Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány fok alatt szoktak megfagy...

Hány fok alatt szoktak megfagyni az emberek a lakásukban?

Figyelt kérdés

Albérletben élek, egyedülálló tanárnő vagyok, a 160 ezer forintos fizetésemből csak egy félszuterén kicsi (17 nm) lakásra futja, így is alig marad étkezésre.


Elektromos fűtés van, sajnos annyit fogyasztana, hogy egyszerűen nem tudom kifizetni már a jelenlegi béremből.


Szóval megpróbálok spórolni a fűtésen, de nem tudom, mi az a hideg, adni már veszélyes az egészségemre. Jelenleg 18 fok körül van a lakásban, de hajnalra 16 köré megy le mindig. Nyilván rendesen betöltözve alszom, de nem tudom, mi lesz, ha még hidegebb lesz a tél...



2021. nov. 20. 17:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
96%

16-18 fokban nem fagyunk meg.

Esetleg vegyél egy kicsi olajradiátort, az 17 m2-t gyorsan befűt és termosztát is van benne, tehát magától ki-be kapcsol, nem megy folyamatosan, ha beállítod a hőmérsékletet.

2021. nov. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
25%
Vagy nagyon drága a lakás vagy nagyon sokat eszel. Én egyetemistaként 140-ből 70-ért béreltem 20 nm-es szobát egy másik sráccal és 50 ment kajára.
2021. nov. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
90%
Lehet jobban járnál, ha egy vagy 3 szobás lakásba betarsulva egy szobát bérelnel. Sokkal komfortosabb, meg akkor is, ha osztozni kell a konyha fürdőn.
2021. nov. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

"Vagy nagyon drága a lakás vagy nagyon sokat eszel."


75 a lakbér (nem találtam olcsóbbat Budapesten), 10 a közös költség, 15 a rezsi fűtés nélkül.


Így marad 60 ezer a fizetésemből, ebből még veszek bérletet (5 ezer), illetve kb. 10 ezer elmegy havonta olyanokra, mint a tusfürdő/sampon/fogkrém/... Kb. 5 ezer egy hónapban elmegy gyógyszerre, mivel van egy krónikus betegségem.


Szóval marad 40 ezer forinton egy hónapra étkezésre és minden más hirtelen felmerülő költségre.

2021. nov. 20. 18:26
 5/38 A kérdező kommentje:

"Lehet jobban járnál, ha egy vagy 3 szobás lakásba betarsulva egy szobát bérelnel."


Próbáltam már, de sajnos alvajárok és hajlamos vagyok az ajtókat hangosabban becsukni ilyenkor, ezért a volt lakótársaim kidobattak a korábbi főbérlővel.

2021. nov. 20. 18:28
 6/38 anonim ***** válasza:
84%

Hálósapkád, gondolom, már van.

10-15 ezer forint körül lehet venni olyat, hogy elektromos ágymelegítő/takaró. Ha tudsz alá pár réteg hőszigetelést, rá meg pár pokrócot tenni (hogy ne érezd a "steppelést"), akkor az éjszakáidat ezzel meg tudod oldani. Ezek jellemzően 50-100 W-ot fogyasztanak csak, és nyilván nem szükséges mindig a legnagyobb fokozaton járatni őket. Persze amikor felkelsz, ki kell húzni a konnektorból.

Csak az lehet vele a probléma, hogy reggel nem nagyon akaródzik majd felkelni. 😊

2021. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
#6-os ennek mindenképpen utánanézek, köszi :)
2021. nov. 20. 18:31
 8/38 anonim ***** válasza:
61%
Én előbb fűteném be a szobát minthogy samponra költeném el a pénzt
2021. nov. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Valts munkahelyet a mekiben 220-at is meg lehet keresni. Nem spórolni kell hanem magasabb bert adó munkahelyet keresni. A spórolás jo, de ne törődj bele.
2021. nov. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

"Én előbb fűteném be a szobát minthogy samponra költeném el a pénzt"



Nem mehetek be harmincöt kamasz közé tanítani úgy, hogy zsíros a fejem. Más nőkkel ellentétben nem járok fodrászhoz/kozmetikushoz/ sminkeshez, de az alapvető tisztálkodásból nem tudok lejjebb adni.

2021. nov. 20. 18:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!