Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Lakcim probléma, hogy oldhatná...

Lakcim probléma, hogy oldhatnám meg?

Figyelt kérdés

A tulaj nem akarja hogy bejelentsem magam a lakcimre mint tartózkodási hely és félek, ha a berleti szerzodessel bemennék és elintézném a lakcimet, kidobna kaució nélkül... Hova jelenthetném be magam? Muszáj vonat bérlet miatt a lakcimem hogy itt legyen...


Kecskemétről van szó.


2022. jún. 20. 15:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A jogszabály szerint a beköltözéstől számított három munkanapon belül köteles vagy bejelenti a lakcímedet. Ez nem választható opció, hanem a te kötelességed, amit törvény ír elő. A tulajdonos ezt tudja?


1992. évi LXVI. törvény

a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról

[link]


26. § (1) "[...] Ha a lakcímbejelentésre költözéssel összefüggésben kerül sor, a bejelentést a beköltözéstől vagy a kiköltözéstől számított három munkanapon belül kell megtenni."


Amúgy az én tulajom sem akarta először engedni annak idején, de meggyőzhető volt, és végül aláírta nekem a lakcímbejelentő lapot (bár ugye az nem kötelező, a bérleti szerződés is jó).

2022. jún. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Ja, és még valami. Ha az adatszolgáltatást letiltod (Ügyfélkapun keresztül pár perc), akkor nyomozó hatóság kivételével senkinek nem szolgáltatnak adatot rólad a lakcím-nyilvántartásból. Még a tulajnak se! Amúgy is az adatszolgáltatásért fizetni kell, legalább is én így emlékszem.
2022. jún. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ha a tulaj nem akar beleegyezni, feljelenthető?
2022. jún. 21. 06:14
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
Feljelentheted, de nem éri meg. Akkor tuti ki fog dobni. Egyszerűbb, ha besétálsz a kormányablakba a szerződéssel, és a tudta nélkül megcsináltatod. Valószínűleg sosem jön majd rá.
2022. jún. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
#3: Bárki feljelenthető, de a lakcím-bejelentés akadályozása nem bűncselekmény. Ráadásul ha okirattal (pl. bérleti szerződéssel) tudod igazolni, hogy az ingatlan használatára jogosult vagy, akkor nem szükséges a tulajdonos hozzájárulása. (1-2. válaszoló voltam)
2022. jún. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A lakcím bejelentés akadályozása bűncselekmény is lehet. pl: kényszerítés bűntette, igaz magánvádas.
2022. jún. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
#6: Pontosabban kényszerítés csak akkor lehet, ha a tulaj fizikai erőszakkal vagy fenyegetéssel akadályozza meg, hogy a kérdező bemenjen a kormányablakba ÉS ezzel jelentős érdeksérelmet okoz.
2022. jún. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tehat ha azt mondja hogy "ne jelentsd be magad KÜLÖNBEN kidoblak a lakasbol" akkor az már fenyegetésnek minősül, ha jól értem?
2022. jún. 21. 17:49
 9/11 anonim ***** válasza:
#2 De azt megnézheti a tulaj, hogy az ő lakásába kik vannak bejelentve.
2022. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Írd már le, kérlek, hogy hogyan nézheti meg. Kíváncsi vagyok.


A lakcím-nyilvántartásról szóló törvényben ez van az adatszolgáltatásra vonatkozóan:

"19. §

(4) A kérelem teljesítését meg kell tagadni, ha

a) az adatok kiadását a polgár letiltotta, kivéve, ha az adat kiszolgáltatására eseti engedélyt adott;

b) a kérelmező az adat felhasználásának célját, illetőleg jogalapját nem vagy nem megfelelően igazolta;

c) a megjelölt cél a kérelmező jogát, illetve jogos érdekét nem érinti, vagy az adattal érintett polgár személyiségi jogát sérti;

d) az újszülött adatainak nyilvántartásba vételét követően kilencven nap még nem telt el."


Ezen kívül 3500 Ft eljárási illetéket kell fizetni a kormányhivatalnak (4-nél több fő esetén 730 Ft/tétel) az adatszolgáltatásért; ezt akkor is meg kell fizetni, ha az érintett letiltotta az adatszolgáltatást.

2022. jún. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!