Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Budapesten mennyiből lehet...

Budapesten mennyiből lehet megélni?

Figyelt kérdés

Vidékről szeretnék felköltözni Budapestre. Senki nem támogat. Az esélyes állás bruttó 280 ezret fizetni, 30 ezer cafetéria és elvileg egy kevés pótlék.

Hogy lehet így megoldani abból az ottani létet? Meg lehet egyáltalán? Vagy mennyinek kellene lennie annak a minimális jövedelemnek?

Soha nem vezettem még háztartást, nem vagyok képben.



2022. júl. 20. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

ajaj..ez eleinte fájni fog.. Arra vigyázz, hogy nagyon jószívű emberek hálójába nehogy belegabalyodj.

Sajnos olcsó helyen kell laknod, javaslom egyedül, ne legyen hasonló társbérlőd..ha mákod van, egy idős, de még nem rokkant néni talán tudna adni egy szobát viszonylag baráti áron.


A többi menet közben alakul...a pénzedre, okirataidra vigyázz, még éjjel is ott lógjon a nyakadban egy kis bőr szütyőben. Sose bízz meg senkiben.

2022. júl. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Veszel itt saját lakást, vagy albérletbe mész, mert nem mindegy!


Ha albérlet, akkor alaphangon 120 + rezsi = 150ezer

A bruttó 280ezer, az a legoptimálisabb esetben nettó 170-180 ezer.


Nyilván 20-30 ezerből nem lehet megélni Budapesten, de még Bivalyröcsöge-alsón sem, tehát a költözés felejtős.

2022. júl. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Ennek a bruttónak 186 ezer forint a nettoja, tehát ennyit kapnál kézhez.


Egyedül albérletben kizartnak tartom, hogy ebből kijojj.

2022. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Ekkora fizetésnél a szobabérlés lenne inkább kivitelezhető, ami rezsivel együtt 100 ezer is lehet. Budapesti albérletet én nettó 300 ezer ft felett javasolnék.
2022. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%
Ha 280 ezer lenne a nettó, meg úgy is karcsú lenne, de talán abból már valahogy... Annak kb 420 ezer forint a bruttója.
2022. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem egy egész lakást bérelnék, hanem szobát.
2022. júl. 20. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

#6

Még a szoba is nagyon merész vállalkozás lenne, de nem beszéllek le, mert akkor én leszek a gonosz.

Ha találsz nagyon olcsón szobát, annak is a bére + rezsije összesen 80-90-100 ezer.

Eldöntöd, hogy teljesen gyakorlatlanul, tájékozatlanul ki tudsz e jönni 86 ezer + cafeteriából étkezéssel, ruházkodással, bérlettel, esetleg gyógyszerrel, tisztítószerekkel, néha egy fodrásszal, ...de akkor még egy percet nem voltál szórakozni... vagy nyomorogni jössz fel Budapestre.

2022. júl. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ott is nyomorgok, ahol most vagyok. Sőt.
2022. júl. 20. 20:06
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Hát én biztos nem most gondolkodnék szobabérlésen, amikor azt sem tudjuk, hogy hogy fog alakulni a villany/gáz és én hiába spórolok, a másik/másikak meg szarnak bele és mégis megosztódik a rezsi. Elszámoláskor meg pisloghatok, ha a rám eső plusz befizetnivaló 100-200 ezer, holott téliszerkóban üldögéltem a szobámban mint a makkász.
2022. júl. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

Ennyiből még Pesten, saját lakásban egyedül is nehéz.

Az olyan nettó 160, igaz?

Ebben a hónapban étel, rezsi még kijön belőle, jövő hónapban, vagy szeptemberben már az sem. Mivel nem vezetsz háztartást, elmondom, havi 10-15% az infláció a háztartási, tisztasági szerekre és élelmiszerekre március óta. Villany, gáz 3-4-szeresére fog emelkedni szeptembertől, az plusz 10-300 000 Ft lesz háztartásonként.

Bérleti díj már nem fér bele.

2022. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!