Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről felköltözni Budapestr...

Vidékről felköltözni Budapestre egyedül mennyire kivitelezhető/okos döntés?

Figyelt kérdés
Két kezemen megtudom számolni, hogy hányszor jártam Budapesten. Eddig még soha sem költöztem sehova. Vidéken élek, legrosszabb megyében a legrosszabb megyeszékhelyen és jövőre töltöm a 23. életévemet. Elvileg 2022-től 2 évig élvezhetném az SZJA mentességet, mivel Budapesten 2-2.5x többet lehetne keresni, ezért mindig is odaakartam költözni. Viszont ismerősön nincs ott, szinte csak magamra számíthatnék. Vajon mennyi lenne az ideális tőke ahhoz, hogy belevágjak? Illetve én, aki végképp nem vagyok jártas Budapesten, hogyan és mennyi időbe telne megszokni az új közeget? Mik BP jó kerületei? Egyáltalán vidéki létemre tudnék azonosulni a fővárossal? Egyedül mennyire lenne rossz élni ott? Vannak elképzeléseim, nem vagyok ötlettelen. Csak szimplán vannak kétségeim!

2021. okt. 27. 02:48
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nekem Budapest be van rögződve, de ha eltekintenék tőle, akkor csak is a Dunántúl jöhetne szóba! Ha a családom (3-an) is benne lenne abba, hogy megpróbáljuk és itt nem feltétlen Pest megyére célzok, akkor sokkal egyszerűbb és anyagilag jobban is jönnék ki belőle. Külföld egyelőre tabu nálam! Azért az, mert még itthon akarok élni, másrészt pedig ha még több tőkém vagy vésztartalékom lenne, akkor vágnék csak bele. Szoba szóba sem jön nálam, én idegenekkel soha sem élnék egy közegben. Amúgy első hozzászóló rátrafált, köszönöm a véleményeket!
2021. okt. 27. 12:56
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

havi 150-ből már bérelhetsz kis lakást jó környéken (pl. XI. kerület)

Még havi 10-es a BKV bérlet.

A kifőzdék drágábbak valamivel, de ha főzöl magadra, akkor ugyanannyi, mint bárhol máshol.

Meg kérdés milyen gyakran járnál haza szüleidhez, az is elég sokba kerül.

Szerintem akkor érdemes Bp-re költöznöd, ha minimum nettó 300-al többet keresnél itt, akkor kb havi 100-al vagy beljebb.

Aztán munkahelyfüggő, hogy milyen társaságba kerülsz, lesz ek-e haverok, vagy magányosan tengődsu évekig. Utóbbi esetben nem biztos, hogy megéri.

2021. okt. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
89%

"Budapesten 2-2.5x többet lehetne keresni"

Ha állami intézménybe mész közalkalmazottnak, köztisztviselőnek, talán még kevesebbet is lehet keresni, mint vidéken.

Mindenhol a közalk/közt. tábla szerint van a fizetés.

Piaci szereplők szintén előszeretettel adják azoknak a munkát, akik a lehető legkevesebbel beérik.

2021. okt. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

"ideális tőke ahhoz, hogy belevágjak"


800 000 Ft + havi nettó 350 feletti fizetés, ha nincs egy komplett bérlakás, amiben minden benne van az árban, és venni kell oda is dolgokat.

(De ha meg minden benne van az árban és azok karban tartása, akkor nem 100 + rezsi a bérleti díj, mert egyszerűen nem megérős akkor a kiadás.)

És akkor még nem biztos, hogy szeretni fogod.

De ha közel van a család, nem 200+ km, akkor azért nem gáz, lehet tenni 1-2 év próbát.

2021. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szerintem aki fel megy Pestre annak nem muszáj egyből albérlet egyedül, hanem mondjuk csak szobát bérelni is elég főleg ugy ha még munka sincs kilátásban
2021. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, szerintem nyugodtan vágj bele. Én X. kerületben laktam nyugisabb részen, vidéken sokkal több c.-van.


Én nem találtam munkát azért mentem fel, egy év alatt 2x annyit kerestem mint vidéken.


Ha társasági ember vagy akkor érdemes szobát bérelned lehetőleg minél kisebb lakásban, 2 max 3 ember.


Nekem két lakótársam volt, de mind a kettőnek voltak rossz szokásai, ajtó csapkodás, délig aludt és nem lehetett főzni tőle, azóta inkább saját albérletben gondolkodom.


Én Budapesten éltem és most is erősen hajlok, hogy készülök vissza.


Három hónapig keresgéltem vidéken itthon, hogy legyen munkahelyem, most akadt egy de cserébe, H-SZO dolgozzak napi 10 órát 1000Ft órabérért...

2022. márc. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!