Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közös albérlet? Erősítsetek...

Közös albérlet? Erősítsetek már meg légyszi

Figyelt kérdés

Ismerősömmel szeretnék kivenni egy albérletet olyan 100e ft körül.

Jól tudom hogy olyan nincsen hogy fejenként 100k ugye? A bérleti díj feleződik közöttünk, csak a főbérlőnek legyen meg fixen minden hónapba a 100k ugye?



2022. jún. 19. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen. De a főbérlő emelhet az áron, ha 1 helyett 2 ember veszi ki.
2022. jún. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Alapvetően, az esetek 99%-ban a bérleti díj a fix, jól tudod.


Egy tulajnak mindegy, hogy a 2 szobás lakást 2 barát veszi ki, vagy pedig 1 ember saját magának. A lényeg hogy a pénz fizetve legyen. Ha 1 ember fizeti neki az is jó, ha 2 az is.

2022. jún. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
2-es dehogy mindegy, ha 2 ember veszi ki, sokkal nagyobb az amortizáció
2022. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

3. Akik pl. kiadják a lakásaikat egyetemistáknak, szobát bérlő fiataloknak, azok nyilván figyelembe veszik ezt is, de ez az árban nem feltétlenül jelenik meg. Főleg hogy ott van a hirdetésben egy fix ár, azt nem változtatják kedvükre ahhoz viszonyítva, hogy most egy ember érdeklődik az egész lakás iránt, vagy 2-3. Ott a hirdetésben az ár, azt annyiért szokták adni.


10 éven keresztül szoba bérlőként voltam jelen az albérleti piacon. Sose fizettünk többet egy-egy lakásért összesítve, csak mert szobánként vettük ki, mintha egyedül vagy egy párként lett volna kivéve az egész lakás. (Ha pár veszi ki, az kicsit olyan, mintha egy ember venné ki.)

2022. jún. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Lehet hogy drágább lesz, de nyilván nem fejenként 100 ezer, hanem mondjuk 2x60-70. De az is lehet hogy nem változik.
2022. jún. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom, én sosem éreztem korrekt dolgonak azt, hogy van egy lakás mondjuk kiadja a tulaj fix 180ert. (Ez amúgy konkrét eset és szomszed asszonyunk csinálta meg, vidéki nagyvárosban, mivel hasonló lakás a miénk így tudom, hogy kb 3 főre a rezsi ebből 80e..)


Szóval, kivette 2 pár meg egy srác. 2 szoba volt.

A srác aztán oda vett magához meg egy srácot mert amúgy nagy volt a szoba és elfért és akkor jött a tulaj vergődni, hogy legyen 240... Persze el is húztak az alberlok.

2022. jún. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Én sosem hallottam olyat, hogy több ember esetén növekedne az ár, de akkor gondolom ez tulaj/főbérlő függő. Én tavaly egy barátommal vettem ki vidéken egy 100k (+rezsi stb) albérletet, és még csak a szerződésre se kellettünk mindketten, azt mondta a tulaj, hogy neki egy ember kell csak, hogy ő kit visz oda és ki lakik ott neki mindegy. Úgyhogy a haverom nevén volt a szerződésünk, mert én dolgoztam és nem tudtam megoldani, hogy ott legyek.

Most egy másik albérletben lakom többed magammal, itt mindenki rajta van a szerződésen, de az alapár ettől függetlenül nem változott, csak eloszlik.

2022. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Előző voltam: a szerződés kötésnél nem tudtam megoldani, hogy ott legyek. És a jelenlegi albérletem már Bp-n van. A pontosítás kedvéért.
2022. jún. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7. Én sem hallottam még ilyet, pedig négy albérletben laktam tíz éven keresztül és nyilván rengeteg más ismerősöm is van/volt, akik megint másik rengeteg albérletben laktak.


Itt a gyk.hu-n mindig olyat hallani egy-egy embertől, amit ő általánosnak állít be, a valóságban pedig iszonyú ritka dolog :D

2022. jún. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én adok ki lakást szobánként is, fix összegért, amiben benne van a rezsi is.

Ez 3 főre van számolva, és nyilván ha többen laknának (vagy kevesebben) akkor az ár változna.

Attól függ az egész, hogy kell e külön rezsit fizetni.

Ha igen, akkor nem nagyon számít 1 fő plusz mínusz.

2022. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!