Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lehetséges állandó lakcím...

Lehetséges állandó lakcím helyett haszonélvezeti jog adása helyrajzi számmal?

Figyelt kérdés
Egy idős rokonunk kiadta a lakása egyik szobáját egy fiatal párnak albérletbe. Akik azzal álltak elő, hogy hadd legyen az állandó lakcímük a rokonom lakása, amíg el nem költöznek onnan. Ebbe az idős rokon beleegyezett, de utólag attól tartunk, hogy esetleg más dokumentumot írt alá, és más jogot adott az albérlőinek nem állandó lakcímet, hanem akár haszonélvezeti jogot. Ő csak aláírta a dokumentumokat meg az adatait megadta a lakása helyrajzi számával, nem olvasta el rendesen. Azt tudjuk, hogy így tulajdonjogot nem csikarhattak ki tőle, mert az bonyolultabb folyamat. De adhatott így ezekkel az adatokkal haszonélvezeti jogot az albérlőinek akaratán kívül? Köszönöm a segítséget előre is.

2022. jan. 19. 09:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de a haszonélvezetinek is meg kell jelennie a tulajdoni lapon (nem tudom, mennyi az átfutási ideje, de erre biztos válaszolnak a hivatalnál).

De első körben kérje el az idős ember, amit aláírt.

2022. jan. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, ott van. Ügyvéd vagy közjegyző kell, be kell jegyeztetni, másképpen nem működik.

De ha közeli rokon, akkor én sürgősen utánanéznék annak a papírnak

[link]

2022. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Haszonélvezeti jogot sem olyan egyszerű adni. Ahhoz is kell vmi ügyvédi vagy közjegyzői okirat és földhivatali bejegyzés.
2022. jan. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Off.


De tudok olyant, hogy nagybeteg néni eltartási szerződést kötött. Halála előtt egy nappal! Ügyvédi ellenjegyzéssel.


Meg olyan ismerősöm is volt, aki az apja-unokatestvére közötti eltartásit támadta meg. (Haragban voltak...)

És meg is nyerte az ügyvédje, bár mindennek a felét vitte honoráriumként.


Szóval földhivatalban nézzél utána... A keltezésnek/földhivatali bejegyzésnek van valami kifutási ideje.

2022. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Nemtudom miért emeled ki a helyzajzi számot, az kell a bejelentéshez. Tök egyszerű: pink volt a papír, amit kitöltött, vagy nem.


Ha pink, akkor megnyugodhatsz.

2022. jan. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
75%

Ügyfélkapun keresztül kérdezd le a helyrajzi szám alapján a tulajdoni lapot, a tulajdoni lap III. részén vannak bejegyezve a terhek, ott találod a haszonélvezeti jogot is bejegyezve, ha van.


Bár kétlem, hogy ügyvéd vagy közjegyző nélkül bejegyezték volna a Földhivatalban, az óriási baki lenne, még ha meg is próbálkoztak vele, hogy beadják bejegyzésre, tuti, hogy elkaszálták.


Érdemes továbbá SMS szolgáltatást kérni a helyrajzi számra vonatkozóan, így a jövőben amint széljegyre kerül bármi, azonnal megy róla az SMS.

2022. jan. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat.


Pink volt a papír. De 2 féle egy nagyobb és egy kisebb alakú. Ez is bezavart.


6-os válaszolónak: az SMS szolgáltatást a helyrajzi számra vonatkozóan hol lehet igényelni, hogy tényleg tudjam ha valami változás lenne ez ügyben? Mert nagyon jó ötlet.


Illetve a tulajdoni lapot ugye a hivatalosat kell letöltenem az ügyfélkapun, amiért fizetni kell? Kifizetem nem gond.


Csak mert én nem hitelesített tulajdoni lapot már igényeltem ugyanúgy ügyfélkapun, csak az egy egyszerű egy lapos valami volt. Amin nem szerepeltek úgy emlékszem a terhek.


Előre is nagyon köszönöm válaszodat, válaszaitokat.

2022. jan. 19. 20:48
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Évente 2x le tudod tölteni ingyenesen, január van, feltételezem még megvan ez a két lehetőség. A TELJES lapot kérd le, ki tudod választani.
2022. jan. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha budapesti az ingatlan, akkor a Bosnyák tér 5. vagy a Budafoki út 59.szám alatt a Földhivatal ügyfélszolgálatán (H-Cs, 7:30-14:30,P 7:30-11) tudsz SMS figyelő szolgáltatást kötni. Nem tudom, mennyi a díja pontosan, de nem horror, megéri!

Ha vidéki az ingatlan, akkor ugyanúgy a területileg illetékes Földhivatal ügyfélszolgálatát kell felkeresned.


És ha már ott vagy, akkor meg is tudják neked mondani, hogy van - e bejegyezve haszonélvezeti jog az ingatlanra. Sajnos előfordulhat, hogy rosszul írtam az előbb és ügyfél kapun keresztül csak "szemlét" lehet letölteni, amin nem szerepelnek a terhek a III. oldalon, mert az ügyfélkapus lekérdezés ingyenes. Lehet, hogy csak a Földhivatalban adnak teljes tulajdoni lap másolatot. Ne haragudj. Lehet, hogy a legegyszerűbb az lenne, hogy ha felkeresnéd az ügyfélszolgálatot, és ott mindent el tudsz intézni egy füst alatt, SMS szolgáltatás, teljes tulajdoni lap másolat, tulajdoni lap betekintés, információ kérés, így megnyugodnál.


Sajnos nekem is résen kell lennem az apám miatt, mert idős, demens és befolyásolható.

2022. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző: ügyfélkapun is le lehet kérni a teljeset! Sőt, már sms szolgaltatast is lehet kérni online.
2022. jan. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!