Figyelt kérdés

Jövő hónap elején fogunk kiköltözni a jelenlegi albérletből, mivel megvették a lakást amiben vagyunk éppen. Eddig a kapcsolatunk teljesen normális volt a főbérlővel, mindig mindent időben fizettünk, nem voltak vitáink.


Most a költözés előtt rákérdeztem a kaució rendezésére (100.000 forint), amire azt válaszolta, hogy az szerinte teljes egészében el fog menni, úgyhogy azt ne várjam.


A lakást állatbarátként hírdette meg, így egy kiscicával költöztünk be. Az egyetlen olyan dolog amit elismerek saját kárnak az az, hogy a cica kikarmolta az ablakon lévő szúnyoghálót amíg nem voltunk otthon. A főbérlő szerint, viszont piszkos lett ott a fal ahol a macska tálja volt és evett, ezért neki "mindenhol le kell festenie ami a múltkor 150.000 forintjába került csak".


Magában a lakásban szándékos károkozás nem történt, a szerződés alapján nem kell nekem kifestenem az albérletet, és már az egy kicsit mondvacsináltnak hangzik, hogy ő festené ki, hiszen megveszik a lakást, ők úgy is olyanra fogják festeni amilyenre akarják. (Valószínű őket egyébként a szúnyogháló hiánya se érdekelné)


Ez szándékos pénzlehúzás lenne, illetve mit kéne csináljak jelen esetben, fizetnem a kaució felét esetleg a szúnyoghálók miatt, vagy ügyvédet bevonni a dologba, hogyha visszatartja a teljes pénzt? (Októberben 110.000 ezer forintot fogok fizetni a szeptemberi lakhatás miatt, ha azt nem adnám oda amíg a kauciót vissza nem adja gondolom nem játszik.)


Bármilyen kérdésre válaszolok a kérdésemmel kapcsolatban.



2021. szept. 26. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Tisztasági festésre nem kérhet pénzt
2021. szept. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem keress meg egy ügyvédet, aki a pontos tények ismeretében tud valamit javasolni, adott esetben akár az utolsó lakbér visszatartását is, amíg nincs jogi döntés arról, hogy mi az, amit a kaucióból kellene elvégeztetni. Nekem legalább is nem tünik jogosnak, de több konkrét infó kellene.
2021. szept. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az infó igazából tényleg annyi mint amit leírtam. Kifogásolta a fal tisztaságát ahol a macska evett valamint a szúnyogháló állapotát. Mondtam neki, hogy a szúnyoghálót állom, mert tényleg a cica karmolta szét, de arra is irreálisan nagy összeget mondott. (60-70 ezer forintot) A szerződésben a fal általam való lefestéséről szó sincs, ha meg kukacoskodni szeretnék akkor a szúnyogháló meg sincs említve a felsorolt tárgyak között. Én csak azt nem értem, hogyha eladta a lakást, akkor miért kéne neki az én 100.000 forintom, hogyha a vevők úgy is lefestenek mindent olyanra amilyenre akarnak.
2021. szept. 26. 14:46
 4/21 A kérdező kommentje:
A szúnyogháló részét se teljesen értem, hiszen már úgymond úgy se az ő lakása. A szúnyoghálót leszerelni nem tudja, elvinni nem tudja így. Szerintem itt már csak arról van szó, hogy nem akarja vissza adni a kaució összegét.
2021. szept. 26. 14:48
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem feltétlen fordulj ügyvédhez! Csak le akar húzni! És ahogy írták, az utolsó lakbért ne add oda, amít nem tiszta a helyzet.
2021. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ös vagyok: adott esetben egy ügyvéd által írt levél elég lehet, hogy meggondolja magát és ne szemétkedjen
2021. szept. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%
El figlak keseríteni, de ha nem házibarkács az a szúnyogháló, akkor 30-70 ezer az ablak nagyságától függően teljesen reális
2021. szept. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, én mondtam is neki, hogy ha hoz róla számlát akkor azt kifizetem. A többit amit rám akar verni nem vagyok hajlandó egyedül. Én a szúnyoghálóban csak azt a részt nem értettem, hogy akik megvették, őket ugye én engedtem még fel a lakásba, megnéztek mindent és igent mondtak a vételre. Ezekből kiindulva látták a szúnyogháló állapotát már a vétel előtt. Nem tudom, hogy ezt miután már ugye eladja a főbérlőm a lakást miért ő akarja megcsináltatni a vevőknek.
2021. szept. 26. 14:58
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
És valószínűleg alacsonyabb árat kapott az ingatlanért, mintha rendben lett volna minden
2021. szept. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mármint mire gondolsz? Arra az egy szúnyoghálóra ami karmolásos? A falat nyilván úgy is lefestik a vevők amilyenre akarják.
2021. szept. 26. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!