Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi fizetésből egyedül...

Ennyi fizetésből egyedül lehet albérletben élni ha nincsenek nagy igényeim?

Figyelt kérdés
Nettó 230.000-t fogok keresni és én egy kis lakásban is eltudnék lakni, nem kell nagy luxus meg minden. 100.000 alatt szoktam látni pár olcsóbb igényes lakást de ha a fölött van akkor is talán meg lehet élni nem? Egyedül laknék, nincs se állat se semmi egyéb. Plusz ugye a rezsi, közös költség rámenne. Amiket szoktam minden hónapban venni azok se drágák és próbálok olcsón venni mindent.

2022. ápr. 14. 02:12
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%

Egy 100 ezres lakás rezsivel együtt 130-140 ezer forint.

Te tudod hogy elég-e neked havi 90 ezer forint a megélhetésre...

2022. ápr. 14. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
❤️ ÉN 45-ért bérlek egy szobát (több pénz marad zsebben - és egyedül sem érzem magam - de van magánéletem:)
2022. ápr. 14. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem unjátok még ezeket a kérdéseket? Minden héten jön 2-3 pontosan ugyanilyen! Olvassatok vissza!

Egyébként is tök értelmetlen így, nem mindegy, hogy Budapesten akarsz nyomorogni, vagy Kunágotaszentalsóröcsögén.

Vond ki a fizetésedből az albérlet (+ 40.000 rezsi) árát, ha a maradék elég neked az életre, akkor igen. Mi ezt honnan tudjuk??

2022. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
3.bocsánat, de ez az első nekem és úgy olvastam hogy gyakori kérdések tehát sejtettem hogy lesz más de attól még érdeklődök...
2022. ápr. 14. 09:19
 5/28 anonim ***** válasza:
85%
De nem tudjuk, hogy gluténmentes kaját kell-e venned vagy p r á naevő vagy, vagy dohányzol-e vagy van-e egy drága hobbid, vagy tartasz-e fenn autót, vagy 45 kiló vagy, vagy 170. Vagy amiket kinéztél lakásokat, már fullfelszerelted, vagy neked kell-e még havi 50 000-ért vásárolni bele dolgokat.
2022. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
61%
* fullfelszereltek
2022. ápr. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
46%

Úgy értelmezem pálya kezdő vagy.

Inkább maradj otthon és spórolj egy sajátra! Ha havi 100000-et félreteszel az évi 1,2 millió! Mire eljutsz oda, hogy lesz egy komoly kapcsolatod akivel családot alapítanál, valószínűleg min 5 millió lesz a zsebeben. Ami nem sok, de megadja a kezdőtőkét majd egy saját lakáshoz. Sőt, ha otthon laksz alapból többet tudsz spórolni, tehát a fizetésed felét, félre kellene tudnod rakni.

Egy egyszerű 25 milliós panelhoz is szükséged van jelenleg: ~7,5 millió önerő, 4% illeték 1 millió, 1% ügyvédi költség 250000. = ~9 millióra!!!

9 milliót 7,5 év alatt félre tudsz rakni 100000 ft-al, de ha a fizud felét rakod félre 115000-et akkor már 6,5 év alatt összejön a pénz.

Tény mennek fel az ingatlan árak, de a fizetések is. Nem lehet tudni mi lesz a helyzet 6-8 év múlva.

Ha ilyen gyér fizetéssel külön költözöl, nem fogsz tudni megtakarítást képezni, sőt valószínűleg ki sem jössz majd a pénzedből. Nagyon valószínű, hogy albérletben ragadsz, amíg nem jön egy újabb család támogatási rendszer. Idén kifut az összes, majd kiderül őszre lesz e folytatása.


Tudatosan kell építeni a jövődet! Kivétel, ha milliomosak a szüleid... de azt hiszem nem ez a magyar átlag.

2022. ápr. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
Barátnőm kb. ennyiből él egyedül a macsájával, a bútorozatlan albi télen mindenestől 130 ezer ft és csak 35 nm. Nem igazán jó arra berendezkedni, ha esetleg semmit sem tudsz félretenni. Barátnőmet tudják támogatni a szülei, ha kell valami,de gondolom te már nem ebben a kategóriában vagy. Én amondó vagyok, hogy nettó 300 alatt nagyon nehéz egyedül élni, városokban legalábbis nem jön ki 100 alatt egy garzon sem. Most speciel mindegy, hogy Bp., Győr (ezek nagyon drágák), a Balaton, vagy Debrecen, városban 80 ezer alatt nem igazán lehet találni, vagy az nem a vállalható kategória. Erre meg rájön a rezsi. Szóval a 130 mindenképpen egy minimum érték télen. Azért sokkal könnyebb ha ez az összeg feleződik valakivel, és kijön 70-ből egy szoba, ami azért Bp-n is megoldható. Vidéken kevesebből is kijön egy szoba, még ha nem is kacsalábon forgó palota. Én jelenleg kiadok egy 12 nm-es szobát a lakásomban, fix. 60 ezer forintért, de ez egy felújított lakás és nem pesti vagyok. Sok sikert!
2022. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
53%

7 vagyok!

Az előző válaszom értékelése tipikusan jellemzi az emberek azon %-át, akik sírnak-rínak, mert elmúltak 30 évesek, nincs ingatlanuk, és még kilátásuk se a vásárlására...

De, hogy céljaik elérése érdekében kilépjenek a komfortzónájukból, vagy lemondjanak bizonyos dolgokról x időre..., azt még véletlenül se tennék meg, inkább csak várják a csodát!

2022. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
84%
9: És még csak el sem hiszik, hogy akiknek van (tartósan), azok ennek árán szerezték meg!
2022. ápr. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!