Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Az mennyire normális, hogy a...

Az mennyire normális, hogy a főbérlő nem engedi automata mosógép beszerelését?

Figyelt kérdés

Csak egy sima felültöltős 6kg indesitről van szó, semmi extra... De nem támogatja az ötletet elektromosságra, és vízre hivatkozva... , hogy nem nem bírná el a ház... Studióban lakom... Néztem ezeket a mini mosógépeket, de nincs kedvem vele szórakozni...

Mással is előfordult már hasonló? Javaslatok? Elköltözni nem akarok, mert kedvező az albérleti díj, és más probléma sincs...


2021. dec. 7. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

"em támogatja az ötletet elektromosságra, és vízre hivatkozva"


Nagy valószínűséggel így is van, nem bírja el a vezetékrendszere

az aut. mosógépet.

Joga van hozzá. El kell fogadnod, vagy keress másik albérletet.

2021. dec. 7. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
95%
Semennyire nem normális. Mégis mit gondolsz, hogy fogsz mosni? Mi az, hogy nem bírja a hálózat vagy a "víz"? Ilyen nincs, maximum akkor, ha lakhatásra alkalmatlan, veszélyes a lakás. Ezek a mosógépek standard háztartási gépek, amik sokkal takarékosabbak mint a régi nem automata mosógépek.
2021. dec. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Főbérlő... ő is bérlő?

Ha tulajdonos, akkor te vagy a bérlő, és nincs semmilyen főbérlő.


Szerződésben van erre való tilalom? Ha nincs, akkor nem teheti meg.


Ha van hosszútávú szerződés, akkor nem tehet semmit. Amúgy meg szerintem meg lehet győzni szakértők által, próbáld meg.


Gondolom, a fogyasztómérők a nevedre vannak írva, vagy te fizeted, szóval még erről se lehet szó.


Szerintem próbálj meg vele normálisan beszélni, megismerni az aggályait, és észérvekkel hass.


mennyi idős a tulaj? Lehet, hgoy ő még a hatvanas években él, és amit nem ismer, abban démonok tanyáznak. :D

2021. dec. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi albérletben ahol lakom (8 nap mulva költözöm) még régi alumínium vezetékek vannak, kb 20 éves biztosítékokkal, amik folymatosan zúgnak és már többen is mondták, hogy "Ez tűzveszélyes".


Mégis simán megy a mosógép. Egyedül akkor van baj ha a mosógépet együtt akarom használni mondjuk a légkodival és a főzőlappal. Akkor levágja a biztosítégot.


Meg persze ez a mosógép is még a jó szovjet megszállásból maradt hátra, amit már úgy csináltak meg, hogy kiiktatták a nyomógomjait, mert a szerelő már nem tudta összetákolni. Így úgy tudom beindítani, hogy megfelelő beállítások után csak bedugom a konektort a falba, majd a végén kihúzom.


Nem mondanám energiatakarékosnak.


Szóval baromság, hogy nem bírja az áramkör az új energiatakarékos kicsi mosógépet.


Akkor ezek szerint a főzőlapot sem bírja? Vagy a bojlert az áramkör ott?


A víz meg nevetséges kifogás. Mért ne bírná a vizet a ház?


Nem jön elég víz a csapból? :D


Nem lehet leönteni 5 liter vizet a lefolyóba?

2021. dec. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
2021. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
2021. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kádba engedjük a lefolyóvízet, és szűrőn keresztül lemegy a maga tempójában.


Víz szintén nevetséges, addig engedi magába a bejövő vizet, amíg el nem éri a szükséges mennyiséget, addig nem megy tovább a program, max saját felelősségedre használod a mosógéped.


Áram: mint írták, energiatakarékosabb, így ha a régi mosógépet bírta, akkor ezt sokkal inkább bírja.


Egyetlen egy aggály lehet, ami miatt a házunkban szívni szokás:

A lefolyó vizet nem vezeti le a kádba, (a csövet nem teszi helyre) és folyik ki a földre elárasztva a lakást, vagy és az alattad lakót. Mondjuk, ehhez hülyének kell lenni, de megeshet.


Nem vágom, hogy milyen mosógépre gondol, a régi ezeréves forgótárcsás Hajdu-ra, vagy felültöltős dobtárasra... A Hajdúnál zuhannyal kellett megoldani gyerekkoromban a víztöltést, lehetett melegvizet tölteni bele, viszont nem melegítette a vizet.

Az új mosógép megkíván egy kis csapszerelést, hogy a mosógépnek legyen külön csapja, és vezetéke a mosógépbe. Lehet, hogy ettől fél. Erre mondhatod, hogy ezt te elintézed vízvezetékszerelővel saját költségre, és ha mész, akkor vissza lehet csinálni, illetve, a csapra lehet szerintem kupakot csavarni, hogy garantáltan ne legyen gond.

2021. dec. 7. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Alumínium (panel lakás) vezetékek vannak nálam is, van 2 klíma, mosógép, szárítógép stb minden működik.
2021. dec. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeségeket beszél a tulaj (gondolom a főbérlő az valójában tulaj akart lenni, csak elírtad).

Nézd, nem vagyunk egyformák!

Nekem nincs türelmem a hülyékhez.

Én úgy fognám fel, hogy ebben az olcsó árban benne van a hülye tulaj is. Vagyis körülnéznék, máshol mennyiért tudnék kivenni hasonló bérleményt (feltehetően normális embertől). És föltenném magamnak a kérdést: megér-e nekem ennyi kedvezményt, hogy az itteni tulaj hülyeségeihez igazodjak? Személy szerint én inkább élek szerényebben, hogy ne kelljen ilyeneket elviselnem, de a magad dolgában neked kell döntened.

2021. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most kapcsolok (vissza) "nem bírja el a ház"...

Legnagyobb probléma az lehet, hogy lecsapódik a biztosíték a lakásban, te laksz ott, mást nem érint. Te szívnál, ha igaza lenne, de nincs igaza, mert energiatakarékosabb.


A víz ahogy írtam, mindegy, hogy milyen sebességgel jön, akkor is te szívnál, ha ebből baj lenne.


A szennyvíznél meg megmagyarázod, hogyha a kádnyi vizet elbírja, akkor a mosógépet is elbírja.


Hangsúlyozd, hogy saját felelősségedre szeretnéd, és ha gond lesz, akkor elviszed, és úgy lesz, ahogy ő akarja. Akkor ezzel lehet, hogy megnyugszik.

2021. dec. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!