Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire éri meg messzire...

SAMpernatural kérdése:

Mennyire éri meg messzire költözni az iskolától/munkahelyről az olcsóbb lakás/albi reményében?

Figyelt kérdés

1 órás út megéri?

(elsősorban Budapestet nézve)



2022. jan. 16. 20:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az idő is pénz.

Ha jó a tömegközlekedés, fizeti a munkáltató a bejárás,akkor lehet megoldás.

Ha már autót kell fenntartani hozzá,akkor hosszútávon nem lesz olcsóbb és az időd is kárba vész.

2022. jan. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én budapesti vagyok, és a városon belül egy óra utazás lényegében semmi. Igen, ennyit bőven megéri utazni, ha cserébe jelentősen olcsóbb a lakhatás.
2022. jan. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Semennyire. Mindenki ezzel a Bpn belüli 1 óra közlekedéssel jön. A legnagyobb baromság. Agglomerációból el kell jutni Bp széléig is es onnan tovább. A munkahely sosem fix, megha annak is gondolod. A máv draga es kiszamithatatlan. A volan szinten. Az benzin draga, az auto hasznalodik.
2022. jan. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Lélektani határ munkába 1 óra. Gyereknek suliba max 20 perc.
2022. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Attol fugg mennyit sporolsz a lakhatason es mennyibe kerul az utikoltseged a munkaba jarashoz. Budapesthez kozeli telepuleseken dragak a hazak. A szerb hatarhoz kozel olcsobbak de onnan meg messze vannak a nagy varosok.

Keress olyan munkat amit otthonrol is tudsz vegezni es ugy lakhatsz akar egy eldugott kis faluban is, meg ugy is megeri ha heti 1szer kell bejarnod de a tobbi nap otthonrol dolgozol.

2022. jan. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Most erre mit lehet mondani? Ha csak ott tudsz kivenni alberletet, ahol olcsobb es tobbet kell utazni, akkor mas valasztasod gondolom nincs.

Evekig ingaztam agglomeraciobol bp-re, amint lehetosegem volt elkoltozni a fovarosba, repultem is..

Ugy alakitottam az eletem, hogy a munkahelyem maximum 20 percre legyen tolem es lehetoleg metróvonal kozeleben lakjak. Tokom tele volt mar az ingazassal, foleg a vonat miatt, gyuloltem ugy, ahogy volt, amig nem pesten laktam.

2022. jan. 17. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sok az 1 óra. 40 perc meg kibírható. Akkor vállalnék többet, ha heti x nap home office lenne vagy ha nagyon magas lenne a fizu.
2022. jan. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kell tudni kérdező. Én 2018-ban megcsinàltam. Tősgyökeres budapestiként felmondták az albérletem, ami 100e volt rezsivel együtt, a Nagykörúton. Ez úgy kb 20 percre volt a melóhelyemtől, ez nyilván irreálisan közeli. Azt tudtam, hogy szobát bérelni nem akarok, ehhez már idősbek éreztem magam. Ahova Bp-n tudtam volna menni, ott 120+rezsi lett volna a minimum, tehát úgy +60-70 ezer többlet lett volna.


Ekkor kaptam ajànlatot Tatabányára 75e+rezsire, ami úgy 100-110-ből kijöhetett. Elfogadtam, mert keményen spórolni akartam a saját lakásra.


Budapesten ajtótól irodàig a másik albi 45 perc lett volna, Tatabányán ez 1:10 perc lett ajtótól ajtóig. Tehát napi 50 percet áldoztam, és nyertem éves szinten kb 750-800e-t.


Nekem megérte, főleg azért mert a szemem előtt lebegett h ideiglenes megoldás. Aztán 2020 közepén vettem egy sajátot Bp-n :)


És hozzáteszem, hogy a MÁV messze nem volt annyira megbízhatatlan mint amennyire mindenki tudja h az. 1,5 év alatt 2-3 nagy szívás volt összesen amikor mondjuk fél-egy óràt késtem, ebben egyszer mi gázoltunk vadat, Tatabánya előtt kicsivel…

A többi utazás pár perc késés volt max.


Én is azt mondom, gondold át, és legyen jó közlekedés. Ha emellett anyagilag tènyleg megéri, akkor belevágós.

2022. jan. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mindenki maga dönti el. Van akinek 1 óra oda, 1 óra vissza azaz napi 2 óra az életéből, az (elvileg) 8 órás pihenőidejéből sok, másnak megéri (ld. ahogy a #8-as is írta). Nagyon nem mindegy, hogy Bp-n belül hol van a munkahelyed. Ha kiköltözöl mondjuk harasztira, de a melóhelyed hirtelen a III. kerületben lesz akkor nem egy órát fogsz utazni reggelente hanem inkább 1:40-et (és akkor még gyors voltál). Nagyon nem mindegy a Bp-n belüli közlekedés sem. Volt olyan kollégám aki 100 km-ről gyorsabban ért be mint a város túlvégén lakó másik. Kőbányáról-Újpestre átérni vagy fél óra még metróval is, pedig az kötöttpályás (most a metrópótlónak nevezett "vicc" miatt még több).

S ahogy írták fent is a MÁV ütemes menetrendje eléggé megbízható. Ott is lehet persze késés, baleset stb., de ha időjárás miatt van akkor a bevezető utak alapból totál offosak, baleset meg ritkábban van vasútvonalon mint közúton. Ott elég egy koccanás és máris bukó az egész ha csak egy sáv kiesik.

2022. jan. 18. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

OFF: Néha amúgy az is rossz amikor közel van a munkahely és nincs semmi kimozdulás, nincs átmenet, mert 10 perc alatt otthon vagyok és ugyanúgy ülök tovább a gép előtt. Nincs meg az a hazaérkezés élmény mint amikor többet utazik az ember.


Amúgy az 1 óra sem mindegy milyen 1 óra. Nekem volt ami papíron 1 óra út, de reálisan inkább 1,5-re jött ki. Az sem mindegy, hogy felülsz egy buszra háztól házig, vagy 2-3x kell átszállnod ami kényelmetlen.

2022. jan. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!