Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A lakótársamnak is mennie...

A lakótársamnak is mennie kell az albérletből,ha én felmondom a közös bérlésű albérletet?

Figyelt kérdés

Jelenleg bérelünk ketten egy albérleti lakást az ismerősömmel,de sajnos össszevesztünk.Az ismerősöm nem áll velem szóba.Én gondolkozok rajta,hogy miért lakok ott vele.Ezért elhatároztam,hogy költözni fogok.Már megvan az új albérlet(garzonlakás)Január 3-tól,ami a hirdetés alapján megfelel az elvárásaimnak.Leraktam a 2 havi kaukciót,ami a bérléshez szükséges.A régi tulajdonosnak jelzem ezzel,hogy a Január hónapot még kifizetem neki,de nem fogok ott lakni.A szerződés szerint:"Ha a tulajdonos és köztem megszületik a közös megállapodás,akkor a szerződés bármikor megszüntethető."<---Ez azt jelenti,hogy automatikusan az ismerősömre hárul a bérleti díj fizetése vagy a lakótársamnak is felmondottnak tekinti a tulajdonos?Arról nem is beszélve,hogy ezzel nyerek egy kis időt a költözéssel,valamint a cuccaimat át tudom vinni az új albérletbe(garzonlakásba),ráadásul a lakótársam is nyer időt vele.Ő neki is tudok hagyni időt,hogy mit csináljon magával.A szerződés jelenleg ingatlanközvetítő és tulajdonos által lett kötve.Nem lesz nagyobb probléma belőle?

Mi a véleményetek erről?Szerintetek,ha még jövő Januárban kifizetem a bérleti díjat,akkor lehet rá esély,hogy visszakapom az én részemet(kaukciót),ami 115.000 Ft?Felmondási idő nincs feltüntetve a szerződésben,csak a közös megállapodás esetén bármikor megszüntethető,ahogy említettem fent.



2021. dec. 12. 13:31
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem, neki nem kell kiköltöznie ha nem akar, csak keresnek a helyedre új lakót.
2021. dec. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%

Hivatalosan a bérleti szerződésből ki kell derülnie kinek a nevére írta az ingatlanközvetítő a szerződést. Ha egyedül a te neveden van rajta és a "közös bérlésű" azt jelenti hogy valamilyen arányban felosztottátok ismerősöddel az összeget akkor mindenképpen új szerzősét kell nekik írniuk.


A tulajnak és ismerősödnek is az az érdeke hogy ne kelljen kiköltöznie hanem folytatólagosan fizesse valaki a díjat ezért meg fogják találni a módját a helyes papírozásnak.

2021. dec. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mind a kettőnk nevére írta a szerződést.
2021. dec. 12. 15:25
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Majd a tulajdonos eldönti.
2021. dec. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Na és? Majd ír egy újat.

2021. dec. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Naponta meg fogod kérdezni?

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__alberlet__11488897-a-..

A 3 nappal ezelőtti válaszok miért nem voltak jók?

2021. dec. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akárkiére volt írva, majd írnak egy új szerződést és vagy keresnek a helyedre mást, vagy megegyeznek.
2021. dec. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
Ha ketten szerepeltek a szerződésben bérlői oldalon, akkor együtt tudtok csak felmondani. Szóval jó lenne, ha legalább annyira szóba állna veled a lakótársad, hogy megbeszéljétek, hogy ő maradna-e, és akkor keressen maga mellé valakit (persze ezt meg kell beszélni a tulajjal is, de nem gondolom, hogy kifogása lenne), vagy együtt mondjatok fel.
2021. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!