Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A bérbeadó csak ígérget,...

A bérbeadó csak ígérget, viszont nem teljesít, van valamilyen jogom?

Figyelt kérdés

Szeptemberben költöztem be az egyik spanommal az albérletbe, ahol azt ígérték, hogy a sütőt ki fogják cserélni februárig és emiatt választottuk ezt az albérletet, mivel gondoltuk lesz egy jó sütőnk és ezzel az ár érték arány is megfelelő lett volna. Többszöri kérelmünk ellenére kívül nem történt semmi.


Tehát azon gondolkoztam, hogy van-e esetleg valamilyen jogom pl.: bérleti díj csökkentés vagy szerződés idő előtti felmondása stb.


Hiszen ezzel egy olyan szolgáltatásért fizetek, ami nem felel meg a hirdetménynek (persze tudom, hogy a fodrásznál sincs ilyen, viszont vannak helyek ahol jár kompenzálás pl.: vasúton vagy akármilyen elektronikai garancia is így működik).


A segítő válaszokat előre is köszönöm!



2022. jún. 13. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

Amennyire én tudom, az számít, hogy a megtekintett állapotban vetted ki, és tudtál róla, hogy a sütő ilyen. Értem, hogy megígérte.... és elvileg gondoskodnia is kellene róla.

Ha határozatlan idejű, hagyd ott. Nem sok jót ígér a helyzet.

Mit mond egyébként a tulaj? Reagált egyáltalán a kérésre?

2022. jún. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nem határozatlan idejű, a tulaj Angliában van, így egy ügyintézőn (családtag, ha jól vettem ki a beszélgetésekből) intézkedik.


A sütőt meg is mutatta, hogy megvan, de beszerelni nem hajlandó, még azt is felajánlottam, hogy én szerelem be, de hajthatatlan, mivel az egész konyhát át akarja rendezni és a hócipőm teli van már ezzel, mivel a jelenlegi sütő használhatatlan. A vízvezetéket 2 hónap alatt sikerült megjavítania az egy hetes ígéretből és ezeket mind a beköltözéskor le is egyeztette velünk, hogy majd ez és ez lesz, közben a konnektor is el kezdett szikrázni és ha a bátyám nem lett volna villanyszerelő, akkor még a ház is leéghetett volna, mivel az előbbi mintavételezésből nem nagyon volt valószínűsíthető a segítőkészsége.

2022. jún. 13. 16:56
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

Írj a tulajnak (elvileg azzal vagy jogviszonyban)!

Leírsz mindent, hogy 2 opció van:

- szerződésszegésért felmondasz

- 50%-al csökkented a bérleti díjat, mert a konyhát szeptember óta nem tudod rendeltetésszerűen használni.

Erről legyen másolatod és tértivevennyel add fel!


Aztán majd ő megregulázza a rokont!

2022. jún. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2022. jún. 13. 17:26
 5/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan mi a baj a sütővel?
2022. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Öreg és használhatatlan, sajnos többet nem tudok monDani, mivel nem vagyok nagy szakértője, viszont a bérbe adó figyelmeztetett, hogy ne használjuk, majd csak az újat
2022. jún. 13. 18:22
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Ha a szerződésben benne van, hogy a sütővel ennyi a bérleti díj, akkor legközelebb ennyivel kevesebbet fizessetek.
2022. jún. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Bérletí díj csökkentés egyoldalúan nincs, ne is próbálkozz ilyesmivel mert ha a bérbeadó a sarára áll akkor simán behajtják rajtad, többszörösen. Vagy KÖZÖS megegyezéssel kompenzál valahogy és/vagy rövid határidőn belül megjavítja, vagy erre hivatkozva azonnali hatállyal felmondasz. Ehhez minden jogod megvan.
2022. jún. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor is ha határozott idővel van megkötve a szerződés?
2022. jún. 13. 20:59
 10/13 anonim ***** válasza:
22%
Megtekintett allapotban vetted berbe. Ez benne van minden szerziben pont az ilyesmik miatt. Olvasd at a szerzit,meg fogod talalni.
2022. jún. 15. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!