Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Milyen intézkedést lehet...

Milyen intézkedést lehet ezután hozni? Ha korlátozzuk ki vagyunk rakva ha nem akkor maradhatunk...ez mégis hogy van?

Figyelt kérdés

Tulajdonostól idézve; ,,És még annyi hogy amiről beszéltünk írtok egy papírt hogy a ... számú ingatlannal nincs korlátozva a mozgasom aszt ha szükséges korlátozás nélkül beléphetek a területre saját kulcsal rendelkezhetek''


- Előző szerződésben havi egyszeri alkalomról volt szó és szerződés módosítást szeretne mivel majdnem ki akart 3 főt rakni a kertes házból. El akarja kerülni a feljelentést, előzőleg rendőrrel és hatósági tanúval fenyegetve, rendőr csak annyit mondott jogosan hogy azzal birtok háborítást követ el ami bűncselekmény.


Már két hónapot laktunk a lakóingatlanban.



2022. febr. 3. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Keressetek másik albérletet. Gondolom többen laktok ott, mint amiről eredetileg szó volt, és ez - teszem hozzá jogosan - nem tetszik a tulajnak. Jó eséllyel úgyis az lesz a vége, hogy vagy ő mond fel nektek, vagy ti mentek el magatoktól.
2022. febr. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést a Politika -> Törvények, jog kategóriában kellett volna feltenni.


Én nem írnék (alá) szerződésmódosítást.


Jó lenne látni, hogy milyen az eredeti szerződés, pl. mi van a felmondással kapcsolatosan.


Tudnod kell, hogy a felmondás nem úgy történik, hogy ma azt mondja, hogy felmond neked, akkor másnapra szedned kell a cuccodat, arra van még időd.


A rendes felmondásról írásban kell nyilatkozni, akár a bérlő, akár a bérbeadó kezdeményezi a bérleti szerződés felmondását.

Amennyiben az adott hónap 15. napjáig megtörténik a bérleti szerződés felmondásáról szóló írásbeli nyilatkozat, akkor a következő hónap végére tekinthető felmondottnak a bérleti szerződés. Ha az írásbeli nyilatkozattétel átcsúszik az adott hónap 15. napja utánra, akkor további egy hónappal hosszabbodik a bérleti szerződés felmondási folyamata, tehát nem a rákövetkező hónap, hanem az azt követő hónap végére tekinthető felmondottnak a bérleti szerződés.


Szerintem az illető nincs tisztában a joggal, erről nem világosítanám fel, nem kérnék írásbeli felmondást: MONDJA csak, hogy felbontja a szerződést, hadd csússzon ki, ezzel időt nyersz. Viszont nem tart ez az örökkévalóságig: sürgősen keress másik helyet!


A törvénytelen felmondás mint ahogy a törvénytelen szerződés is SEMMIS, tehát olyan, mintha meg sem történt volna.


A szerződés törvénytelen (törvénnyel ellentétes) dolgot nem foglalhat magában. Az ilyen pont érvénytelen, semmis. Mintha benne sem lenne a szerződésben.

A szerződés viszont kitérhet olyan dolgokra, amit a törvény nem szabályoz.


Viszont a törvényes pontok megszegése esetén pl. nem fizeted a bérleti díjat vagy a közműdíjakat időben, ez mehet egy kicsit gyorsabban is, és a kaucióból levonhat.


Albérleti díjat addig kell fizetni, ameddig tart a bérlésből fakadó birtoklási jogod. Szóval jogod is és kötelezettséged is van: nem mondhatod, hogy felmondtál nekem tegnap, akkor mostantól nem kell fizetnem, csak lakok a végső határidőig. Aki ezt velem mint bérbeadóval megtenné, egyszerre jelenteném fel, és indítanék ellene fizetési meghagyást.


Esetleg egy józan beszélgetés is elég lenne, hogy meggyőzd, amit kér, az irracionális, azt kéri, hogy fizess bérleti jogot, hogy ott lehess, de közben neki is megengeded, hogy ott legyen. Bejelentés nélkül éjszaka beállíthatna a hálószobába, stb. és képzelje el, hogy érezné ő magát, ha egy idegen ember bármikor rányithatna.


Kérdezd meg, hogy mit akar valójában, mire van szüksége. Talán szép szóval is belátásra lehet téríteni, hogy amit akar, annak megvan a maga módja.

Ha a tulajdonának állapotáról akar meggyőződni, hogy rendben van, azzal kapcsolatban is meg lehet egyezni, de ehhez nem kell korlátlan jogot követelni.


Megjegyezném azt is, hogy ezzel a feltétellel senki nem fogja bérelni az ingatlant, vagy tényleg csak fillérekért, azt is hónapok múlva, tehát jelentős bevételtől esik el.


Olvasd el ezt is

[link]

2022. febr. 3. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen csak a lakóhely végett kezdeményeztem az írást.

Sokban igazad van de egy ilyen tulajdonos hogy akar egyáltalán lakást kiadni?

Szabályoz-e egyetlen egy törvény hogy egy tulajdonosnak többszöri indokolt felmondás érkezik akkor eltiltást kaphasson szabálytalan és jogsértést elkövetésért s folyton ugyanazt a törvényt szegi meg/szegné meg?

Ha ezen bármi olyat lehet változtatni ami a jelen Polgári Törvénykönyvben foglaltak vannak az nagyszerű lenne egy sablon alapján. Sajnos nincsen tisztában a tulaj a jogokkal s így azt hiszi hogy mindent megtehet amit ő mond s ahogy mond, jó magam nem vagyok teljesen ide valósi de meglepő milyenek az emberek modora.



**Bérleti szerződés**


Létrejött ….. …. között.


A bérlők a ….. számú lakóingatlant 2021. 12. 01-től bérlik határozatlan ideig xy-től.


2021.11.20-án a tulajdonos átvett ...... Ft összeget ….-tól két havi kaució és egy havi bérleti díj fejében.


Szerződés bontás után a kaució teljes egészében visszajár ha a bérlő olyan állapotban hagyja maga után a lakást ahogy átvette azt, illetve nincs számla elmaradása.


A bérlőknél kell legyenek a számla bizonylatok, vagy amennyiben nem kaptak a bérlők az adott hónapban bizonylatot azt papíron közös aláírással feltüntetik.

Valamint egy kis könyvben fel van vezetve a számlák és bérleti díjak kifizetése.


Az ingatlant a konyhai berendezést leszámítva üresen vették át a bérlők.

A bérlők a bútoraik illetve személyes tárgyaik mellett egy keverék típusú kutyával költöznek be az ingatlanba a tulajdonos engedélyével. Az ingatlanban 3 fő lakik. (-anyósomat azzal illette hogy ,,egy senki itt és a kutya a harmadik fél és ne avatkozzon bele a dolgába mert ő nem számít itt lakó félnek'' sajnos én pont nem voltam ott amikor ezt mondta csak másnap kaptam a hírt, nem nyúlnék hozzá mert akkor még én jönnék ki belőle rosszul de viszont megérdemelné hogy egy másik törvény kacsintson vissza rá ezek végett)

A tulajdonos az ingatlanba előzetes telefonos egyeztetéssel valamint a bérlők otthoni jelenlétével léphet be az ingatlanba havi egy alkalommal.


Az ingatlan a beköltözés napján körbe lett fotózva, és az azokon szereplő állapotban lett átvéve és azon állapotban lesz visszaadva.


A számlákat havi szinten érkezési időben rendezik a kezdeti óra állások alapján:


Gáz: Éjszakai áram:


Víz: Villany:


A bérleti szerződést az ingatlan elhagyása előtt 30 nappal kell jeleznie a bérlőknek vagy a tulajdonosnak (csak a szerződés megszegése okán mondhatja fel a tulajdonos a szerződést, például számla elmaradása) írásban bármelyik fél is mondja fel a szerződést. (-evégett nagyon ki volt akadva mert nem tehet ki azonnali hatállyal ahogy azt az ő saját kezüleg írott szerződésében volt s mi ezt átírtuk)


Tulajdonos Bérlők



Tanú 1 Tanú 2.


Így majd mi mondjuk fel jogerősen is a szerződést. Köszönöm szépen a segítségeket és a hozzászólásokat. Még furcsa hogy ilyen sok mindent megengednek magunknak az emberek ráadásul jogtalanul.

2022. febr. 3. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne írjátok alá a szerződés módosítást. Az életben nem hallottam olyanról, hogy valaki kivesz egy lakást, ahol a tulaj akkor flangál, amikor eszébe jut. Nonszensz.
2022. febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!