Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Költözés álmaim városába,...

Költözés álmaim városába, vagy maradjak a hobbimnál?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy két évvel ezelőtt keményen rá kattantam a lego szettekre, amiknek ugyebár eléggé borsos áruk van. Gáz vagy nem gáz, de kb. 1 misit már elvertem erre. Óriási örömöt okoz mikor kirakok egyet, viszont ez az öröm pont eddig tart. Utána rögtön jön az érzés, hogy én még mindig vidéken rohadok, ahol nem érzem jól magam, egyik településen sem. Egyébként legozás előtt rengeteg állásinterjúra mentem el Budapestre, és egyik rosszabb volt, mint a másik (logisztika, operátor termelésben, sofőr, targoncás). Így hát bennem van a félelem, hogy mi van ha bele bukok, ha megyek a bizonytalanba, és otthagyom a mostani állásomat 3 év után. Barátnőmmel költöznék fel, ő 21 éves, és bolti eladói tapasztalata van, fodrász szakmája. Én 24 vagyok, targonca engedéllyel, B jogsival, szakács szakmával, egy EBC*L-el és egy érettségivel.


Mit tanácsoltok? Fogadjam el biztonsági játékot játszva azt, ami már az őrületbe kerget, vagy BP, kockáztatni? Ha ott vagyok, nem érzem ezt az űrt, amíg el nem indulok "haza".



2022. ápr. 12. 00:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp próbáld ki,mert kilépni a komfortzónából az egyik legjobb dolog,még ha nehéz is. Hidd el felköltözöl kitárul előtted a világ.Anno én is így voltam,igaz én Londonba költöztem ki egészen fiatalon (19) , de életem legjobb időszaka volt :)
2022. ápr. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Már megléptem volna, ha találtam volna egy jól fizető (nettó 280-300k túlóra nélkül) munkát amiért nem kell megszakadnom. Aztán ahogy jött a Covid, úgy berobbant a lego, és mániákusa lettem. Annyi szett van, amire azt mondom, hogy ez nekem kell! Holott tudom, hogy csak műanyag (igaz mérnöki tevékenységgel tervezéssel). 😒
2022. ápr. 12. 01:11
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Add el a már meglévőket, lesz pénzed, abból néha megengedsz magadnak egy újat, amit összeraksz, és megint eladsz. Költözz el, próbáld ki magad, mássz a ranglétrán.
2022. ápr. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
15%
Nettó 300 túlóra nélkül. De cuki vagy :D Feketén maximum, folyamatos munkával, de úgyis necces.
2022. ápr. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Költözés. A legót idővel megunod és rájössz, hogy még mindig ugyanott vagy és eltelt 10 év.
2022. ápr. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Ezt a kerdest mar olvastam par honapna. Nem unod meg?
2022. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

De Pesten mit csinálnátok? Pl. ketten együtt mennyit keresnétek? Abból mennyi pénzt tennétek félre közösen?


Mert annak nincs értelme, hogy felköltöztök Pestre, aztán ott rohadtok albérletben 60 éves korotokig, mert pénzt meg nem spóroltok saját lakásra. Rengeteg fiatal ismerősöm csinálja ezt sajnos. Felment Pestre, de tök értelmetlenül.

2022. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Együtt tudnánk keresni kb 450k körül.
2022. ápr. 12. 09:44
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Az semmi pesten, kérdező. Az albi+rezsi karcolja alulról a 200-at.
2022. ápr. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%

És Pesten mivel is lenne jobb...? Ugyanúgy otthon fogsz legózni. Azért Magyarország elég kicsi, elérhető mindenhonnan olyan város, ahol lehet ezt-azt csinálni, pestre is fel lehet ugrani programokra, nem kell ahhoz ott élni.

Vagy a túlárazott albi vonz, a tömeg a 4/6-on, hogy egy-másfél órát ingázol munka előtt és után? Ketten ennyi pénzből vergődni fogtok, az albi, rezsi legyen baráti áron 160-180k, bérlet 2x9500, kaja 80-100...és akkor még csak elvegetáltatok.mibdn lenne más az életetek?

Majd mentek mindenfelé? Azt most is lehetne, mégse azt választjátok. Nekem ez csak kifogásnak hangzik.

De persze, meg lehet próbálni.

2022. ápr. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!