Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Angliában meg van szabva a...

Angliában meg van szabva a minimum hőmérséklet egy bérelt házban?

Figyelt kérdés
Angliában élek, egy szobát bérlek 3 másik diákkal. Egy viktoriánus házban élünk, ami nagyon nagyon öreg, viszont amennyire lehet, fel van újítva. A fürdőszoba utólag lett hozzáépítve, eléggé kiesik a ház központi részétől és fűtés sincs, szigetelés meg pláne. A fürdőben kb 10-15 fok van és még nincs is nagy fagy. A főbérlőnek szóltam róla, azt mondta nem tud mit tenni. Konnektor a fürdőben nincs, nem is lehet, ezért elektromos radiátor se játszik. Venni fogok egy hőmérőt, hogy megmutassam neki milyen hideg is van valójában, hátha megszán minket fűtéssel.

2021. dec. 3. 18:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nekem is meglepő volt, hogy az angolok milyen hidegben tudnak élni, dehát ez van.
2021. dec. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valahol olvastam, hogy mely nemzetek hány fokban alszanak. A legtöbb ez a 20-21-22 fok volt. Angolok ez a 17-8fok. Brrr
2021. dec. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A ház maga elég meleg, mint otthon, de a fürdő az iszonyat.
2021. dec. 3. 19:38
 4/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
94%
Akkor egy hosszabbítón vigyél ki áramot a fürdőbe.
2021. dec. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nyitva hagyjátok a fürdőszoba ajtót ne menne be a meleg?
2021. dec. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem is hosszabbító és egy ventilátoros hősugárzó, problem solved. Egy fürdőszobát pár perc alatt bemelegít.
2021. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Vannak szabvány minimum hömérsékleti értékek amiket elviekben előírnak lakóingatlanok, irodák, üzemi területek esetén


Én anno a szakmunkás iskolában tanultam ezekről...

Igy a magyar előírásokat el tudom neked mondani...

Magyarországon lakóhelyiségekben (szobákban) a min hömérsékleti szabvány 20 celsiusfok, irodákban ahol űlő munkát végeznek 20 celsius fok, ipari üzemek üzemi területein ahol fizikai munka folyik minimum 12 celsius fok,raktárakban 18 celsius fok,


A lakóterek mellékhelyiségeiben 18 celsius fok, de kötelező olyan fűtást tervezni amivel szükség esetén lehessen emelni ezta hőmérsékletet(pl: kisgyerek fürdetése esetén)


Ezek az értékek központilag megoldott(központifűtás) esetére igaz ahol vagy a társasház oldja meg saját közös kazánnal a fűtést, vagy pedig távfűtés van


Az egyedi fűtésekre igazából nincsenek ilyen szabályok, mert ott az ott lakó saját maga gondoskodika fűtésről)


tehát egy ilyen esetben amit leírtál szerintem csak a bérleti szerződésben lehetne erről írásban megállípodni, aminek a megvalósításához a bérbeídó köteles a technikai feltételeket biztosítani, megteremteni.


Én a magyar szabályokról írtam, az angolt nem ismerem.


De mindenestre nem hiszem hogy nem várható el joggal egy bérlemény normális fűtésének megteremtése.


kell beszélni a bérbeadóval, vagy keresni kell egy másik bérlakást...

2021. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
18%
Si fueris Romae,Romano vivite more! Máskülönben apróságokon ne akadj ki, az a lényeg, hogy kolbászból van a kerítés.
2021. dec. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
64%
Vidéki osztrák is 15 fokban alszik, csak a nappalit fűti, hiába áll az udvaron 3 éves audi. Vagy pont ezért? :D
2021. dec. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2021. dec. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!