Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy ha én ki bérelek egy...

Hogy ha én ki bérelek egy albérletet és azt korekt módon fizetem akkor a tulajdonos kérhet-e kulcsot az ingatlanhoz vagy sem?

Figyelt kérdés

2022. jan. 12. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Igen!
Nem!
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

Mi ebből élünk, hogy ingatlanokat adunk ki. Mindegyikhez van kulcsunk. Néhányszor már jól jött.

Kölcsönös a bizalom, soha nem megyünk be, csak ha szólunk előre, pl szerelni kell, a bérlő pedig nem ér rá.

2022. jan. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Hivatalosan akár le is cserélheted a zárat.


Csak ő is mondhatja, hogy ha nincs kulcsa, akkor kiadja másnak.


Én ha tulajdonos lennék, akkor lenne kulcsom. Hallottam már olyat, ahol a tulajnak nem volt kulcsa, a bérlő meg fogta és bedobta a kulcsot az ajtón lévő levélbedobó nyíláson, törhették fel az ajtót.

2022. jan. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Akár a tűzoltók, köjál is bemehet, ha valami baj van.

Nincs ilyen, de a tűzoltók tudnak kekeckedni.

Amúgy egy lezárt borítékban kell odaadni, és ha csőtörés, vagy dugulás van, akkor be tudjon menni a szerelő, vagy a segítség.


Mindenki félti az értékeit, de a bérelt lakás ezzel jár.


Csak ha igen gané a bérbeadó, akkor lopakodik be a bérlő távollétében.

2022. jan. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
A törvény kötelez rá, hogy adj neki, igen.
2022. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt a szerződésben érdemes rögzíteni.


Alapvetően nem mehet be a tudomásod és beleegyezésed nélkül. Ugyanakkor szerintem egy normális bizalmi kapcsolatban előfordulhat h be kell menni a berbeadónak. Pl ha csőtörés van és a bérlő nyaral. Nálunk volt ilyen h tűzeset volt a házban és be kellett engedni a rendőröket, a bérlőt meg sokáig nem sikerült elérni (olyan a munkája h ki kell kapcsolnia a telefonját). Végül sikerült nagy nehezen, de ilyen esetben mindenki érdeke h meg legyen nézve h a lakást érte-e kár.

2022. jan. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
18%

Alap hogy a tulajdonosnak van kulcsa.

Te eltudnad kepzelni hogy van egy lakasod amit kiadsz es nincs kulcsod hozza? Vezhelyzet eseten bemehet a tulajdonos pl ha nem vagy otthon es a szomszed szol hogy tuz van nala, csotores, barmi.

Ezen kivul elore egyeztetve is bemehet pl visz oda szerelot hogy karbatartsa a lakast.

2022. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!