Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlet fizetés, hogy van ez?

Albérlet fizetés, hogy van ez?

Figyelt kérdés

Ha pl jan. 25-én költözöl egy albérletbe és a főbérlő Azt mondja, minden hó elsején van lakbérfizetés, akkor 1 hét múlva fizetned kell a következő havi díjat, vagy következő hónap 25ig rendben vagy? Vagy ez hogy van?


Követelheted, hogy látni akarod a rezsiről a csekkeket?


Egy bérleti szerződést ha kötsz, arról kell másolatot kapj, vagy az csak a főbérlőnél lesz? Kell hozzá tanú?


2022. jan. 13. 20:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
99%

Gondolom ezt a bérbeadóval kell megbeszélni. Én úgy csinálnàm, hogy a díjat elosztanám 30 felé(X Ft/nap) és azt kifizetném, a következő, teljes havit meg elsején.

Nyilván nem fizetnék anélkül hogy látnám a csekkeket, csak bemondásra semmit.

Természetesen nekem is kellene a bérleti szerződésből. Tanút nem tudom, még sosem béreltem lakást, de gondolom nem árt.

2022. jan. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Normális szerződést közjegyző vagy ügyvéd előtt kötnek és neked is jár egy példány.

A lakásról leltár, fotók, videók mindenképp készüljenek,mert később sok vitás helyzetet egyszerű tisztázni

A két tanús szerződés az nagyjából adózatlan jövedelem a főbérlőnek és vitás esetekben nagyjából semmit sem ér.

A rezsi fizetés teljesen alap dolog,hogy látod a csekket,mire adod oda a pénzt,de szerződés előtt nyilván érdemes megbeszélni, szerződésbe leírni.

A fogyasztást meg a mérőkön egyébként is látod.A napos elszámolást meg leírta az egyes.

2022. jan. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Még nem hallottam olyanról, hogy ne hó elején kelljen fizetni. A januári 6 napot a tulajjal kell megbeszélni - mi anno pl 28-án költöztünk, mert az esett szombatra, és nem kért a tulaj erre a pár napra pénzt.

A rezsiről normális helyen láthatod a számlákat, de szerintem bármit is követelni mindjárt az elején elég negatívan hat. Mondani kell/kérni/megbeszélni.

A szerződésből mindkettőtök kap egy példányt, és szokott lenni tanú is.

2022. jan. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Jan 25-én kifizeted a tört hónapot, utána meg a megbeszélés szerinti napokon fizetsz egész hónapokat, 1-től 31-ig, előre.


A rezsinél nem kell követelned, anélkül is köteles bemutatni, vagy neten elküldeni.

(Ezt a "követelem" szót ne is használd, mert roppant rosszízű!)

Lehetőleg ne átalányos legyél, hanem leolvasós, akkor minden hónapban egálban leszel! Csak ne felejtsd el, hogy le kell olvasnod és a szolgáltatónál jelentened!

Szerződésből neked is kell egy példány. Két tanú csak az aláírásotok valódiságát igazolja és nem árt, ha vannak, mert úgy a szabályos, ha van valami gond, amivel bírósághoz fordulna valamelyikőtök.

2022. jan. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Én sok albérletben megfordultam már.

Sok múlik a főbérlőn, de az utóbbi két helyen már az volt a divat, hogy előre fizettem. Tehát január elején kifizettem a teljes januári hónapot. Ha hónap közepén költöztem, akkor fél havit.

Követelőzni nem szép dolog, inkább kérni kell, vagy legjobb az lenne, ha te fizetnéd. Sok opció lehetséges.

2 tanús szerződés előnyös, pl ideiglenes lakcím bejelentkezéshez, akkor nem kell külön meghatalmazás.

2022. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Én április 24.én költöztem, minden hónap 10.e a fizetés. Májusban teljes havit kellett fizetnem már... Sok múlik a tulajon. Rezsit tényleges fogyasztás alapján fizetem(mérők leolvasása). A legtöbb tulaj nem adózik ez után... A szerződésből nálad is legyen 1 példány!!
2022. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

Én 20-án költöztem, a tulaj azt mondta, hogy akkor most 10 napra, aztán elsejéig a következő havit. Én meg mondtam, hogy ne szopassuk már egymást ilyesmivel, tessék itt a pénz erre és a következő hónapra kp-ban, aztán a továbbiakat utalom majd minden hónap 1-ig. Azt mondta, neki így is jó.

A csekkeket ő fizeti mindet, mindig küld róla egy fotót, az összeget hozzácsapom a bérleti díjhoz, aztán úgy utalom az összeget. Egyszer elszámoltam magam, egy tizessel túl sokat fizettem, korrekt volt, szólt, hogy legközelebb annyival kevesebbet utaljak.

2022. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

"Ha pl jan. 25-én költözöl egy albérletbe és a főbérlő Azt mondja, minden hó elsején van lakbérfizetés, akkor 1 hét múlva fizetned kell a következő havi díjat, vagy következő hónap 25ig rendben vagy? Vagy ez hogy van?"


Kötelező kitétel erre vonatkozóan nincs, de az általános az hogy a "fél" hónapot a beköltözéskor/szerződéskötéskor időarányosan fizeted, a többit pedig utána ütemezés szerint. Vagy az is lehet hogy nem is költözhetsz be csak hónapfordulóval. Esetleg ha csak pár napról van szó, eltekint a lakbértől a béreadó, vagy pont ellenkezőleg, arra is teljes havit kell fizetned, ha hó közben akarsz költözni. Vagy a megkezdett hónapot+ a következő teljeset egyből kell fizetni. Ez minden esetben egyedileg közös megegyezés tárgya.


"Követelheted, hogy látni akarod a rezsiről a csekkeket?"


Ha fogyasztás alapján fizetsz, akkor igen. Ha fix összeget, amit a szerződésben rögzítettetek, akkor nem.


"Egy bérleti szerződést ha kötsz, arról kell másolatot kapj, vagy az csak a főbérlőnél lesz? Kell hozzá tanú?"


Másolatot nem kell kapnod, de eredeti példányt viszont igen.

2022. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Mindig előre szokás fizetni a havi lakbért.

De megbeszélés kérdése persze.


Lehet jan25-febr24-éig fizetni a teljes hónapot mindig, de lehet 25-febr. 1-ig annyi napra leosztva, és akkor 1-jén a februárit egészben.


Jellemzően 1-jén nem praktikus, mert a legtöbb embernek 1-10-e között jön a fizetése, tehát inkább 10-15-e közt praktikus.


Tisztázni kell, hogy mire gondolt, lehet, hogy jan25-febr24-ig szóló lakbért kéri 1-jén.

2022. jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Igen, követelheted a csekket a rezsiről, amennyiben ő fizeti.


De eddig akárhány albérletben laktam, azaz lakást béreltem, a mérőeszközök (gáz-víz-villany) az én nevemre voltak írva, nekem jött a csekk a címre, mert be is voltam jelentkezve a bérleménybe, ez volt a szerződés alapja.

A bérleti díj fizetését pedig úgy fektettük le a szerződésben, hogy közöltem: Nekem 8-án utalják a munkabéremet, így a bérleti díj megfizetése mindig adott hó 8-adika és 15-ödike közt van, a bérbeadó "x" banknál vezetett "y" jelű folyószámlájára.

Ez utóbbit elektronikus úton intéztem mindig, soha nem is volt probléma.

2022. jan. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!