Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhat e a főbérlő gyerekkel...

Kirakhat e a főbérlő gyerekkel ha egyébként fizetve van minden?

Figyelt kérdés
nehéz helyzetbe kerültem 1 éves kisfiammal akit egyedül nevelek, jelenleg apám által bérelt házban lakunk. a főbérlő határozatlan időre megengedte hogy ide jönnünk,annyi volt a kikötése hogy igyekezzünk minél hamarabb, de nem volt határidő megszabva. albérlet és rezsi mindig időben van fizetve, nincs lelakva a ház és ő sem szorul a lakhatásra, egyetlen indoka hogy ő nem kiskorú gyerekkel adta ki apámnak. most néhány napja közölte hogy amennyiben a gyerek (még ellenem sincs kifogása) nem megy el innen abban az esetben 1-én apámnak is nekünk is költöznünk kell. ezt megteheti? mit tudunk tenni ellene? apámat ide köti a munka és nekem is itt lesz amint megy a kicsi bölcsődébe (június közepétől) így fontos lenne hogy itt maradjunk, sajnos semmilyen kiadó ingatlan nincs megfelelő távolságon belül

2022. máj. 29. 22:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
80%
Meg kellene kérdezni a főbérlőt, miért zavarja a gyerek. Egyébként szerződés van vele? Abban van valami arról, hogy nem vihettek gyereket? Ez egyébként különálló ház, vagy a főbérlő is ott lakik? Utóbbi esetben sajna szíve joga eldönteni, akar-e gyerekvisítást hallgatni.
2022. máj. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
apámnak van szerződése, azt nem tudom hitelesített e de a lakók száma nincs kikötve, 2szoba+nappalis egyébként szóval még a mérete se egy embernek való. teljesen különálló, kertes ház, a főbérlő az utca végén lakik egyedül szintén saját ingatlanban. nem indokolja csak annyit hajtogat hogy ő apámnak adta ki nem akar ide gyereket. én talán 1-2x látom havonta véletlenül az utcán de apámnak szinte napi szinten motyog hogy rakjon ki minket vagy ő is mehet
2022. máj. 29. 22:51
 3/34 A kérdező kommentje:
pontosítanék, szerződésben csak apám szerepel de nincs tiltva több személy. pár hónapja itt vagyunk, még talán 3-4re lenne szükségem hogy most tudok majd vissza menni dolgozni de most hirtelen nagyon sürgős lett neki hogy ne legyen gyerek
2022. máj. 29. 22:53
 4/34 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, milyen törvényi előírások vannak, de azt tudom még elképzelni, hogy gyerekkel nehezebb valakit utcára tenni, ha az nem fizetne vagy egyéb gond lenne vele, vagy esetleg a főbérlőnek lenne szüksége a házra, ezért retteg a főbérlőd az egyévestől. Én vagy megpróbálnék leülni vele megbeszélni, vagy keresnék egy olyan albérletet, ahol békében lehetek a gyerekkel.
2022. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
ez az hogy jelenleg apámnak megfelelő közelségben nincs nekem meg keretem nincs míg nem tudok vissza menni dolgozni ami egyébként biztos hely az szintén itt van. mint írtam minden időben fizetve van, semmi probléma nincs
2022. máj. 29. 23:03
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

"főbérlő határozatlan időre megengedte hogy ide jönnünk,annyi volt a kikötése hogy igyekezzünk minél hamarabb."


Megmondta, mi a kikötése. Akkor mit nem értetek rajta?

2022. máj. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

"pontosítanék, szerződésben csak apám szerepel de nincs tiltva több személy."


Ez pontosan hogy van megfogalmazva a szerződésben?

2022. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%

"2szoba+nappalis egyébként szóval még a mérete se egy embernek való"


Ha a tulajdonos egyetlen személynek adta ki, az nem költöztethet be másokat is oda azzal az indokkal, hogy ide még pl. befér 20 ember.

2022. máj. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
93%

Mennyi a felmondási idő?

Mert ha felmond szabályosan, akkor indokolnia sem kell.

2022. máj. 30. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
37%

G@ci a foberlo de nem tudsz mit tenni. Annak adja ki a hazat akinek akarja. Bar nem tudom a gyerek miert akadaly. En kulfoldon elek de itt meg ilyet nem hallottam hogy a gyerek akadaly lenne berlesnel. Nagyon sok csalad berel gyerekkel es kutyakkal egyutt.


Kerdezd meg hogy plusz penzert maradhattok e meg par honapot.

2022. máj. 30. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!