Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként jogom van egy...

Albérlőként jogom van egy bútort elvitetni a főbérlővel ami helyet foglal?

Figyelt kérdés
Bútorozottként vettem ki, zavar egy bútor.
2022. júl. 29. 17:46
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Ebbe biztos nem fog belemenni. Aztán hova vitesse a saját költségén.
2022. júl. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Jogod nincsen, de minden megbeszélés kérdése. Nyilván nem mindegy, hogy egy kis dohányzóasztalt vagy a sarokkanapét akarod kipaterolni.
2022. júl. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Persze, ha te fizeted a szállítást, a tárolást, kiköltözéskor meg a visszahozasát.

Akkor talán!!! belemegy.

2022. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

1-3. Azért ilyeneket mondani (passzív-agresszívkodni) sem kell. A legutolsó albérlet ahol laktam, ott beköltözéskor a tulaj (aki egy szobafestő vállalkozó volt) még ő kérdezgetett minket a lakótársammal, hogy vigyen-e el valamilyen bútort, ami nem kell nekünk, vagy esetleg vegyen-e(!) valamilyen bútort (mondta nyilván, hogy használtat, nem újonnan), amire még szükségünk van, de nem található meg a lakásban. Aztán végül venni nem kellett semmi, de elvitt egy lányoknak való ilyen tükrös/sminkes szekrényt, ami az én leendő szobámban volt. Segítettem neki levinni a ház elé és beraktuk a kombijának a csomagtartójába. Szerintem ez nagyon emberi, kedves gesztus volt, szóval ilyeneket sem kéne írni, mint amiket ti írtok. Tudom nem ez az átlagos (előtte életemben laktam másik három albiban, ott nem ez volt), de létezik még ilyen iszonyú kedves és normális tulaj is.

Hogyhogy hova vitte? A házának a sufnijába. Volt egy háza és három kiadni való lakása.

2022. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem jog kérdése, hanem a tulaj hozzáállásától függ.

Te kibérelted az adott lakást , ahogy be volt rendezve. Kérdezz rá a tulajnál, talán belemegy. Ha nem azt is el kell fogadnod.

2022. júl. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
27%
Hogy jut eszedbe, hogy van jogod? Úgy vetted ki a lakást, ahogy megtekintetted.
2022. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
Amúgy a mi albérletünkben például az ágyak lettek kidobva, de korábbi bérlőnek a régi beépített szekrényt is kibontották. Annyit kértek, hogy segítsek lecipelni mikor lomtalanítás volt.
2022. júl. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

JOGOD nincs, mert így, ezekkel a bútorokkal együtt bérelted ki, de megbeszélheted vele, lehet, hogy belemegy. Viszont a szállítási költséget neked illik átvállalni, mivel neked tesz szivességet.

Ha nem akarja/tudja elvinni, akkor neked szabad elvitetni és MEGFELELÖEN tárolni, amíg ott laksz, kiköltözéskor meg visszaszállíttatni az eredeti helyére. Az esetleges állapotromlást a nem megfelelö tárolás vagy szállítás miatt meg természetesen fizetned kell.

2022. júl. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
9%
7. Ilyeneket nem várhatsz el azoktól, akik a nagyitól örökölt, nagyi bútoraival kiadott lakásból akarnak minden lehetséges forintot kivenni, de beletenni lehetőleg egy fillért sem akarnak, mert azt képzelik az ingatlanbefektetés olyan költségmentes, mint állampapírt venni az államkincstárnál.
2022. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!