Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogyan vegyek lakást?

Hogyan vegyek lakást?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hogyan tud egy mai fiatal saját lakást vásárolni? Sajnos a szüleim nem nagyon tudnak támogatni. Havi 240,000 a fizum körülbelül. A mai fiatalok hogy vegyenek lakást így? Milyen banki lehetőségek vannak?


Ti mit gondoltok erről?



2022. júl. 29. 22:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nagyon meredek, az az igazság, hogy ha nem örökölsz vagy a szüleid nem tudnak támogatni úgy igen nehéz főleg egyedül. Talán úgy lehetséges, ha találsz egy párt akivel családot alapítasz és kihasználjátok az állam által kínált lehetőségeket a gyerekvállalás után pl: CSOK és társai és inkább a hitelt fizetitek mint az albérletet.


Nekem szerencsém volt mert örököltem egy lakást Óbudán (bár inkább tovább éltek volna a nagyszüleim :( ), aminek a felújítását a szüleim finanszírozták. A mai ingatlanárak mellett semmi esélyem nem lenne önerőből ugyanide költözni...


19/L

2022. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Őszinte részvétem.


Nem tudom, ezért párt találni...annyira megkell gondolnia magát az embernek már...

2022. júl. 29. 23:14
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből sehogy. Bár manapság egyedül még a duplájából vagy triplájából se.
2022. júl. 29. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
81%
Vagy az igényeket igazítod a lehetőségekhez, vagy elkezdesz többet keresni.
2022. júl. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
47%

Azert a párra se lehet alapozni..kesobb johet a valas, akkor vagy az egyik repul vagy a masik, vagy eladni a lakast felezni a penzt azt hopp megint nincs lakas


Biztos az amiko sajat neveden van egy lakasa az embernek

2022. júl. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen, épp ez az. Nem olyan jó a párodra számítani ez ügyben. Saját lakást szeretnék.:/
2022. júl. 29. 23:31
 7/21 anonim ***** válasza:
33%

"Sajnos a szüleim nem nagyon tudnak támogatni. Havi 240,000 a fizum körülbelül. A mai fiatalok hogy vegyenek lakást így?"


Lassan.

Azért általában vagy van szülői támogatás (ha mást nem, kirepüléskor ingatlaneladással), vagy nagyobb a fizetés.

Pl. még lehet örökösödési szerződést kötni idős emberrel és úgy.

Valaki írta itt, hogy ő 8 év alatt 3 nagypolgári, 100+ nm-es lakást szerzett így.

2022. júl. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%

Még valami.

" A mai fiatalok hogy vegyenek lakást így?"

Régebben sem fiatalon lett meg az a lakás, amilyet most kinéztél.

50-60 éves korra lett meg a 100%-os tulajdonjog a részletek kifizetése után, vagy a teljes felújítása olyan háznak, amibe beköltöztek huszonévesen, mikor még belefagyott reggelre a víz a vödörbe.

2022. júl. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Keevee #7


Direkt írtam, hogy támogatásra sajnos nem számíthatok. Nem állunk úgy.

2022. júl. 30. 00:20
 10/21 anonim ***** válasza:
79%

9: Azt kérdezted, hogy A MAI FIATALOK hogy vesznek lakást.

Erre válaszoltam.

2022. júl. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!