Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ennyi pénzért reális az...

Ennyi pénzért reális az alábbi albérlet?

Figyelt kérdés

Tegnap meghirdettem az egyik kiadó lakásunkat, bérleti díj: 155 ezer Ft + 25 ezer Ft rezsi és közös költség. Persze az utóbbi fogyasztástól függ, de átlagban ennyi szokott lenni 1 főnek.

Lakásról főbb tudnivalók: Bp-en a Hősök teréhez nem messze helyezkedik el (10p gyalog), új építésű, modern lakás, 2.5 éve lett átadva, teljesen bútorozott és gépesített. Van légkondi, erkély, szárítógép az egyetlen, ami nincs. Egy egyszobás stúdiólakás (nappali/háló és konyha egyben van, amerikai stílusú), összesen 31 négyzetméter az erkélyt nem beleszámolva. 1 személynek szeretnénk kiadni, eddig összesen 2 albérlőnk volt és mindketten egyedül vették ki.

A mai ingatlanpiacot elnézve, ennyi pénzt reális érte elkérni? Ezelőtt olcsóbban adtuk ki, de még az albérlő is azt mondta, hogy annyi pénzért messze a miénk volt a legjobban megérős. Most nem szeretnénk annyival alákínálni a piaci árnak.



2022. máj. 18. 12:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Látnom kellene, de aligha venném ki.
2022. máj. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem találsz rá ennyiért bérlőt,akkor talán sok amit gondolsz érte.
2022. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1 képeket tudok később feltölteni.

#2 még csak tegnap este lett meghirdetve, úgyhogy sajnos nem tudom, hogy mennyire vennék ki.

Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 18. 13:09
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a link a hirdetéshez?
2022. máj. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha párnak is lehetne menni lehet könnyebben kiadnád.
2022. máj. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

#4 hirdetést nem szeretnék ide kitenni, mert látható a nevem meg a profilképem. Remélem megérted.

#5 ebben igazad van.


Az lemaradt, hogy a lakáshoz tartozik egy 3.5 nm-es tároló is.

2022. máj. 18. 14:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézz körül albérlőszemmel az ingatlanos oldalon, és rögtön látni fogod hogy állsz. Igazából így pontosan ugyanazt fogod látni, mint a potenciális albérlőid. Ha ott jó vásár a te lakásod, akkor az, ha nem, akkor nem az. (Persze tudom, azt nem látod mennyi idő alatt kelnek el, de egy jó viszonyítási alapod lehet.)


Én egyébként sokallnám, de az is igaz, hogy mi új építésűben talán pont ezért nem is gondolkoztunk sose. Ugyanazon a környéken egy 3 szobás, 65 nm-es lakást béreltünk ennyiért, csak nem új építésűt (2020-ban vettük ki). Jelenleg is olcsóbban béreljük az 50 nm-es, 2 szobás, nagykörúton belüli lakásunkat. Szóval az én igényeimmel nem találkozna. De biztos van, akinek meg van annyira fontos, hogy többet fizessen érte.

2022. máj. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%

Hány nm?

Utcai, liftes? Magas emeleti, felújított? Gépesített? Bútorozott?


Láttam a télen 185-ért 1 héten belül elkelni 1 fős lakás a Csarnoknegyedben, míg a mi ugyanolyan kaliberű lakásunk 100-ért van kiadva a Palotanegyedben, és azért nem vette ki egy pár 120-ért, mert az V. kerületben olcsóbban találtak...

Szóval egyéni szerencsétől is függ.

2022. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

"Hősök teréhez nem messze helyezkedik el (10p gyalog)"

Az messzinek számít!

10 perc gyalog Bp. belvárosban??

Nem is adunk meg így távot, amikor minden sarkon van egy busz- vagy villamosmegálló.

És pontosabban hol van akkor?



"2.5 éve lett átadva, teljesen bútorozott és gépesített. Van légkondi, erkély, szárítógép az egyetlen, ami nincs. Egy egyszobás stúdiólakás (nappali/háló és konyha egyben van, amerikai stílusú), összesen 31 négyzetméter az erkélyt nem beleszámolva"


Bele kéne írni a hirdetésbe, hogy ezek mindenkori pótlása benne van az árba, mert ez nem magától értetődő.

Vagy vedd le az árat és felárral írd, hogy ezzel a szolgáltatással viszont ennyi.


A bérlők mikor mentek el és mennyit fizettek? És mért mentek el?

2022. máj. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#8 kérlek olvasd el a leírást, kb minden benne van, amit kérdezel. Ami nincs arra itt válaszok: igen utcai, liftes, 4. emeleti lakás, még nincs szüksége felújításra, ugyanis nem rég lett kész a lakópark.

#9 szerintem 10 perc séta egyáltalán nem sok Budapesten belül sem. Azzal gondolom tisztában vagy, hogy vannak olyan pontok Bp-n belül, amik 1.5 óra tömegközlekedésnyi távolságra vannak egymástól. Ennek fényében, 10 perc sétát nem gondolok soknak. Van olyan kertvárosi rész, ahol csak 10 percet sétálsz, hogy kiérj egyáltalán a buszmegállóba. Pontosabban nem tudom mihez mérni, negyedóra sétára van a Westend és a lehel téri piachoz. Tudom, tudom, ez már szerinted nincs közel, viszont autóval csak 4 perc.

A bérlők személyes okok miatt mentek el, nem a lakással kapcsolatos.

2022. máj. 18. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!