Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szemétség lenne kitenni az...

Szemétség lenne kitenni az albérletből? Egyáltalán milyen indokkal?

Figyelt kérdés

A lakásomban bérlők laknak 2 éve. Egy középkorú pár. Rendesen fizetnek, nem zaklatnak folyton, ilyen téren nincs gond velük.

A férfinél tavaly rákot diagnosztizáltak. Sajnálom, őszintén.

Viszont a szomszédok panaszkodtak, hogy nagyon kellemetlen szaga van. Ez nyilván nem az én bajom, de azért meglátogattam őket a lakásban (szerződés szerint évente kétszer van rá lehetőségem). Elképedtem azon, ami ott fogadott. Oltári bűz van a lakásban, konkrétan a hányinger kerülhetett még nyitott ablaknál is. A férfi a kanapén volt félig ülő pózban és a kanapé párnáján volt a feje, folyt rá a nyála. A torkán van egy lyuk, amiből váladék jött. Ha köhögött, akkor főleg. Bár zsepkendőt tett oda, mindenhová repkedett, fröcskölt. Hogy azt láttam-e gyanús foltként a kanapé huzatán és több helyen a bútorokon, nem tudom, de azok a bútorok mind mennek már a tűzre. Egyszerűen az undor fogott el a saját lakásomban és bár sajnálom a férfit, de nem szeretném ha továbbra is ott lakna.


2022. ápr. 14. 17:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Kitennél egy beteg, rákos embert? Van neked szíved egyáltalán? Nem tudnak vele mit csinálni, van elég baja így is, lehet nincs is sok hátra neki, te így kiraknád őket a semmibe?
2022. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis mennek a "tűzre" a bútorok, akkor most már várj.....


Amit leírtál, annak alapján nem kell sokat.......

2022. ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
66%
Borzasztóan az empátia hiányát jelzi, hogy egy beteg embert kitennél... Ha úgyis elégetsz mindent akkor várd már meg míg...
2022. ápr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nyilván nem szívesen. De azt a lakást nagyon sok pénzért vettem, az egyetlen vagyonom azon kívül, amiben lakok és már így is félek hogy a falak beitták a bűzt. Ráadásul kinek adom így ki? Sajnálom őket, mint mondtam. De akkor sajnálatból a nevükre is írathatom.
2022. ápr. 14. 17:38
 5/25 anonim válasza:
78%

#4

Ha megteszed, a karma nem fogja értékelni... Tényleg nem bírsz ki pár hónapot?

2022. ápr. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Ebben a helyzetben, igen, szemétség lenne őket kitenni.

Mindig rendesen fizettek és nem okoztak gondot, örülj neki, hogy ilyen emberek vették ki a lakásodat.

A daganatos betegségek borzalmasak, és nem hinném, hogy szerencsétlen szándékosan, a szomszédok bosszantására köhög váladékot a torkán, és gondolom, az lemúlt 2 évben fizettek már annyi albérleti díjat, hogy kijön belőle egy új lakásbútor az Ikeában...

Ennyi emberség lehetne benned és a szomszédokban is, hogy legalább most békén hagyjátok azt a két embert.

Komolyan nem hiszem el, hogy egyáltalán megfordult a fejedben utcára tenni egy láthatóan 3. vagy 4. stádiumban lévő rákos embert!

2022. ápr. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Az pont .
2022. ápr. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha fizetnek és minden rendben, akkor igen. Mit mondtak, meddig él az öreg? Lehet, pár hónap. Kimegy a szag a lakásból? Sajna ha zavarja a többi lakót, vihetik közös képviselő elé az ügyet, és akkor nem sok mindent tehetsz.
2022. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha ki rakod őket,sok hasznod nem lesz belőle ,mert ők is fizettek.

A sors rád is kioszthat 1 olyan betegséget,amiben a férfi szenved .

2022. ápr. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy beivódik a szag a falakba: nincs az a szag, amit egy jól elvégzett tisztasági festés ki ne vinne. Ha különösen parázol, esetleg ki is lehet meszeltetni. Még emiatt sem kéne aggódnod különösebben.

A szomszédok meg: pont az ilyenekről szól az a bizonyos "rossz szomszédság - török átok" mondás.

Elég szomorú élmény volt ez a kérdést elolvasni.

2022. ápr. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!