Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Igaz, hogy hagyományos értelem...

Igaz, hogy hagyományos értelemben vett "albérlet" ma már nem nagyon létezik, hanem csak bérlakás, így főbérlő, ill. albérlő sincs már igazán, csak tulajdonos, és bérlő?

Figyelt kérdés

2022. jan. 4. 14:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

A főbérlő a saját lakását nem bérli,ő a tulaj.Ebből adódóan csak bérlő lehet.

A bérlő nem adhatja tovább másik bérlőnek. Mert akkor valóban albérlő lenne a másik bérlő. Így gondolom én .

2022. jan. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Általában igen, inkább a tulaj adja ki a lakásokat. Én laktam egy olyanban, ahol én albérlő voltam, nem bérlő, de szerintem ez a ritkább eset.
2022. jan. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez a főbérlő-albérlő dolog a régi időkből maradt itt, és sajnos ma már rosszul használják. A főbérlő alatt ma már a tulajt értik, így teljesen indokolatlanul használják a kifejezést.
2022. jan. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írják ez már inkább csak megragadt szöveg. De például szerződésekben eddig mindenkivel helyesen mint bérlő-bérbeadó szerződtem.
2022. jan. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Kevés van, de van.
2022. jan. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nemigen van, csak bennragadtak a hétköznapi beszédbe ezek a szavak.
2022. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lakásoknál valóban nem nagyon létezik már, csak így maradt meg a köznyelvben. De szerződésben általában jól szerepel, ahogy fentebb írta valaki.


Ipari ingatlanoknál es irodaházaknál viszont ma is előfordul az albérlet.

2022. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!