Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lejár az 1 éves határozott...

Lejár az 1 éves határozott idejű bérleti szerződésem, a tulaj azt mondta, ki akarja továbbra is adni, hamarosan jelez nekem. Mekkora reális emelésre számíthatok?

Figyelt kérdés
2021. nov. 24. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Honnan tudjuk? Nézd meg mennyibe kerünek hasonló albérletek és annyit. De lehet nem is emel, nem tudunk az ő fejével gondolkozni.
2021. nov. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Általános tapasztalatok érdekelnének, hogy kinek hogy alakult eddig
2021. nov. 24. 18:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen változó.

Nálunk pl nem emelni akart, inkább engedett volna, csak maradjunk.


Végül eljöttünk, mert saját házat szerettünk volna.


Nagyban függ a tulajtól.

2021. nov. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az aktuális piaci helyzettől függ, ismerősi körben idén 10-15%-kal kevesebbért tudták kiadni, mint tavaly.
2021. nov. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem az általános az, hogy ha már van bérlő akkor a tulaj nem változtat akár évekig sem a bérleti díjon, mert jobb egy bevált, fixen fizető ember, mint a bizonytalanság, hogy kit talál a helyére.
2021. nov. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb szerződésbe bele szokták írni, hogy az infláció mértékével megegyezően a bérbeadó évente emelhet. Ezt most vagy megteszi, vagy nem. Te meg vagy elfogadod, vagy nem.
2021. nov. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

“ A legtöbb szerződésbe bele szokták írni, hogy az infláció mértékével megegyezően a bérbeadó évente emelhet.”


A kérdező bérleti szerződése lejárt, újat kell kötni. Annyit ker a bérbeadó, amennyit akar.

2021. nov. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem tízezertől pofátlanság többet emelni.
2021. nov. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 170 ezerre még 30-at akart rápakolni, mert a kaja is már sokkal drágább a boltban, és ő is pénzbő él. Ez igaz, de nekem sem emelték a fizetésem annyival amennyivel drágább lett minden, és én is pénzből élek. Nagy volt az arca, hogy ezt a hiperszuper lakást ő simán kiadja 200-ért (korrekt kégli, de a "hiperszupertől" messze van...60-as években épült ház, 14 éves klíma, nincs mosogatógép, az erkélykrolát rohad, stb). Én eljöttem. Most sír, hogy megbánta, mert nem talál normális embert, és jöjjek vissza 150-ért akár. Mondtam bocs, nem, már találtam jobbat olcsóbbban (kisebb, de új építésű, 160-ért).
2021. nov. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!