Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Honnan tudhatom meg, hogy a...

Honnan tudhatom meg, hogy a főbérlő fizet adót az albérlet után?

Figyelt kérdés
Albérletben lakom és az a gyanúm, hogy a főbérlő nem fizet adót az albérlet után. Azt hallottam, hogy a tulajok csak kevesebb mint fele fizet adót a kiadott lakása után. Ez valóban így van? Válaszotokat előre is köszönöm szépen.

2021. nov. 29. 07:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
26%

Például már az egy árulkodó jel, hogy van-e ügyvéd előtt kötött szerződésetek?!


A legtöbben tényleg nem fizetnek egyébként.. csak oda visznek egy előre megírt, kinyomtatott 'szerződést' és azt írjátok alá, talán tanúkkal, de az sem gyakori.

2021. nov. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

Elsö: az teljesen hülyeség, hogy ügyvéd elött között szerzödés kellene! Egy magánszerzödés éppen olyan érvényes, és hivatalos, az ügyvéd teljesen fölösleges.


Kérdezö: te nem tudhatod semmiképpen, mert nincs hozzáférésed az illetö adóbevallásához.

Viszont közöd sincs hozzá, neked teljesen lényegtelen, ha van írásbeli szerzödésed a lakás bérletéröl.

2021. nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Neked bérlőként arra kell csak figyelned, hogy legyen szerződésetek és az mindkét oldalról be legyen tartva!

A többihez semmi közöd nincs.


De megsúgom, hogy "bosszúállásként" sem érdemes ezen ügyködnöd, mert legfeljebb utólag befizettetik vele a 15%-ot némi kamattal terhelve, de ezt rendszerint bérleti díj emeléssel a bérlő fogja fizetni. Jelen esetben te!

2021. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Mi közöd hozzá?
2021. nov. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

Megkérdezed tőle!:D

Majd másnap átveszed a felmondást, mert ha fizet, ha nem ilyen kotnyeles, kukacoskodó bérlőre senkinek nincs szüksége.

2021. nov. 29. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Ha ad számlát, amikor fizettek, akkor tuti adózik.
2021. nov. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek a 3-al. Húsz éve foglalkozom lakáskiadással, minden fillért leadózom, mert jobb a békesség. Viszont pontosan tudom, hogyha egy lakásból 100ezret akarok kihozni, akkor az adót beleszámolva 120-ért adom ki. Hát így működik ez!
2021. nov. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Attol hogy nem ad számlát még adózhat..

5 éve adok ki lakást, tisztességesen adózom utána, mindig az elején megkérdeztem hogy szükségük van-e a számlára? Aki azt mondta hogy nincs annak nem postázom el havonta, itthon gyűjtöm.


Egyszóval feltételezhetsz akármit, nem a te dolgod!

2021. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

A lakáskiadás nem számlaköteles tevékenység, ha magánszemélyként és nem vállalkozóként adja ki valaki.

2010. augusztus 16. óta már nincs szükség adószám kiváltásra sem a magánszemély részéről a hosszú távú ingatlan bérbeadás tekintetében.

A bérleti díj átvételéről csak nyugta kell, átutalás esetén még ez sem.

Magánszemély magánszemélyként adózik és magánszemélyként 15%-os SZJA-t fizet utána.

2021. nov. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
8-as! Igazad van. De azt nem is írtam, hogy ha nem ad számlát, akkor nem is adózik. Ezt nem lehet tudni. Én úgy fogalmaztam, hogy HA ad, akkor biztosan adózik.
2021. nov. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!