Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Faluról saját házból érdemes...

Faluról saját házból érdemes albérletbe költözni kisvárosba?

Figyelt kérdés

Az indokok:

-munka miatt naponta ingázni kell (autó nincs)

-munka mellett vissza kellene járni autósulis órákra

-így csak egyikünk bír dolgozni, mert nincs bölcsi a faluban

-semmi egyéb kikapcsolódási lehetőség nincs a faluban

-mindenki egy alkoholista proli itt

-vágyunk a kisvárosi életre

-a kisvárosban több kisgyerekes anyuka van, talán nem lennék ilyen magányos...


Ellenérvek:

-itthon nem kell lakbért fizetni

-van itt pár haver



2022. jún. 15. 10:48
A kérdező szavazást indított:
Érdemes költözni
Nem érdemes költözni
24 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyerekednek nincs ott jövője, nincs normális iskola, kikapcsolódási lehetőség és neki is állandóan ingázni kell egy normális suliba, akkor elköltöznék onnan.

Nem tudom, hol van ez a falu, de ami nem fejlődik, onnan el kell jönni.

2022. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Követem, ha nem baj
2022. jún. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
Hát, ha tudtok ott gazdálkodni, a mai szituban érdemes elgondolkodni. Én ha lenne rá lehetőségem inkább megpróbálnék önellátó lenni vagy ebből megélni. tudom ez nem ilyen egyszerű, csak egy ötlet. Én nagyvárosban lakom, és már nagyon utálom...
2022. jún. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg eladni a falusi házat, majd (szükség esetén hitel, CSOK, lakástakarék bevonásával) venni lakást/házat a kisvárosban?
2022. jún. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal több költözés mellett szóló érved van.

Ha anyagilag is rendben a dolog, akkor szerintem mindenképpen költözés.

2022. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Iskola van rendes... De semmi iskolán kívüli tevékenység nincs. Van a fiúknak foci. Lányoknak nincs sport. Meg mivel Szerbiában élünk, van szerb néptánc. De mi magyarok vagyunk.

Kikapcsolódás annyira nincs, hogy egy illegálisan működő kis kocsma van, amúgy mindenki a bolt előtt iszik. Egyik helyre se megyünk gyerekkel 🤷🏻‍♀️.

A ház eladása azért off, mert ezt a házat a férjem anyukája hagyta a fejemre, miután meghalt. És azért sem adjuk el, mert itt él a férjem nagyapja is, akivel egyébként is vannak összezördüléseink, mivel teljesen más fajta életet élünk. Ráadásul apósom is itt él, aki egyébként eléggé alkoholista...

Az önellátást is próbáltuk, de ahhoz az kell, hogy az ember ne dolgozzon, vagy nem tudom, de a munkát biztos nem adjuk fel. Főleg hogy a férjem nagyon szeret itt dolgozni, viszonylag jól keres és nehezen találta ezt a munkát.

2022. jún. 15. 13:32
 7/27 anonim ***** válasza:
Mennyit ér a ház?
2022. jún. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

6: Ha nem tudjátok eladni, akkor felejtős.

De nem értem az eladás elleni indokokat amúgy.

2022. jún. 15. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

"Az önellátást is próbáltuk, de ahhoz az kell, hogy az ember ne dolgozzon"

De hát írtad, hogy csak egyikőtök jár munkába, mert nincs bölcsi.

2022. jún. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

7# Nem tudom, mennyire vagy képben a szerbiai ingatlan árakkal de kb olyan 14-5 ezer eurót érhet...


8# Azért nem akarjuk eladni, mert 1. A férjem anyukája hagyta rá a férjemre, azaz örökség és mivel a férjem szerette az anyját és itt nevelkedett így sajnálja eladni és vele eldobni minden idefűződő emlékét a gyerekkorából. Ezen kívül ebben az ingatlanban rajtunk kívül még két személy él, akiket nem teszünk utcára, mert családtagok. Egyik a férjem nagyapja, a másik az apja. Így érthető?

#8 igen, de remélem ez nem sokáig marad így, ugyanis én is szeretnék dolgozni. Megbolondulok már az itthon üldögéléstől 😀 amúgy is próbáltunk pár dolgot például állatokat tartani, veteményest gondozni, stb de egyrészt az állattartás költséges úgy, hogy az embernek nincs földje és meg kell venni, amit az állat eszik, másrészt szerintem klasszikus "parasztnak lenni" (minden bántó szándék nélkül) többemberes munka. Én mondjuk lehet, nem vagyok elég ügyes, de nem tudom, hogy más paraszt anyukák hova teszik a gyereket, ameddig elvégzik a kinti és benti munkát is úgy, hogy senki nincs, aki vigyázzon rá és a gyerek még nem tud járni xd

És végeznek annyit, hogy lehet én vagyok a defektes, de nem szeretek gyomlálgatni, kapálgatni, permetezgetni, ültetni, szüretelni, állni és locsolni, ganézni, állatok nyakát elvágni (nem is eszek állatot pont ezért).

A falu nem olyan idilli, hogy csak madárcsicsergést lehet hallani meg pillangókat látni. Hiába nevelkedtem falun, mindenből kiábrándultam. A disznóvágásból is, a ganészagból is. És a kedves öreg bácsik a bolt előtt azóta kiderült, hogy beszűkült tudatú alkoholisták.

2022. jún. 15. 16:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!