Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mutatni a lakást másnak amíg...

Mutatni a lakást másnak amíg az előző bérlő benne lakik?

Figyelt kérdés

Az albérlőm felmondta az albérletet.

3 hónapos kikötlözési idejük van , viszont nyilván én addig kell találjak új bérlőt ami úgy lehetséges,hogy megmutatom a lakást másoknak, addig is amíg ők benne laknak.

Ilyet megtehetek? Szerződésemben ilyenről nem esik szó.



2022. jún. 23. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

A lakáshasználati jogot átadtad a bérlőnek. Nem illik mutogatni más lakóterét senkinek sem. A szerződésben az van,mint irtad,átadtad a lakhatási jogot,most pedig várd meg amig ez lejár .

Szóban mindent elmondhatsz.

2022. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%
Elvileg a bérlö ilyen esetben köteles megengedni a lakás megtekintését, de elöre legalább egy héttel egyeztetve vele, és egy héten maximum egyszer lehet vinni valakit. (Azon a napon lehet egymás után két-három érdeklödö is, de ezt is elöre tudnia kell a bérlönek, és bele kell egyeznie au idöpontba!)
2022. jún. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%
A 2-es vagyok: és természetesen csak úgy mehetsz be a lakásba, hogy a bérlö is ott van.
2022. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Eddigi ingatlanosaink inkább közölték, mint kérdezték a mutatás tényét, de elég hamar letisztáztam, hogy jöhetnek akkor is, ha nem vagyunk ott, csak szóljanak előre. Nem volt egy héttel előtte szólás, nem volt limit. Más kérdés, hogy inkább azt vedd figyelembe, hogy a bérlőd hogyan áll a kérdéshez, mert azért nem biztos, hogy minden alkalomra lelkesen puccba vágja a lakást. (Nekünk pl. most a fejünk felől akarják eladni a lakást, holott szerződésünk van, annyira nem hat meg, ha rendetlenséget hagytunk, amikorra jönnek megnézni.) Eladásnál talán kevésbé nézi ezt az ember, de albérletnél egy rendezett állapot jobban eladja magát szerintem.
2022. jún. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Bérlő vagyok, meghirdettek egy lakás, megtetszett, felhivtam. Elmondta a tulaj, h csak 5 hét mulva lesz üres, akkor tudja megmutatni, mert még laknak benne. Mondta, h érdeklődjek 3 hét mulva, szerinte addigra kiköltöznek. Én 2 héttel később hivtam, de mondta h még lakók vannak. Mondta a pontos dátumot, mikor lesz üres.

Végül 1 héttel hamarabb megüresedett, a tulaj elmentette a telszámokat, és felhivott mindenkit. Másnap mehettem megnézni, elmondta h 30 percenként jönnek megnézni, ne késsek, nem akar csúszást.

Megnéztem, megtetszett, de elmondta h még másnap is jönnek megnézni többen, és csak utána fog dönteni. Végül engem választott, de a lényeg h mikor megnéztem, és mikor kifizettem őt, 2 nap telt el, tehát ennyit volt üres a lakás. Mai világban ha reális áron kínálod, nem tart sokáig h bérlőt találj.


És kérdésre válaszolva, szerintem ne mutogasd másnak, amig ott van, a bérlő sem örül neki, és aki kiveszi is kellemetlenül érezheti magát, a költözés miatt kupi is lehet, tehát a lakás sem biztos, hogy olyan állapotban van, ahogy lennie kéne.


Ja, és a hirdetésbe is odairhatod, h csak ekkortól lesz üres, csak az hivjon, akinek igy megfelel.

2022. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális kiadó-bérlő viszony esetén ez csak megbeszélés dolga. Családtagomnak felmondta az albérletet a bérlő, mert más városban kapott munkát, huszonéves srác, jó viszonyban volt vele, amíg a felmondási időt töltötte (kb 1 hónap) megbeszélés alapján előre egyeztetve meg lett mutatva egy leendő bérlőnek, így a kiköltözés utánra már le lett beszélve és pár napra a kiköltözés után ki is vette akinek meg lett mutatva. A köztes pár napban apróbb használati nyomok ki lettek javítva+nagyobb takarítás. Aki kiadja annak érdeke, hogy ne álljon üresen a lakás bérlő nélkül. Amúgy meg általában nem szerencsés úgy bemenni még a főbérlőnek sem, hogy nem beszéli meg előre a bérlővel mikor vinne valakit, +aki ott lakik annak az a magánszférája ahol él még ha bérlemény is, de ha jó a viszony, akkor 1 vagy 2 alkalom előre egyeztetve szerintem belefér, hogy a kiköltözés alatt álló szán rá kb. 10 percet, hogy megnézhesse komoly érdeklődő, de ne legyen átjáróház a lakás. Ha nem nagyon van közelebbi jó viszony a bérlő és a kiadó között, akkor nem szerencsés mutogatni. Bérleti szerződésben ki kell kötni ilyeneket is, az a biztos.
2022. jún. 25. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Mindenképpen megbeszélés kérdése és mindkét fél személyes jelenlétét kívánja. Nyilván te sem szeretnéd, ha az otthonodban idegenek adnák egymásnak a kilincset úgy, hogy ott sem vagy.
2022. jún. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!