Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ponthúzás után mikor kezditek...

Ponthúzás után mikor kezditek el az albérlet keresést? Milyen szempontokat néztek?

Figyelt kérdés

2022. júl. 17. 18:43
 1/3 anonim válasza:
100%
Nem most leszek elsőéves, de tapasztalt vagyok ilyen téren valamennyire. Amint lehet kezdj el keresni, gyorsan elkelnek, de persze utolsó pillanatban is lehet találni, de már most érdemes nézelődni. Fontos szempont az egyetem távolsága, de talán még fontosabb, hogy jó legyen arrafelé a tömegközlekedés (amennyiben tervezed igénybe venni). Az is fontos , ha csak szobát bérelsz milyen lakótársad lesz, ha ő bulizósabb, rendetlenebb stb. te pedig csendet, rendet igényelsz ne költözz össze számodra nem passzoló személlyel. Fontos megkérdezni a felmerülő költségek várható összegét mint pl.: kaució, rezsi, közös költség stb. Valamint az alap dolgok, mint wifi, fűtés típusa stb. A lakás külleme rajtad múlik, hogy neked mi felel meg, amit ajánlok, hogy mindenképp nézd meg mielőtt szerződtök, nehogy valami meglepetésként érjen, ne csak képeket láss róla, valamint jó ha van bolt a közelben. Hirtelen ennyi jut eszembe.
2022. júl. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyám azt szeretné, hogy kolis legyek, és mivel ő segít anyagilag, ez mérvadó. Szóval meg kell várni, hogy kiderüljön, ha nem vettek fel koliba. De amúgy ajánlott minél hamarabb elkezdeni a keresést. Könnyebben találsz megfelelő lakhelyet
2022. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Minél hamarabb el kell kezdeni!! Ha megnézel egy lakást/ szobát akkor bátran kérdezősködj. A fűtés típusa nagyon fontos, az első albérletembe télen gyakran baj volt a fűtéssel, melegvíz is csak szerencsés esetekben volt. Ahogy felettem is írták a WiFi is nagyon fontos, az első albérletbe nekem kellett beköttetni, volt olyan szolgáltató akinek nem is volt ott kiepitve a rendszere. Szóval inkább olyan lakásba menj ahol ez már elvan intézve, de azért kérdezz rá hogy milyen típusú nyilván. Ami még nagyon fontos hogy nézd meg a lámpákat. Alapvetően nyilván nem adnának ki olyan lakást ahol homályban lehet csak lenni este, de néhány tulajdonosnak csak a pénz számít, és van pofáját

Szintén első albérletben mikor felkapcsoltam a villanyt akkor eszméltem rá hogy konkrétan semmi fényt nem ad a lámpa, hát volt villanykörte csere, nem javított a helyzeten ezért nekem kellett beszerezni egy állólámpát hogy lássák valamit tanulás közbe.

2022. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!